Wolne media

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Wolne media

Postautor: iron64 » sob cze 05, 2021 8:54 pm

Eee tam, ja chodziłem do szkoły z potomkiem Potockiego. Nawet kumplami byliśmy, często gęsto popijawy były. Z początku nie bardzo wiedziałem skąd gość ma kasę na całe piętro w kamienicy na Piotrkowskiej, na niezłe d... i całkiem obfite chlanie. Jakoś nie kojarzyłem nazwiska, no bo do diaska, jak często Potocki skojarzy się wam z TYM Potockim? No mnie wcale. Może głupi byłem w technikum. Lata później, jak wpadał do Polski na wakacje zawsze mnie odwiedzał i zawsze był zaskoczony, że my tutaj jakąś taką zaściankowość mamy. A to Katyń, a to inne Piłsudskie...
No niby swój, ale jakiś inny zupełnie. Do ciebie to Sławku Potocki piszę, do Ciebie. ;)
EDIT: Żeby nie było, zgadzam się z nim. Kiedyś w czasach szkoły się nie zgadzałem, bo uważałem, że trzeba pamiętać o Katyniu, zwłaszcza że to wiedza ukrywana była. Jednak teraz się z nim zgadzam, czas wyjść z tej zaściankowości już. Obiecuję, że w tym roku jak wpadnie zmuszę go do napisania kilku słów w tym temacie. Dawno cymbał nie dzwonił, ale chyba przyjedzie już w tym roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolne media

Postautor: Vlad » sob cze 05, 2021 8:16 pm

Otóż to. Ja uważam że najwięcej straciliśmy w Katyniu i innych lasach. Być może minie 100 czy 200 lat zanim to odbudujemy. Są w Polsce ludzie szlachetni i dobrze usytuowani, bardzo kulturalni i bardzo bogaci. Ale takich pewnie jest 0.1%. W mojej branży mam przyjemność spotykać czasem takich ludzi i dobrze z nimi się czuję, bo oni dbają o to żebym ja nie czuł się gorszy od nich, bo jestem można powiedzieć pracownikiem dosyć niskiego szczebla. Ale częściej niestety muszę współpracować z chamami. Ale mimo wszystko wydaje mi się że tego "szable w dłoń" raczej ciężko będzie się nam pozbyć i naiwności. Fakty historyczne o tym mówią od wieków. I to, że od wieków kościół dalej ma tak duży wplyw w zasadzie na wszystko.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Wolne media

Postautor: Krytyk » sob cze 05, 2021 7:47 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
napiszę to w ten sposób - dopóki będzie się w nas odzywał "człowiek sowiecki", który głosuje na tego, co mu najwięcej obiecuje, a nie na tego, który coś w życiu osiągnął i nadaje się na przywódcę to nic się nie zmieni. Nawet dzieci na podwórku wybierają tego co coś umie, ma charyzmę i ciekawe pomysły na zabawę, a nie tego co obiecuje cukierki. :lol1:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Wolne media

Postautor: Metall » sob cze 05, 2021 1:50 pm

Krytyk na kacu pisze:@Metall pozwolę sobie na polemikę. Wolne media to jeden z najważniejszych filarów demokracji. Czy ktoś tego chce, czy nie, to i tak jest sterowany przez jedną ze stron. Najważniejsze mieć jak najwięcej serwisów informacyjnych, bo można porównywać przekaz i nawet mając utarte poglądy na dany temat daje to świeże spojrzenie. O tym, że im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla konsumenta nie muszę chyba wspominać.

Wiem, że minęło sporo czasu, ale mimo to pozwolę sobie to wrzucić jako pewnego rodzaju komentarz:
https://www.youtube.com/watch?v=XAJripWR84I

Być może mój punkt widzenia jest dziwny i niezrozumiały, ale determinuje go to, że ja w Polsce nie widzę czegoś takiego jak demokracja już od bardzo dawna. Kartonowa makieta samochodu nie jest samochodem i takie samo mam zdanie o polskiej demokracji, którą "makiawelicznie" budowano po zmianie ustroju, by zamydlić motłochowi (tj. wyborcom) oczy i sterować nim jak marionetkami tylko w celu realizacji interesów, które z interesami owego motłochu mają niewiele wspólnego. Dla mnie Polska jako kraj, stworzony po 1989 r., jest m.in. synonimem oszustwa i przekrętu. To kraj, który w warunkach obecnie zmieniającego się świata, nie ma racji bytu. Kolejny raz zresztą, bo Polacy nigdy nie uczą się na błędach swoich poprzednich pokoleń. Przeciwnie, namiętnie je powielają, aż do kolejnego upadku, myśląc przy tym romantycznie, że będą odradzać się jak Feniks z popiołów, a co najwyżej pogrążą się w gnoju.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wolne media

Postautor: Tommy Black » pt lut 26, 2021 5:52 am

Zasada którą ta partia opanowała do perfekcji.

"wszyscy, którzy nie są z nami, są przeciwko Wam!"

A społeczeństwo, jak to społeczeństwo, lub jak chce pan Kurski, lud i tak wszystko kupi. Propaganda.


Obrazek

Bez wolnych i niezależnych mediów już mieliśmy kiedyś nie tylko państwo ale i cały międzynarodowy, internacjonalistyczny obóz...
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolne media

Postautor: Vlad » czw lut 25, 2021 10:39 pm

Nie wiem do końca czy podpiąć to do tego tematu, ale ten artykuł jest z nim mocno powiązany. To wygląda mniej więcej jak na tym filmie "Czy leci z nami pilot?". Często mam wrażenie że "mni sie wi sie, lepi śpi sie". https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ji/9dtq32r

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
pampalini
Płeć: nieokreślona

Wolne media

Postautor: pampalini » czw lut 18, 2021 1:00 pm

Uspokój się, wyluzuj troszeczkę. Napisałem, że media mogą stworzyć przekaz dowolny jak zechcą. Nawet w domyśle nie znajdziesz w moim poście prób wyciągania jakichkolwiek afer, ukrywania czegokolwiek. Nie, nie jestem przewrażliwiony, ale cytując moje wypociny nie staraj się nadinterpretować wszystkiego, bo paradoksalnie zamiast kierować uwagi do zainteresowanych, nie mam zamiaru zaraz czytać że troluję.


A.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Wolne media

Postautor: Tenmen » czw lut 18, 2021 12:40 pm

@pampalini Jak odbiegam od tematu? Sam zacząłeś, a ja tylko wskazuję kto najlepiej wybiera to co chce pokazać, chyba jesteś przeczulony, gdzie widzisz jad w mojej wypowiedzi?
pampalini
Płeć: nieokreślona

Wolne media

Postautor: pampalini » czw lut 18, 2021 12:26 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen


Znów odbiegasz od tematu. Wiele stacji nie pokazuje wszystkiego z własnych pobudek i nie szukam przyczyn. Dlaczego na mój post odpowiadasz jadem. Przekaz jest oczywisty, ale skąd naraz taka chęć uświadomienia mi jak działa TVPiS?
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Wolne media

Postautor: Tenmen » czw lut 18, 2021 12:12 pm

@pampalini, od tego co chce a co nie chce pokazać specjalistą jest TVpis, i tak np. nie pokazuje dzielnie afer ekipy "dobrej zmiany". Niedawno pytano pewnego ministra jakie wypaczenia i afery Pis wykryła ta stacja, wskazał aferę w oczyszczalni „Czajka” w Warszawie i zarzuty formułowane pod adresem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. ;-)

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości