Psycholog radzi

Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3653
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2319
Lokalizacja:
Podziękował: 4364 razy
Otrzymał podzięk.: 5400 razy
Płeć: Kobieta

Psycholog radzi

Postautor: basika » 12 cze 2016, 10:20

Większość z nas, drożdżówek, była, jest, lub będzie w związku. A ja trafiłam na fajny artykuł o tym, czego oczekują mężczyźni od kobiet. Myślę, że warto go przeczytać. Miłej lektury ;)

"Gdy dwoje ludzi postanawia związać się ze sobą na dobre i złe, na wspólną przyszłość patrzą zawsze z wielką nadzieją i mają co do niej wielkie oczekiwania. Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego mężczyzna będący w związku oczekuje od kobiety. A więc drogie panie, wasi mężowie pragną od was:

1. bezwarunkowego szacunku (!) – tak jak żona potrzebuje miłości, tak samo mąż potrzebuje szacunku. Zasada jest prosta: na brak szacunku prędzej czy później mąż odpowie żonie brakiem miłości, a żona z kolei, na jego brak miłości na pewno odpowie jeszcze większym brakiem szacunku. W taki właśnie sposób zaczyna się w małżeństwach tzw. błędny krąg. Aby nie doszło do tragedii, któreś ze współmałżonków musi ten krąg przerwać, nawet gdy sądzi, że druga strona na to nie zasługuje. Pamiętajmy, żaden mąż nie będzie w stanie czuć miłości i czułości w stosunku do swojej żony, jeśli ona pogardza nim jako człowiekiem.


2. zaufania – mężczyzna potrzebuje czuć, że żona pokłada w nim ufność, że ufa jego decyzjom, że weźmie odpowiedzialność za rodzinę, za finanse, za kierunek związku czy za wychowanie dzieci, a jeśli w czymś zbłądzi, że ona przyzna mu prawo do błędu, pozwoli wziąć odpowiedzialność za skutki pomyłki, a nie będzie zrzędzić i powtarzać: "a nie mówiłam...". Jeśli on będzie słyszał jej ciągłe narzekanie i krytykę zamiast słów wyrozumiałości, zostawi jej podejmowanie decyzji, żeby – w razie niepowodzenia – mieć święty spokój i czyste sumienie.


3. akceptacji – mężczyzna chce wiedzieć, że pod względem fizycznym, jak i psychicznym podoba się swojej wybrance, że nie przeszkadzają jej jego pewne niedoskonałości (bo każdy je ma) i nie będzie mu ich wypominała, szczególnie przy obcych. Mąż chce, żeby żona była z niego dumna, że jest właśnie taki, a nie inny. On chce się czuć dla niej ważny, jedyny i niezastąpiony.


4. uznania i pochwały
– żona powinna często chwalić męża, i to za wszystko: za wyniesione śmieci, za strzelonego gola w meczu z kolegami, za ładnie pomalowane mieszkanie, za dobrą decyzję w sprawie kredytu, za prezent, za nawet mały sukces w pracy itd. Jest to bardzo ważne, bo tak właśnie dopinguje się mężczyznę do dalszego działania i wysiłku. W ten sposób motywuje się go do osiągania wielkich sukcesów w życiu.


5. wierności – mąż oczekuje od niej – podobnie jak ona od niego – wyłączności. On chce, żeby żona miała zasady, żeby się szanowała, żeby była tylko jego kobietą i matką tylko jego dzieci.


6. lojalności – mądra żona nie powinna mówić źle o swoim mężu do innych, powinna też zrezygnować z porównań na jego niekorzyść. Każdy mężczyzna pragnie dzielić swoje życie z kobietą, z którą może trwać razem w obliczu trudności i przeciwności losu.


7. kobiecości i atrakcyjności
– mężczyzna nie żeni się po to, żeby żona go zastępowała. On chce, aby go dopełniała, pomagała mu, wnosiła w jego życie piękno, ciepło, delikatność. Pragnie, aby kobieta dbała o wygląd, sylwetkę, ubiór, żeby chciała się jemu podobać. Każdy mężczyzna oczekuje, że żona będzie umiała zająć się domem, ugotować obiad, zaopiekować się dziećmi. A także tego, że kobieta będzie zaradną, odrębną osobą, będzie miała swoje zainteresowania, swoje zdanie, będzie umiała też zająć się sobą. Mężczyźni nie lubią narzucających się kobiet, np. takich, które pokazują, że same nie potrafią żyć i jak nie widzą męża przez weekend, to rozpaczają i wydzwaniają do niego, żaląc się, jak bardzo są nieszczęśliwe i same się nudzą.


8. otwartości i prostych rozmów – mężczyzna nienawidzi obrażania się, tego, że żona nie mówi wprost, o co jej chodzi, że każe mu się domyślać. Drogie panie, mężczyźni się nie domyślą! Nie ma takich cudów. Oni są po prostu inaczej skonstruowani niż kobiety i stwierdzenia typu: "Domyśl się, a jeśli nie wiesz, o co mi chodzi, to nie mamy o czym rozmawiać" są naprawdę drogą donikąd!

Poza tym mężczyźni nie lubią, jak kobiety "paplą" bez przerwy, jak wymyślają niemądre problemy, jak czepiają się drobiazgów. Oni uwielbiają mieć chwile tzw. świętego spokoju, potrzebują czasem pobyć samemu i zastanowić się nad czymś. Nie należy ich wtedy zadręczać pytaniami: "a czy ty aby nie gniewasz się na mnie?", "a czy nie jesteś na mnie zły?", "a może jednak mogę ci jakoś pomóc?" itp.
I tak całkowicie na koniec, jeszcze jedna, ważna sprawa. Mężczyzna nie znosi, jak kobieta opowiada mu, jaka to jest brzydka i gruba, w nadziei, że on zaprzeczy. Mężczyźni naprawdę wielu felerów naszej urody nie widzą, ale jak będziemy im o nich opowiadać, to je zauważą i w nie uwierzą, a my osiągniemy skutek zupełnie inny od zamierzonego."
Opublikowano w Porady ABC

Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka
Posty: 1746
Rejestracja: 21 cze 2015, 19:49
Punkty reputacji: 406
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 6193 razy
Otrzymał podzięk.: 1746 razy
Płeć: Kobieta

Re: Psycholog radzi

Postautor: Madzia » 13 cze 2016, 16:12

Na temat związku nie mam śmiałości się wypowiadać... bo mam za sobą nieudany i nie zamierzam już nigdy więcej się angażować.. ;)
i te wszystkie punkty są jak najbardziej prawdziwe, no może prawie wszystkie :P oczywiście z wzajemnością :smile:
ale.. ciekawy jest ten fragment :
basika pisze:Poza tym mężczyźni nie lubią, jak kobiety "paplą" bez przerwy, jak wymyślają niemądre problemy, jak czepiają się drobiazgów. Oni uwielbiają mieć chwile tzw. świętego spokoju, potrzebują czasem pobyć samemu i zastanowić się nad czymś. Nie należy ich wtedy zadręczać pytaniami: "a czy ty aby nie gniewasz się na mnie?", "a czy nie jesteś na mnie zły?", "a może jednak mogę ci jakoś pomóc?" itp.

Jakie to jest prawdziwe... i zobaczmy jak dokładnie odwrotnie działa nasza(kobiet) psychika :-P
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3653
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2319
Lokalizacja:
Podziękował: 4364 razy
Otrzymał podzięk.: 5400 razy
Płeć: Kobieta

Re: Psycholog radzi

Postautor: basika » 17 cze 2016, 20:23

Madzia pisze:Na temat związku nie mam śmiałości się wypowiadać... bo mam za sobą nieudany i nie zamierzam już nigdy więcej się angażować.. ;)
Jakie to jest prawdziwe... i zobaczmy jak dokładnie odwrotnie działa nasza(kobiet) psychika :-P


Madziu nieważne, że masz za sobą nieudany związek. Na jednym facecie świat się nie kończy :P A te porady są po to, abyśmy sobie przypomniały, że mężczyźni też czują, choć często tego nie okazują. Jak będziemy znały ich potrzeby, to lepiej zadbamy o nasze obecne, lub przyszłe związki.
Ja bym podsumowała ten artykuł tak : wszystkie siedem punktów odniosłabym także to kobiet ( oczywiście siódmy punkt powinien brzmieć : męskości i atrakcyjności ;) ) Ostatni, czyli ósmy, rzeczywiście nie pasuje do nas. My lubimy jak panowie sami się domyślają o co nam chodzi. Ale to mała różnica ;)

A Wy, kochane drożdżówki co o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
giena1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 12 cze 2015, 22:02
Punkty reputacji: 40
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 443 razy
Otrzymał podzięk.: 143 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Psycholog radzi

Postautor: giena1977 » 17 cze 2016, 21:15

Madzia słońce...nieudane związki znam z autopsji i takie zaparcie "nigdy więcej" ;) Tak bardzo człowiek chce być sam i ustala sobie coś...a tu nagle nie chcesz, a coś się dzieje...Czy to było dobre, czy nie ciężko powiedzieć... Znów czas zweryfikuje wszystko..
Awatar użytkownika
el Petto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 20 lip 2015, 00:55
Punkty reputacji: 34
Lokalizacja: nad Wisłokiem
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 141 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Psycholog radzi

Postautor: el Petto » 17 cze 2016, 23:44

basika pisze: A ja trafiłam na fajny artykuł


Faktycznie - napisane "jak jest", bez pierdół lansowanych przez sporą grupę "neopsychologów". :brawo:
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 217
Rejestracja: 07 lip 2015, 15:10
Punkty reputacji: 37
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 628 razy
Otrzymał podzięk.: 307 razy
Płeć: Kobieta

Re: Psycholog radzi

Postautor: gosiaby » 19 cze 2016, 13:42

Moim zdaniem najważniejszą rzeczą w związku jest przyjaźń, a nie zawsze idzie ona w parze z miłością. Partnerzy, którzy są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, mają szansę na szczęśliwe pożycie.
Magda, życzę Ci, żeby przeszło to "nigdy więcej". Poczujesz ten moment, gdy przyjdzie czas na nigdy nie mów nigdy :)
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3653
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2319
Lokalizacja:
Podziękował: 4364 razy
Otrzymał podzięk.: 5400 razy
Płeć: Kobieta

Re: Psycholog radzi

Postautor: basika » 19 cze 2016, 14:25

gosiaby pisze:Moim zdaniem najważniejszą rzeczą w związku jest przyjaźń, a nie zawsze idzie ona w parze z miłością. Partnerzy, którzy są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, mają szansę na szczęśliwe pożycie.
Magda, życzę Ci, żeby przeszło to "nigdy więcej". Poczujesz ten moment, gdy przyjdzie czas na nigdy nie mów nigdy :)

Gosiu, gratuluję. Przyjaźń jest czwartą fazą związku. Sporo już przeszłaś ze swoim partnerem :P
A tu więcej na ten temat :
http://bonavita.pl/milosc-zmienna-jest- ... ju-zwiazku

Wróć do „Ona i on, oraz pikantne ploteczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość