Tylko jedno pytanie.

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Tylko jedno pytanie.

Postautor: Selene » sob lip 20, 2019 9:01 pm

8A5HUD4 pisze:
Madzia pisze:Dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet? :P



A może tych, którzy rozumieją jest mało i jeszcze żadnego nie spotkałaś? :-P

Być może... A może w ogóle ich nie ma? ;)

W zasadzie to nie wiem dlaczego zadałam takie pytanie.. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam ;) Być może była to kontra na pytanie Korneliusza Popławskiego :P
Ale zaczęło mnie to nurtować, po tym co napisał @
Awatar użytkownika
Risto
.. Bo raczej to mężczyźni są bardziej niestali w uczuciach niż kobiety. No chyba, że w czasach Mickiewicza było inaczej...
No i trafiłam na kilka fajnych tekstów.. Pozwólcie, że wkleję kawałek...
Żeby nie było, napisał go mężczyzna ;)
"Mężczyznę ulepiono silniejszego i na ogół większego. Bardziej owłosionego. Ma doskonalszy aparat mięśniowy, większe i grubsze kończyny, dużo więcej siły fizycznej i lepszy zmysł orientacji w terenie. Potrafi walczyć i czasem nawet to lubi. Jest skuteczny, kiedy trzeba nagle, na krótkim dystansie wykazać się bohaterstwem i odwagą. Przepłynąć przez rzekę, ściąć drzewo i zabić kozę. Lub po prostu rozbić komuś nos. Nudzą go jednak sprawy domowe. Nie chce wycierać dziecku tyłka. Nie będzie miesiącami pielęgnował chorego dziadka. Woli zapłacić za to jakiejś kobiecie. Nie rozumie też roztrząsania niektórych kwestii. Dla niego czarne jest czarne, a białe – białe. Kiedy ma problem, szuka rozwiązania. Problemy nie mające rozwiązania stara się ignorować, obśmiewać lub po prostu zamiatać pod dywan. Z biegiem stuleci nabiera też innych cech. Chorobliwie pragnie się wykazać, zdobyć poklask i uznanie. Najpierw po prostu piorąc konkurentów pięściami, czy tym, co tam się pod ręką przy okazji znajdzie. Z upływem czasu – walczy retoryką. Przekonuje, dyskutuje, poniża i ośmiesza. Z początku pewnie dbał też o to, by jego kijek lub maczuga prezentowały się jak najbardziej okazale (dzisiaj też jest to jednym z jego głównych problemów, lecz chodzi już o zupełnie inną maczugę i zupełnie inny kijek…). Teraz stara się jeździć pięknym samochodem i wybudować robiący wrażenie dom. Mnóstwo czasu poświęca na budowanie swej społecznej pozycji. Przekrzykuje i przepycha się z innymi włochatymi stworzeniami. Czasami, w obliczu różnicy poglądów, gotów jest do zwykłej bójki. Nie rozumie zbyt dobrze cudzych problemów. Często sprawia przykrość, nawet o tym nie wiedząc. Bywa emocjonalnie tępy i nie potrafi tak naprawdę rozmawiać. W ogóle nie widzi potrzeby rozmawiania – przecież to nudne i bezcelowe, tak ciągle ględzić i mleć ozorem… Wszak czarne jest czarne, a białe - białe, ileż więc razy można o tym gadać? Mowa ludzka, w jego pojęciu, nie służy do rozmawiania. Służy bardziej do przemawiania. Do pouczania. Do przekazywania informacji. Do robienia wrażenia na innych. Służy pozostawaniu na szczycie i w centrum uwagi. Nieważne tak naprawdę, czy mężczyzna ma cokolwiek ciekawego do powiedzenia. Kiedy uznaje, że pora coś powiedzieć, po prostu zaczyna mówić. Przemawia. Przekonuje i poucza. Prezentuje własne, światłe poglądy. Wypracowane i wydumane. Wypieszczone w ciągu lat rozmyślań. Genialne. Oryginalne i mądre. Jest błyskotliwy i wie, jak się sprawy mają. Wie najlepiej.

Kobietę od początku potraktowano trochę gorzej. Fakt, jest milion razy piękniejsza od swojego chropowatego towarzysza. Lecz jest także słabsza fizycznie (choć na dłuższą metę – często dużo bardziej wytrzymała), nieco mniejsza, dużo lżejsza i bardziej subtelna. To jej właśnie powierzono przyjemność i zaszczyt rodzenia potomstwa – tym dobrodziejstwem chętnie podzieliłaby się z mężczyzną, niestety – nikt jej nie pytał o zdanie. Raz w miesiącu, przez dni kilka miewa niezbyt przyjemne doznania. Włochaty typ złości ją wtedy niezmiernie, zwłaszcza, jeśli natrętnie domaga się niewskazanych w tym momencie pieszczot. Za to (raczej) nie rosną jej włosy na twarzy.

Kobieta angażuje się w formy aktywności wymagające cierpliwości, mądrości emocjonalnej, zrozumienia wielu spraw, ogromnej pokory i umiejętności samowyrzeczenia. Potrafi poświęcać się drobnym sprawom przez całe lata. Umie zrezygnować z własnych ambicji. Rozumie, że dobro wspólne to dobro każdej pojedynczej osoby. Wie, że najważniejsze są bliskie więzi. Buduje to, co niewidoczne gołym okiem. Raczej nie szarpie za włosy innych kobiet, choć czasami też z nimi rywalizuje. Ciężko pracuje każdego dnia, dbając o najbardziej podstawowe sprawy. O niczym nie zapomina i jest doskonale zorganizowana. Nie pcha się na afisz i potrafi czekać. Poklask i uznanie to dla niej wartości raczej mniej istotne. Cierpi w milczeniu i wytrzymuje najsilniejsze ciosy losu.

Potrafi współczuć i współodczuwać. Chętnie rozmawia, nawet całymi nocami. Te same problemy może roztrząsać nawet i sto siedemnaście razy – zawsze coś nowego można przecież powiedzieć. Poza tym, w rozmowie wcale nie chodzi o znalezienie rozwiązania. Chodzi o emocjonalną wartość samej komunikacji. O bliski kontakt dwojga osób. O zainteresowanie i życzliwą uwagę..... "



Pewnie nie doczytaliście do końca, ale jeśli tak to podam jeszcze linka do fajnego artykułu w Newsweeku..
Dlaczego kobieta i mężczyzna nigdy się nie dogadają:
https://www.newsweek.pl/wiedza/psycholo ... ja/15zbt6h


A tak poza tym...
1280749169_by_kejejarouel_600.jpg


Dziękuję za uwagę :db: :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Risto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 09, 2019 9:27 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedno pytanie.

Postautor: Risto » sob lip 20, 2019 5:36 pm

Madzia pisze:
8A5HUD4 pisze:A wy - nasze drogie Panie? O co byście zapytały? *girl_f*

Dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet? :P


Przecież już ponad 200 lat temu Adam Mickiewicz, który jest nazywany naszym wieszczem narodowym, odpowiedział na to pytanie.
W IV części „Dziadów” wieszcz włożył w usta Gustawa słowa:

"Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto!
Postaci twojej zazdroszczą anieli,
A duszę gorszą masz, gorszą niżeli!…[…]".

Określenie "wietrzna istoto" oznaczyło w tamtych czasach lekkomyślną, płochą, niestałą w uczuciach, czyli zmienną jak wiatr kobietę.

BTW. A może chodzi jeszcze np. o:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedno pytanie.

Postautor: slaviop » sob lip 20, 2019 5:25 pm

Znałem kiedyś takiego człowieka. To był mój dziadek. Bardzo spokojny człowiek z wielką charyzmą. Pamiętam jak dziś, jak jako dziecko szedłem z nim przez miasto, a ludzie mu się kłaniali i pozdrawiali. Cieszył się wielkim szacunkiem u innych. Całą wojnę spędził w mundurze - widział więcej niż my możemy zobaczyć na filmach. Był kopalnią wiedzy na wiele tematów.
Myślę, że miałbym bardzo wiele pytań. Ale z pewnością było by i to najważniejsze - dlaczego mnie opuścił tak wcześnie i nie zdążył mi pokazać jak być takim jak on sam..???
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedno pytanie.

Postautor: 8A5HUD4 » sob lip 20, 2019 2:26 pm

Madzia pisze:
8A5HUD4 pisze:A wy - nasze drogie Panie? O co byście zapytały? *girl_f*

Dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet? :P



A może tych, którzy rozumieją jest mało i jeszcze żadnego nie spotkałaś? :-P
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedno pytanie.

Postautor: WE514 » sob lip 20, 2019 2:00 pm

Ile mam jeszcze czasu , może bym coś zmienił ?
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Tylko jedno pytanie.

Postautor: Selene » sob lip 20, 2019 1:49 pm

8A5HUD4 pisze:A wy - nasze drogie Panie? O co byście zapytały? *girl_f*

Dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet? :P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedno pytanie.

Postautor: Tommy Black » sob lip 20, 2019 7:21 am

Ja bym takiego człowieka zapytał czy z tą mądrością żyje mu się lepiej?
Na pewno nie pytałbym o co chodzi mojej żonie.Nie zadaję sam sobie już żadnych pytań.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedno pytanie.

Postautor: 8A5HUD4 » sob lip 20, 2019 7:15 am

A wy - nasze drogie Panie? O co byście zapytały? *girl_f*

Obrazek
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości