Radomska!

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

Radomska!

Postautor: kruszyna » pn gru 11, 2017 9:05 pm

taka "świeżynka" :) Obyście również nie trafili do więzienia.. albo psychiatryka *wino*
https://www.youtube.com/watch?v=Z5ir_o9Gs00
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Radomska!

Postautor: basika » pt lis 24, 2017 6:15 pm

Dzięki @
Awatar użytkownika
Tommy Black
poznałam, a potem szybko zaprzyjaźniłam się z Radomską. Dzisiaj wrzucę tu odcinek o tym jak pokonać kompleksy - coś co niepotrzebnie zaśmieca nasze życie, a przy okazji psuje szczęśliwe chwile. Ja już dawno rozprawiłam się z kompleksami i tego oczywiście wszystkim życzę. A jeśli ktoś jeszcze zamartwia się wyglądem, to Radomska pomoże. ;)
A niejako przy okazji, udostępniam wczorajszy wywiad z nią.

https://www.youtube.com/watch?v=ElLGY088hoo

https://www.youtube.com/watch?v=FobL0LNyRao
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Radomska!

Postautor: basika » pt lis 17, 2017 9:50 pm

Haze pisze:Co Ty za prasę czytasz? *shock* Powiedziałbym że obecnie zaczyna wręcz dominować postawa "bierzmy karierę w swoje ręce, a te męskie szowinistyczne świnie niech się wezmą do roboty" :-| Coś jak "kobiety na traktory" :mrgreen: tylko we współczesnym wydaniu ... W każdym artykule można wyczytać, że kobiety są inteligentniejsze, mądrzejsze, lepiej radzą sobie z zarządzaniem ludźmi, itd. itp.


@
Awatar użytkownika
Haze
a Ty gdzie to przeczytałeś ? ;)
Żartuję.
Owszem takie też są, ale nie zapomnij że mam córkę. Pamiętam jak na jej prośbę kupowałam gazetkę dla trzynastolatek. Tam już były tego typu teksty. One są wszędzie, uderzają po oczach z każdej strony, nawet w gazecie z programem telewizyjnym, którą kupuje moja mama. Dzisiaj na FB rzuciło mi się w oczy co najmniej 10, jak nie więcej, tego typu porad. Chyba nie muszę ich cytować ? Naprawdę wiem co piszę *girl_f*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Radomska!

Postautor: Haze » pt lis 17, 2017 9:26 pm

basika pisze:Co dzisiaj przeciętna dziewczyna przeczyta w prasie ? Że ma być ładna, czarująca, pachnąca, ma dogadzać mężczyźnie, gotować mu posiłki składające się z czterech dań, udawać głupszą niż jest, żeby broń boże mężczyzna nie miał kompleksów, ma być świetna i zaskakująca w łóżku, idealnie ogarniać dom i niejako przy okazji robić karierę.

Co Ty za prasę czytasz? *shock* Powiedziałbym że obecnie zaczyna wręcz dominować postawa "bierzmy karierę w swoje ręce, a te męskie szowinistyczne świnie niech się wezmą do roboty" :-| Coś jak "kobiety na traktory" :mrgreen: tylko we współczesnym wydaniu ... W każdym artykule można wyczytać, że kobiety są inteligentniejsze, mądrzejsze, lepiej radzą sobie z zarządzaniem ludźmi, itd. itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Radomska!

Postautor: basika » pt lis 17, 2017 6:42 pm

miblah pisze:Mamy zdecydowanie odmienne zdanie, co do przyczyn istniejącego stanu rzeczy... ;)
Ale pięknie się jest różnić. Zaznaczę tylko, że za wychowanie tych coraz bardziej okropnych mężczyzn, odpowiedzialne są nadal głównie ... kobiety :>


Nie wiem co masz na myśli Michałku. Oczywiście nigdy nie ma jednej przyczyny. Ale jedną z nich jest przyjęty system edukacji, stereotypy, jak i tradycja. I tak dziewczynka od zarania ma być delikatna, wrażliwa, słaba i podporządkowana, a chłopiec twardy i niezależny. Taki podział jest silnie zakorzeniony w ludziach. I jak jest możliwe, aby w podręczniku szkolnym pisać o cierpliwości do mało kumatych koleżanek ? W szkole ?
Nie pisałam tutaj o okropnych mężczyznach, nie wiem skąd to wziąłeś ? Jeśli już, to o rządzących ministrach, którzy mają wpływ na to co się dzieje w kraju i uderza w kobiety. Nawiązałam do niedawnych wydarzeń, które większością Polaków wstrząsnęły. Mną także.
A za wychowanie dzieci odpowiadają rodzice, w tym również ojcowie. Nie umniejszaj ich roli. Psycholodzy twierdzą że to właśnie ojciec stanowi wzór dla syna. *czajniczek*
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Radomska!

Postautor: miblah » pt lis 17, 2017 5:57 pm

basika pisze:Do czego to prowadzi ? Ano własnie. Dzisiaj mamy powszechną agresję skierowaną w stronę kobiet, wyzwiska, szarpaninę, kopniaki, plucie w twarz, które niedoczekały się reakcji policji na słynnym już marszu Niepodległości, a nawet jeden z nich, jak wszyscy słyszeliśmy, nazwał polską kobietę kurwą.


Mamy zdecydowanie odmienne zdanie, co do przyczyn istniejącego stanu rzeczy... ;)
Ale pięknie się jest różnić. Zaznaczę tylko, że za wychowanie tych coraz bardziej okropnych mężczyzn, odpowiedzialne są nadal głównie ... kobiety :>
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Radomska!

Postautor: basika » pt lis 17, 2017 5:08 pm

No... @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, jestem z Ciebie dumna. Skoro lubisz taką fajną babkę, to rzeczywiście możesz liczyć na sympatię kobiet. :ok:

Na razie obejrzałam te dwa filmy, resztę później z braku czasu.
Radomska poruszyła ważny i bliski mi temat. Tytułowa księżniczka, to bezradna i bezwolna kobieta, zdana na mężczyzn i od nich zależna. Bajki, to tylko wierzchołek góry lodowej. Co dzisiaj przeciętna dziewczyna przeczyta w prasie ? Że ma być ładna, czarująca, pachnąca, ma dogadzać mężczyźnie, gotować mu posiłki składające się z czterech dań, udawać głupszą niż jest, żeby broń boże mężczyzna nie miał kompleksów, ma być świetna i zaskakująca w łóżku, idealnie ogarniać dom i niejako przy okazji robić karierę.
A tak w ogóle, to przede wszystkim ma dbać o wygląd, bo jest towarem w którym ocenia się smukłą talię, nienaganna cerę, 10 centymetrowe rzęsy, 20 centymetrowe szpilki, seksowną bieliznę. No i przede wszystkim ma oddać się w ręce chirurgów plastycznych, bo wszystko w niej trzeba poprawić.
Nigdzie nie spotkałam takich porad dla mężczyzn.

A czego dowie się dziewczynka w szkole ? Wrzucę tu kilka szokujących wg mnie cytatów z przedmiotu „Przygotowanie do życia w rodzinie” obowiązującego jeszcze za rządów PO i PSL ( nie wiem czy nie został zmieniony, ale jeśli, to chyba tylko na gorszy)

„Ona należy do siebie i całą siebie ofiaruje temu jednemu, ukochanemu na całe życie”

"I tak, jeśli zdecydujesz się pomóc koleżance w geometrii, zdobądź się na cierpliwość i wyrozumiałość, choć może cię irytuje, że tak wolno myśli albo czegoś nie pamięta".

"Jeżeli chłopak mówi ciepło i czule obejmuje, dziewczyna otwiera swoje serce i wyobraźnię. Wydaje się jej, że to już ten jedyny, wspaniały i na całe życie. Planuje, jaką będzie miała ślubną suknię, pantofelki, bukiet...".

"W grupie osób stosujących NPR (naturalne metody planowania rodziny) rzadziej pojawia się objaw 'znudzenia seksualnego', zdecydowanie niższy jest też wskaźnik rozpadu związków".

"Pytanie o warunki podjęcia współżycia seksualnego unaoczniło, że najwyższą akceptację seksu pozamałżeńskiego wykazali uczniowie najsłabiej uczący się, a najmniejszą osoby wierzące".

"Z powyższych rozważań jasno wynika, że najwłaściwszym miejscem dla inicjacji seksualnej jest małżeństwo".

"Ginekolog to nie dentysta - regularne kontrole w Waszym wieku nie są konieczne”

Więcej tu, bo niedobrze mi się robi jak to czytam: *girl_f*

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wania.html

Do czego to prowadzi ? Ano własnie. Dzisiaj mamy powszechną agresję skierowaną w stronę kobiet, wyzwiska, szarpaninę, kopniaki, plucie w twarz, które niedoczekały się reakcji policji na słynnym już marszu Niepodległości, a nawet jeden z nich, jak wszyscy słyszeliśmy, nazwał polską kobietę kurwą. Codziennie dochodzi do kolejnych ograniczeń i represji. Choćby ograniczanie prawa kobiet do antykoncepcji, w tym awaryjnej, obniżanie standartów opieki okołoporodowej, kolejki do ginekologa, i w bliskiej perspektywie zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Gratulacje dla Ministra Radziwiłła i Błaszczaka

PS
A moja córka w dzieciństwie oglądała „Króla Lwa „ :P
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Radomska!

Postautor: Selene » pt lis 17, 2017 12:52 pm

Jaka krejzola haha :> lubię ją!
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Radomska!

Postautor: Tommy Black » pt lis 17, 2017 12:29 pm

Bardzo bym chciał abyście Szanowne Drożdżówy poznały Radomską. Jest kilka powodów. Podam jeden. Ja lubię Radomską. Kiedy Wy polubicie Radomską, jest szansa że polubicie też,jeszcze bardziej, o ile to możliwe, mnie. No ale jakaś szansa jest. Na początek dam dwa przypadkowe filmy i adres główny. :-P


https://youtu.be/E07_URBzGsQ

https://youtu.be/B1pmjrI36XM

http://www.mamwatpliwosc.pl/

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości