Prawdziwi przyjaciele ..

Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3653
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2319
Lokalizacja:
Podziękował: 4364 razy
Otrzymał podzięk.: 5400 razy
Płeć: Kobieta

Prawdziwi przyjaciele ..

Postautor: basika » 26 lis 2016, 20:11

Po czym ich poznasz?
Przyjaciele. Każdy z nas przyzna, że są bardzo ważni w życiu. To nasi życiowi towarzysze, którzy robią dla nas znacznie więcej niż samo udzielenie pomocy w potrzebie. Również badania naukowe potwierdzają, że solidne więzy społeczne wydłużają naszą żywotność.
Często jednak mamy wątpliwości i zadajemy sobie pytanie. Jaka jest różnica miedzy przyjaźnią, a zwykłym koleżeństwem ? Jakie cechy musi posiadać osoba, abyśmy mogli ją określić prawdziwym przyjacielem, lub bratnią duszą ?
Według Roberta Rowney, psychiatry i dyrektora jednostki zaburzeń nastrojów w Klinice w Cleveland, istnieją konkretne nawyki, którymi wyróżniają się prawdziwi przyjaciele od znajomych. Czym więc różnią się prawdziwi przyjaciele od kolegów, bądź znajomych?

1. Zachęcają nas do akceptowania własnych słabości.
Ludzie mają naturalną skłonność do bardzo surowego oceniania siebie. Psychiatra Rowney dowodzi, że prawdziwy przyjaciel podnosi nas na duchu, kiedy jesteśmy zbyt negatywnie do siebie nastawieni. Twierdzi, że ludzie lepiej się czują kiedy są w otoczeniu bliskich, tzn. takich ludzi, którzy wyrażają swój protest, kiedy dostrzegają gdy jesteśmy dla siebie zbyt surowi. Bliski przyjaciel podbudowuje nas, podtrzymuje na duchu i zwiększa naszą samoocenę w sposób naturalny, a to sprawia, że lepiej się czujemy.

2. Sprzeciwiają się nam, kiedy nie mamy racji.
Ma wystarczająco dużo pewności siebie, by sprzeciwić się nam, kiedy popełniamy błąd. Jasno pokazują, że chcą dla nas tego co najlepsze i dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. W sposób bezpośredni i szczery mówią nam co robimy dobrze, a co źle i dzięki temu możemy wyciągnąć wnioski. Nikt, kto nie jest nam szczególnie bliski, nie odważy się na powiedzenie czegoś, co może wyprowadzić nas z równowagi.

3. Możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie.

Prawdziwi przyjacieel szczerze martwią się o ciebie i poświęcają ci uwagę. „Przyjaciele będą rozważać twoje potrzeby, niczym swoje własne”, potwierdza Rowney. A jednocześnie okazują nam wsparcie, które jest nam potrzebne bez względu na okoliczności.

4. Słuchają nas.
Większość ludzi podczas rozmowy woli mówić o sobie. Tymczasem rozmowa z przyjacielem, to nie monolog, ani wykład. Kiedy jesteśmy w stanie utrzymać otwarty dialog z inną osobą, to dajemy sobie więcej okazji na wzmocnienie naszej relacji. Paul Sacco doktorant i asystent w szkole prac społecznych Uniwersytetu w Maryland potwierdza, że kluczem do zrównoważonej rozmowy między dwojgiem ludzi jest aktywne zwracanie uwagi, na to co mówi druga osoba.
HuffPost Heatlhy Living zgadza się z następującą tezą: „ludzie, którzy są dobrymi słuchaczami potwierdzają swoje uczucia, w stosunku do drugiej osoby. Pokazują, że to co mówi ma dla nich znaczenie i warte jest wysłuchania.”

Trafiłam na ten temat i postanowiłam podzielić się nim z Wami. Myślę, że wielu z nas zadawało sobie to pytanie przynajmniej raz w życiu. Czy wymienione cechy wyczerpują definicję przyjaźni ? Pewnie nie. Ja bym dodała lojalność, dyskrecję, wierność, cierpliwość, umiejętność przebaczania, poświęcenie gdy sytuacja tego wymaga. I pewnie jeszcze coś by się znalazło. :smile:
A może Wy opowiecie o swoich doświadczeniach ? Jakie cechy powinien mieć przyjaciel ? I czy spotkaliście taką osobę ?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10335
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 6388
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 2988 razy
Otrzymał podzięk.: 9644 razy
Płeć: nieokreślona

Prawdziwi przyjaciele ..

Postautor: Tommy Black » 26 lis 2016, 20:48

basika pisze:A może Wy opowiecie o swoich doświadczeniach ? Jakie cechy powinien mieć przyjaciel ?


Zanim nastąpi ten koncert życzeń, dam fajny filmik.Paul Logan na pewno jest dobrym przyjacielem... ;)

https://youtu.be/D0dYpRFGyzc
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3653
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2319
Lokalizacja:
Podziękował: 4364 razy
Otrzymał podzięk.: 5400 razy
Płeć: Kobieta

Prawdziwi przyjaciele ..

Postautor: basika » 27 kwie 2018, 22:53

31252824_1219917381475870_3529749130538647552_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Ona i on, oraz pikantne ploteczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości