Breastfit - Kobiecy biust-męska sprawa

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Breastfit - Kobiecy biust-męska sprawa

Postautor: RayvenPL » ndz paź 30, 2016 8:47 pm

Popieram! Drogie Panie...wiem że mammografia jest nieprzyjemna. Że obmacywanie własnych piersi dla niektórych wiąże się z dyskomfortem psychicznym...
Ostatnie kilka kilka miesięcy byłem przy bliskiej osobie w trakcie wycieńczającej chemioterapii, patrząc jak zapada się w sobie fizycznie i psychicznie. Następnie mastektomia. Potem pięć tygodni radioterapii.
Życie wróciło do normy. Na razie.
Niedługo wizyta kontrolna, czy nie ma przerzutów...
Badajcie się. Regularnie.
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Breastfit - Kobiecy biust-męska sprawa

Postautor: robert » pn paź 17, 2016 7:11 pm

To straszna choroba ,niestety wiem coś o tym.Dlatego należy mobilizować,a nawet dyscyplinować jak trzeba bliskie nam osoby.Wiem co piszę.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Breastfit - Kobiecy biust-męska sprawa

Postautor: basika » pn paź 17, 2016 6:23 pm

Pod takim hasłem realizowana jest kampania fundacji OnkoCafe z udziałem sportowców zrzeszonych w trójmiejskich klubach CrossFit. To pionierska kampania, gdyż skierowana jest do mężczyzn, z przesłaniem, aby zadbali o zdrowie swoich kobiet.

Rocznie na raka piersi zapada około 17 tys. Polek, a ok. 5 tys. umiera. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u Polek. Najlepszą metodą wczesnego wykrywania tego nowotworu są badania przesiewowe, niestety świadomość profilaktyki wciąż jest niewystarczająca.
- Dlatego tak ważna jest profilaktyka raka piersi, w której znaczącą rolę może odegrać mężczyzna. Jego rola i wsparcie dla kobiety są równie bezcenne podczas choroby - mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe.

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, pozwala też nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki. W ramach kampanii pojawią się plakaty nawiązujące do „nowej dyscypliny sportu” - BreastFit’u, zachęcające mężczyzn do rozmów z kobietami na temat samobadania piersi i codziennych wyzwań, które niesie ze sobą choroba.
Miłośnicy crossfitu, czyli intensywnego treningu siłowego pomagającego rozwijać siłę i masę mięśni, wzięli udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Sportowcy z Trójmiasta w starej postoczniowej hali pozowali do aktów, które znajdą się w kalendarzu na 2017 rok.

„Planem zdjęciowym będzie surowa betonowa hala stoczniowa z dużymi oknami i mocnym światłem, oddająca czysty i bezkompromisowy charakter zdjęć. Każda z fotografii przedstawia wybrany trening oddający kluczowe cechy crossfitu, czyli siłę, szybkość, koordynację. Zdjęcia będą czarno białe lub zbliżone, aby jak najlepiej uwidocznić muskulaturę atletów.”

Źródło: http://www.prestiztrojmiasto.pl/magazyn ... ska-sprawa
Warto obejrzeć zdjęcia

http://www.aktywniebardzo.pl/Nowe/Okiem ... si-ZDJECIA

No i nasze drogie Ciacha – apel do Was. Zachęcajcie swoje żony, przyjaciółki, siostry i córki do badań. :)

Crossfitowcy-z-Trojmiasta-rozebrali-sie-do-kalendarza-by-ratowac-kobiece-piersi-ZDJECIA_article.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 24 gości