Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: iron64 » czw lip 02, 2020 4:55 pm

W moje okolice ci panowie rzadko zaglądają, zresztą @
Awatar użytkownika
Cinmar
wie gdzie mieszkam i spokojnie mógłby podpisać się pod moimi słowami, że to slumsy, a bardziej po naszemu lumpenploretariat. W takie okolice ci panowie rzadko zaglądają i tu raczej inne metody są. Stare Bałuty rządzą się troszkę innymi prawami. Ale odszedłem od tematu.
Creative gra nawet spoko, uważam, spoko, bo jednak gorzej niż moja poprzednia karta. Ale z nią miałem masę problemów i zanim uruchomiłem dźwięk to już sporo mięsa zawsze poszło. A tu, po prostu działa. Niesamowite. Włączasz muzykę i jest dźwięk! Musze to przekazać producentowi prodiża, że inne karty tak działają.
No dobra, idę przygotowywać imprezkę dla żony, ma jutro urodziny, a SM się odezwało i znów nie chodzi. :(
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: SuwMar » czw lip 02, 2020 4:29 pm

Kiedyś moje "temperowanie" sąsiadów muzyką, skończyło się niestety wizytą panów w niebieskich mundurkach. :lol:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: iron64 » czw lip 02, 2020 4:26 pm

Karta doszła dziś, pomogłem już sąsiadom w ich codziennych troskach i uraczyłem United Punk Orchestra, Anją Orthodox, Sedesem a na zakończenie czymś z głębokim basem - Tuesday. Myślę, że repertuar przypadł im do gustu, bo już nie słyszę zewsząd Zenka, czy innych majteczek. Znów spokój na kilka tygodni sobie zapewniłem. Osobiście lubię słuchać ciszej, ale jak trzeba to i do połowy gałki volume dojadę i wychodzę do innego pokoju.
Zanim mnie ocenicie negatywnie, zrozumcie, że inne sposoby nie pomagają.

A ogólnie chciałem się pochwalić, że znów sobie gram. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: iron64 » pn cze 29, 2020 6:09 pm

Temat kończę, wybrałem kartę zaproponowaną przez @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Doszedłem do wniosku, że kiedyś byłem zawsze z Creative zadowolony, więc dam jej szansę i teraz. Cena jest ok, ma wszystkie gniazda na których mi zależy, parametry ujdą w tłoku, support zawsze był w porządku, nawet za starych czasów i sprzęcie na Windows95, gdy większość ludzi nie wiedziała gdzie leży Polska szło się z nimi dogadać. Dam jej szansę.
Dzięki wszystkim, :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: Tommy Black » pn cze 29, 2020 12:51 pm

Robson pisze:Zaiste normalnie nie wiem już jak Ci pomóc.


Ja wiem. Niech sobie posłucha dźwięków i kupi szybko Creativa bo za chwilę to już nic nie kupi... :diabel:

Super Sound Collection - Best Audiophile Music 2019 [HQ Music]

Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1967 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: Robson » pn cze 29, 2020 12:37 pm

@
Awatar użytkownika
iron64

Nie wiem Ajronku jak opisać Ci jakość dźwięku, bo nie jestem złotoustym audiofilem. :lol:
DAC gra czysto, dynamicznie i bez żadnych udziwnień w stylu podbijania wysokich czy super-mięsistego basu, po prostu - bardzo naturalnie - jak na swoją cenę i klasę rzecz jasna.
Dodam jeszcze, że pod względem jakości dźwięku wciągnął nosem wszystkie integry na płytach głównych jakie miałem, łącznie z ALC 1220, na jego rzecz sprzedałem także Asusa Xonara D2X. Kostkę CM6631A miałem już wcześniej lecz w trochę innej postaci - zintegrowaną (dodatkowe pcb) ze wzmacniaczem słuchawkowym DIY Lovely Cube Premium (popularny klon Lehmann`a) lecz poszedł w świat na rzecz innego wzmacniacza.
Zaiste normalnie nie wiem już jak Ci pomóc. :lol:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: iron64 » pn cze 29, 2020 8:40 am

;)
Nie mam dość, jeszcze. :)
Co chcę osiągnąć, coś co będzie mi grało z laptopa mp3. Czyli chciałbym wejście zarówno cyfrowe jak analogowe i USB, podobnie z wyjściami, cyfrowe i analogowe. Na chwilę obecną wystarczy mi usb na wejściu i optyczne na wyjściu, ale kupując chciałbym jednak sprzęt uniwersalny.
Nie zbyt chodzi mi o konstrukcje profesjonalne, bo nie mam wyszukanego słuchu. Najważniejsze to komplet wejść i wyjść. Reszta powiedzmy, że ma mniejsze znaczenie już. Cena, no cena max 300zl ale im mniej tym lepiej myślę. 300zł przekarczać nie zamierzam, bo Creativ zaproponowany przez Tommego kosztuje poniżej 300zl i dlatego jest taka suma jako maksymalna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: Tommy Black » pn cze 29, 2020 7:57 am

azael pisze:Nie wiem dokładnie czego oczekujesz jeśli chodzi o jakość dźwięku... bo niby napisałeś... ale ja nie do końca złapałem co chcesz osiągnąć.


W pierwszym wpisie chciał osiągnąć to:

Jeśli to istotne, to jakość aż tak dużego znaczenia nie ma, bo nie będę na tym słuchał koncertów Chopina (od tego mam SACD), a jedynie punko-skakanki i metale-brzydale.


Ale teraz, po naszych propozycjach:

- ma nas dość
-nienawidzi nas
- zostanie muzykiem studyjnym
- porzuci ein i zacznie komponować
- kupi kolumny AUDIOVECTOR R11 ARRETE
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: azael » pn cze 29, 2020 7:53 am

Tommy Black pisze:No tak, układ CM6631A.
Na pewno jesteś zadowolony kiedy działa zasilanie z USB?

Tragedii nie ma, ale ja zasilam z liniówki. Do puszczanie mpczy z lapa nie ma problemu z zasilaniem z USB, liniówki używam do grania z maliny i napiszę tylko tyle: zamiata moje haty do maliny od HiFiBerry pod dywan. Można jeszcze spróbować adapter zgodny z Amanero kolegi .3lite z https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29314-USB-Audio-forumowe-quot-Amanero-quot?highlight=amanero tylko, że trzeba ogarnąć budę do modułu i tak naprawdę najlepiej gra to po I2S więc dla @
Awatar użytkownika
iron64
niekoniecznie jest to skończone rozwiązanie. Również można zasilać z USB lub 5V albo 3.3V.

iron64 pisze:Masz jakieś parametry tego sprzętu?

Nie mam. Możesz zrobić tak jak ja, zamówiłem na 14 dniowe testowanie i u mnie zostało. Koszt to tylko wysyłka w obie strony w razie jakby nie siadło. O DACach od tego producenta nie mam zbyt dobrego zdania, nie wiem jak Wolf2 ale pierwsza wersja mnie nie siadła, z tym że ja jadę na modyfikowanych chińskich modułach i stroiłem je pod swoje ucho.

Nie wiem dokładnie czego oczekujesz jeśli chodzi o jakość dźwięku... bo niby napisałeś... ale ja nie do końca złapałem co chcesz osiągnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zewnętrzna karta dżwiękowa USB ze S/PDIF

Postautor: Tommy Black » pn cze 29, 2020 7:21 am

iron64 pisze:Masz jakieś parametry tego sprzętu?


@
Awatar użytkownika
iron64
- zadzwoń do Marka- wszystkiego się dowiesz od konstruktora -607 379 329.

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości