Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Superlux » ndz sty 31, 2021 8:49 pm

Nikotynos pisze:Niezła akcja była wczoraj w Rybniku.
Ok. 150 policjantów interweniowało w sobotę w otwartym mimo zakazu klubie w Rybniku. Podczas przepychanek funkcjonariusze użyli ręcznych miotaczy gazu, pałek, granatów hukowych i strzelali z broni gładkolufowej. Zatrzymano trzy osoby, ranni zostali dwaj policjanci, uszkodzono dwa radiowozy.
Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetslas ... s,79cfc278



Oj Nikuś :roll:, przypomniały mi się stare... prastare czasy, kiedy za młodego odbywałem "praktyki" :lol: w OP KWP Łódź. Łezka się w oku kręci, ale i najujowsza robota pod słońcem.
Bez chwili zastanowienia wybrałbym każdą inną, czasami dużo niebezpieczniejszą służbę... wszystko tylko nie Prewencja. Jednak z drugiej strony to był ten pierwszy odsiew, po podobnych akcjach. Jeżeli ktoś nie wytrzymuje ciśnienia przy takim lajcie to powinien się od razu zwolnić... albo być zwolnionym przez przełożonych. Testy, rozmowy z psychologiem, po każdej podobnej operacji w której biorą udział również funkcjonariusze ze szkółki, "praktykanci"....to jest część pierwsza a później część druga czyli wpadki na służbie.

Ja już wolę giwerę w gębie, rozgrzane żelazko na plecach i palnik na stopy... żeby je trochę rozgrzać :-D. Wolę to niż "rozmowy" z tymi "dziennikarzami" :lol1: , i ten tłumek... tłumoków.
Mógłbym nie wyrobić...





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » ndz sty 31, 2021 7:09 pm

Niezła akcja była wczoraj w Rybniku.
Ok. 150 policjantów interweniowało w sobotę w otwartym mimo zakazu klubie w Rybniku. Podczas przepychanek funkcjonariusze użyli ręcznych miotaczy gazu, pałek, granatów hukowych i strzelali z broni gładkolufowej. Zatrzymano trzy osoby, ranni zostali dwaj policjanci, uszkodzono dwa radiowozy.
Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetslas ... s,79cfc278
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: Metall » pt gru 18, 2020 8:45 pm

@
Awatar użytkownika
Goomowiec
, ale pogadać sobie chyba można na różne tematy? Od tego chyba jest forum. Zauważ, że dyskusja wyraźnie stoczyła się z tematu o koronce na kwestie bardziej lub mniej związane z nią. Dlatego moderacja wydzieliła ten temat, żeby oczyścić temat stricte o koronce.
Ja - przyznam się - lubię ględzić. Lubię też czytać jak ględzą inni. Na przykładzie tej dyskusji można poznać postrzeganie świata przez innych, co jest dość pouczające. Z polaryzacji poglądów zazwyczaj można wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski. Jak Ci to nie pasuje to naprawdę w Regulaminie nie ma żadnego zapisu o przymusie czytania każdego tematu, który pojawia się w Salonie, można więc ominąć i mieć święty spokój. ;)
Żyj i pozwól żyć innym (tudzież ględzić). :P
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 16, 2020 8:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: Emill » pt gru 18, 2020 4:28 pm

Goomowiec pisze:A ja tak po ludzku się zapytam - czy my serio potrzebujemy drugiego wątku, żeby płakać na temat coronavirusa i szaleństwa z nim związanego?

Musisz dyżurnego gnoma zapytać.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: Goomowiec » pt gru 18, 2020 3:59 pm

A ja tak po ludzku się zapytam - czy my serio potrzebujemy drugiego wątku, żeby płakać na temat coronavirusa i szaleństwa z nim związanego? Mało to już jadu wylano? Nikogo nie bronię, nikogo nie obrażam czy coś, ale takie siedzenie i ględzenie niczego nie zmieni. Owszem, nasza władza to banda krótkowzrocznych i chciwych idiotów, ale naprawdę trzeba pandemii, żeby to zauważyć?
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 16, 2020 8:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: Emill » pt gru 18, 2020 3:40 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
Nawet nie wiesz ile frajdy mi sprawiłeś i jak bardzo przywróciłeś wiarę w Homo Sapiens. :ok:
Od ponad 30 lat moja rodzina nie używa farmacji, a z lekarzami piję jedynie wódkę. Są oczywiście wyjątki np. urazy wymagające interwencji chirurga.
Medycyna proponowała mi dożywotnie branie leków na cukrzycę i nadciśnienie nie dając żadnej nadziei na poprawę. Wręcz lekarz twierdził, że dawki leków trzeba będzie zwiększać, a nawet zmieniać na mocniej działające. Wkurzyłem się strasznie i pogoniłem dziadostwa metodami naturalnymi.
W domu nikt nie choruje. Anginy, grypy, przeziębienia czy katary są nam obce.

Robson pisze:Miękiszon. :lol:

Dobrze, że tylko on. :lol:

aziem pisze:Bo to nieweryfikowalne założenie; równie dobrze za kilka setek lat ludzkość może (...)

Fakty to nie anegdoty medialne; logika jest systemem formalnym dla reprezentacji reguł wnioskowania; natomiast rozumowania indukcyjne nie spełniają kryteriów pewności - na bazie szeregu przesłanek wniosek nie musi być prawdziwy (...)
Jeśli jakieś zdarzenia miały miejsce w przeszłości - nie oznacza, że się powtórzą (...)

Normalnie: korzysta się z doświadczeń wcześniejszych; prowadzonych od 1989 roku badań nad szczepionkami mRNA; znanych od kilku dekad mechanizmach translacji mRNA; oraz jak w przypadku każdej szczepionki: przeprowadzenia testów laboratoryjnych, a następnie kilku faz testów klinicznych.


Całkowicie zrujnowałeś moje oparcie w logice materialistycznej. Chyba zainteresuję się filozofią wspomaganą i odlecę. :bec:

:lol:
Awatar użytkownika
aziem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 06, 2017 7:00 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 25 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: aziem » pt gru 18, 2020 3:23 pm

Emill pisze:Skoro twierdzisz, że ludzkość nigdy nie dotrze do momentu kiedy produkcja żywności nie wystarczy do jej wykarmienia. Kiedy skończą się możliwości areału, GMO i wszystkiego o czym pisałeś.

Bo to nieweryfikowalne założenie; równie dobrze za kilka setek lat ludzkość może terraformować Marsa i areał wzrośnie, znaleźć bardziej efektywne źródła pożywienia, a estetyka konsumpcji może przestać mieć jakiekolwiek znaczenie. Ludzkość może też zniknąć z przyczyn niezależnych. Możemy się bawić w science fiction jeśli mowa o "nigdy".
Ale ponownie: Twoje założenia są statyczne, nie uwzględniają potencjału rozwoju technologicznego oraz społecznego. A ponadto, na obecnym etapie istnieją rozwiązania, które umożliwią uniknięcie katastrofy - potrzebna jest wola polityczna.

Skoro nadal prawisz coś o globalizacji, która nie ma nic wspólnego z naszą rozmową, a do tego jest tematem wyjątkowo śliskim.

Dlatego usiłuję wyjaśnić istotność roli tych procesów. Poszczególne państwa pomimo mitu narodowościowego są związane globalnie, jednocześnie nie są w tej perspektywie równymi partnerami i realny problem, który opisujesz ma konkretne ofiary (regiony ubogie) i konkretnych sprawców (regiony bogate).

wbrew faktom, logice i wcześniejszych doświadczeniom.

Fakty to nie anegdoty medialne; logika jest systemem formalnym dla reprezentacji reguł wnioskowania; natomiast rozumowania indukcyjne nie spełniają kryteriów pewności - na bazie szeregu przesłanek wniosek nie musi być prawdziwy (jeśli widziałeś tylko białe łabędzie, to nie oznacza, że czarne nie istnieją; jeśli jakieś zdarzenia miały miejsce w przeszłości - nie oznacza, że się powtórzą), co nie oznacza, że indukcja nie jest istotnym elementem poznania naukowego, ale w tym wypadku nie mamy do czynienia z tą kategorią.

Jak można opracować, wyprodukować, przebadać i certyfikować szczepionkę w kilka miesięcy?

Normalnie: korzysta się z doświadczeń wcześniejszych; prowadzonych od 1989 roku badań nad szczepionkami mRNA; znanych od kilku dekad mechanizmach translacji mRNA; oraz jak w przypadku każdej szczepionki: przeprowadzenia testów laboratoryjnych, a następnie kilku faz testów klinicznych.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: Robson » pt gru 18, 2020 3:21 pm

Emill pisze:Poddaję się! :cry: :bec:

Emill pisze:Dobra, ja się jednak poddaję. :bec:

Emill pisze:Do zobaczenia przy innej okazji. Było miło. :ok:


Miękiszon. :lol:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: SzamanDM » pt gru 18, 2020 3:03 pm

Farmacji nie ufam bardzo, ale najprawdopodobniej zaszczepię się. Mam jakieś wyjście? Grupa ryzyka to nie przelewki.
Napiszę tak. Efekty uboczne stosowania niektórych medykamentów mam do teraz mimo, że dawno odstawione. Usunąłem większość chemii w tabletkach i zastąpiłem konopiami. Edukacja na ten temat u lekarzy leży. Trzeba walki i zmiany kilku lekarzy by w końcu trafić na takiego co podejmie się takiej terapii. W polskich warunkach lepiej sobie życie uprościć i iść odrazu do jednej z klinik konopnych. Powszechnie niewyedukowani lekarze uważają, że pacjent pragnie sobie poćpać, a konopie tylko dla dzieci na padaczkę i w terminalnych stanach rakowych. To jest totalna bzdura. W szczególności jeżeli chodzi o raka. Tam trzeba konopie stosować jak najwcześniej. Nie jako lek ostatniej szansy. Ja akurat ubolewam często nad tym psychoaktywnym efektem bo muszę dzień reorganizować. Jednak zalety lecznicze powodują, że jakoś to ciągnę dalej.
Czy zatem w Izraelu gdzie oficjalna medycyna ma 140+ szczepów konopii do dyspozycji (każdy na inne schorzenia) mają też 140 rodzajów padaczek lub raków? U nas mamy aktualnie 3 odmiany. Słownie: trzy.
Ludzie, robią was w wała. Częstują was chemią gdzie popadnie, a naturalny lek, który pomaga jest zakazany w powszechnym użyciu, a jak już dostaje się recepty to ceny są z kosmosu. Pojedyncze refundacje wywalczone przez RPO to jest śmiech śmierci w tym pisowskim kraju. Na każdym etapie jakieś przeszkody. Mimo tego kontynuuję tę terapię bo widzę pozytywne jej efekty. Mój lekarz również.

W związku z powyższym zaszczepię się późno w ramach tej drugiej grupy obserwując doniesienia o ewentualnych powikłaniach i jeżeli coś mnie mocno zaniepokoi to zmienię decyzję. Popieram jednak system gdzie ludzie zaszczepieni będą mieć więcej przywilejów. To są działania niezbędne choćby po to by zachęcić ludzi do tych szczepień i w celu zdławienia dalszego rozwoju pandemii. Gdy odmówię szczepienia o to pretensji mieć nie będę.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 16, 2020 8:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Pandemia, szczepionki, systemy i nierówności społeczne czyli wszystko wokół Covid19

Postautor: Emill » pt gru 18, 2020 2:50 pm

Dobra, ja się jednak poddaję. :bec:

Skoro twierdzisz, że ludzkość nigdy nie dotrze do momentu kiedy produkcja żywności nie wystarczy do jej wykarmienia. Kiedy skończą się możliwości areału, GMO i wszystkiego o czym pisałeś.
Skoro nadal prawisz coś o globalizacji, która nie ma nic wspólnego z naszą rozmową, a do tego jest tematem wyjątkowo śliskim.
Skoro twierdzisz, że mogę mieć zaufanie do instytucji certyfikującej szczepionkę i niej samej, wbrew faktom, logice i wcześniejszych doświadczeniom. Jak można opracować, wyprodukować, przebadać i certyfikować szczepionkę w kilka miesięcy?
To po prostu nie mam innego wyjścia.

Do zobaczenia przy innej okazji. Było miło. :ok:

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości