Dzban roku - Rzecznik Wodociągów Kieleckich

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
Kruk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 10, 2020 12:01 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Dzban roku - Rzecznik Wodociągów Kieleckich

Postautor: Kruk » pt sty 29, 2021 4:13 pm

Pełne oświadczenie:

Kielce, 29.01.2021
Oświadczenie

W związku z tym, że zalała mnie fala pytań w internecie, przez telefon, SMS, postanowiłem na piśmie odnieść się do wywiadu dla publicznej TVP Kielce 27.01.2021 r. Wywiad był demonstracją, protestem przeciwko manipulacji, jakiej ta telewizja się dopuściła i do tej pory z niej się nie wycofała. 21 stycznia zadzwoniła do mnie dziennikarka TVP Kielce, że chce zrobić materiał o tym, dlaczego w Kielcach jest tak dużo awarii wodociągów, a Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – jak się wyraziła – „sobie z nimi poradziło”. Tłumaczyłem, i przez telefon, i do kamery, że nie można zestawiać sieci wodociągowo – kanalizacyjnej do sieci ciepłowniczej, bo my mamy prawie 3 tysiące kilometrów sieci, a ciepłownicy 150 km. Nasze pierwsze rury są położone 40 lat wcześniej niż ciepłownicze. Tego nie da się porównać. Co zrobiła TVP Kielce w głównym wydaniu informacji o godz. 18.30? Porównała naszą sieć do MPEC, stwarzając u widza fałszywe wrażenie, że Wodociągi Kieleckie nie radzą sobie z usuwaniem awarii.
W tym samym materiale TVP Kielce dopuściła się jawnego kłamstwa. Nie puściła mojej wypowiedzi, że liczba awarii z roku na rok maleje, mimo że wzrasta długość sieci. Mam na to dokumenty, które w każdej chwili mogę przedstawić. W materiale TVP Kielce usłyszałem natomiast, że „w poprzednich latach, mimo niskich temperatur, wodociągi tak często nie ulegały awarii” – bez powołania się na jakiekolwiek źródło. Czyli czarne jest białe, a białe jest czarne.
Kiedy więc po 6 dniach redakcja TVP Kielce po raz kolejny chciała ze mną porozmawiać o awariach, postanowiłem zaprotestować. Zastosowałem technikę powtarzania w kółko tej samej odpowiedzi na pytania, na które 6 dni wcześniej już odpowiadałem. Technikę znaną i stosowaną gównie przez polityków, z perełką „Już odpowiedziałem na to pytanie”. Reakcja internetu jest olbrzymia. Facebook, Twitter, Tik Tok, portale informacyjne, większość zrozumiała tło i powód mojej demonstracji.
Zawsze w mojej dziesięcioletniej karierze rzecznika staram się współpracować z mediami na zasadzie partnerskiej i nie jest moim celem zaognianie sporów. Jednak do partnerstwa potrzebne są dwie strony.
Ziemowit Nowak
Rzecznik Wodociągów Kieleckich


Ja tam bym go dzbanem nie nazwał. :D

Edit: Przypomina mi to inną słynną postać:
Odin 200W + Kylin Mini V2
Grus + BTFC RDA
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Dzban roku - Rzecznik Wodociągów Kieleckich

Postautor: Sixtysix » pt sty 29, 2021 3:42 pm

Oj tam, pytania nie zrozumiał. :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Dzban roku - Rzecznik Wodociągów Kieleckich

Postautor: Krasnal45 » pt sty 29, 2021 3:01 pm

Takich dzbanów to jest u nas na pęczki. Czy słyszeliście kiedykolwiek, w jakimkolwiek wywiadzie na TVN, czy TVN24, czy jakimkolwiek innym medium informacyjnym, żeby którykolwiek z polityków na konkretnie zadane, jasne i czytelne pytanie, dał jasną i czytelną odpowiedź?
No, może wyjątkiem w tym są wywiady przeprowadzane w TVPIS. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dzban roku - Rzecznik Wodociągów Kieleckich

Postautor: iron64 » pt sty 29, 2021 2:16 pm

Nie widziałem tego wcześniej, a to faktycznie bardzo, ale to bardzo mocny kandydat na dzbana roku 2021.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dzban roku - Rzecznik Wodociągów Kieleckich

Postautor: Tommy Black » pt sty 29, 2021 2:00 pm

To naprawdę trzeba zobaczyć. Szkoda, że pan Ziemowit Nowak - rzecznik Wodociągów Kieleckich wystartował tak wcześnie i od wczoraj jest "gwiazdą internetu".
Może do końca roku nikt go jednak nie przebije i kiedy będzie głosowanie na Dzbana 2021 roku, wygra? Powinien?

Dziennikarz zadał pytanie, jednak nie uzyskał odpowiedzi. Po chwili zadał je jeszcze raz, lecz w inny sposób. Uzyskał identyczną odpowiedź
Nagranie szybko stało się hitem sieci
Co zrobiła TVP Kielce w głównym wydaniu informacji o godz. 18.30? Porównała naszą sieć do MPEC, stwarzając u widza fałszywe wrażenie, że Wodociągi Kieleckie nie radzą sobie z usuwaniem awarii – pisze w oświadczeniu rzecznik wodociągów, tłumacząc, że jego wypowiedź była demonstracją.

No cóż, oceńcie sami...




Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetkiel ... f,79cfc278

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości