Zerwanie umowy z T-Mobile.

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: Szymon » wt mar 10, 2020 6:07 pm

Jak zapowiadałem - wygrałem sprawę bez większego trudu. T-Mobile dochodzi kary umownej w jakiejś wysokości. Należy wskazać, że kara, która w zasadzie jest opłatą dotyczącą zwrotu udzielonej ulgi, uzależniona jest od wysokości udzielonej ulgi, która ma być jest wskazana na umowie. Ponieważ w umowach tego nie ma, lecz określona jest wysokość kary umownej w maksymalnej wysokości, zapisu tego nie można zastosować. Nie należy opierać się wyłącznie na stwierdzeniu, że dochodzą kary umownej za niewykonania pieniężnego. W istocie kara której dochodzą to właśnie zwrot ulgi i w to należy uderzyć.
behelor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 28, 2018 6:03 pm
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: behelor » pt gru 27, 2019 10:53 pm

Nie wiem jak to wygląda z przeniesieniem, ale jak nie chcemy aby dzwonili wystarczy wycofać zgody marketingowe (można nawet w trakcie trwania umowy, trzeba tylko zwrócić uwagę czy nie otrzymaliśmy jakiegoś rabatu za nie), a w szczególności na kontakt telefoniczny. Wiem bo przy nowej umowie odmówiłem wszelkich niekoniecznych zgód ;) Jedyny minus to trzeba samemu pilnować zakończenia umowy bo nawet nie zadzwonią, że się kończy/skończyła.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: tunajerzy » czw gru 26, 2019 9:51 am

Może komuś się przyda, może nie. Ja zanim podejmę decyzję dotyczącą potencjalnego nowego operatora, najpierw wypowiadam umowę u starego operatora, ( oczywiście na koniec okresu umowy). Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że zupełnie inaczej rozmawia się z konsultantami Działu podtrzymania klienta. Żelazna zasada, to niczego nie załatwiać w salonach, bo tam najczęściej, tak jak wszędzie w większości pracują ludzie z "ulicy", bez większego doświadczenia i znajomości tematu. Tym sposobem, od lat siedzę w Orange i nie mam powodów do narzekania. :D Co do podniesionej tu możliwości nękania spamem telefonicznym i innym, to warto założyć sobie konto na stronie operatora i tam w zgodach marketingowych i innych wprowadzić ostre restrykcje.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: Szymon » śr gru 25, 2019 5:40 pm

NJU dostała jasne dyspozycje a wykonali jak wykonali. Co do zmiany charakteru umowy sprawa jest o tyle ciekawa, że jeśli przeniesiesz nr w tzw. okresie wypowiedzenia, to kara jest mała. Jeśli wygram sprawę to napiszę jak się broniłem przed T-Mobile. Najprawdopodobniej wygram, więc będzie o czym pisać:)
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: venom_666 » wt gru 24, 2019 4:27 pm

Umowa na czas określony przechodzi po zakończeniu w formę umowy na czas nieokreślony. Okres wypowiedzenia 30 dni obowiązuje u wszystkich operatorów abonamentowych.
Może i Nju zawaliło, a może po prostu został źle wybrany termin i forma zakończenia. Trzeba czytać...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: SuwMar » wt gru 24, 2019 11:10 am

@
Awatar użytkownika
Szymon
wychodzi na to, że dostałeś karę za zerwanie umowy, skoro przeniosłeś miesiąć przed końcem umowy.
Nawiasem mówiąć, to NJU nie powinno tego zrobić, zrobili "niedźwiedzią przysługę".
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: Szymon » wt gru 24, 2019 11:00 am

Miałem podobny temat. Okres wypowiedzenia - nie do końca rozumiem to zagadnienie, bo umowa na czas określony rozwiązuje się w ostatnim dniu, przy czym, musisz złożyć zawiadomienie , że nie masz zamiaru jej przedłużać. Mnie nju-mobile przeniósł w trakcie obowiązywania - na miesiąc przed końcem i T-Mobile naliczył mi 625 zł kary umownej. Odmówiłem zapłaty, sprzedali potem dług firmie windykacyjnej i sprawa trafiła do sądu, kwestionując skuteczność zastrzeżenia kary umownej. Nie ma jeszcze wyroku.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr lis 15, 2017 3:41 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 41 razy
Płeć: Mężczyzna

Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: REDWHITE » pn gru 23, 2019 8:49 pm

Cinmar pisze: bo u różowych zapomniałem czym jest brak zasięgu, nawet na skrajnych zadupiach, czy w środku lasu.


Zapraszam :yes:
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: Cinmar » pn gru 23, 2019 8:17 pm

@wertjacek mam wrażenie, że część pracowników nie ma bladego pojęcia o tego typu procedurach, dlatego kręcą i mydlą oczy.
@
Awatar użytkownika
venom_666
do mnie dzwonili tylko raz. Jak powiedziałem, że przenoszę numer i to przemyślana decyzja, nie było żadnej próby negocjacji z ich strony. Złapali jeden plus na odchodne.
Fakt, być może będę żałował, bo u różowych zapomniałem czym jest brak zasięgu, nawet na skrajnych zadupiach, czy w środku lasu.
Ale być traktowanym jak niechciany odpad i jeszcze za to płacić? Nie, dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Zerwanie umowy z T-Mobile.

Postautor: venom_666 » pn gru 23, 2019 8:06 pm

wertjacek pisze:No właśnie.Dobrze źe @
Awatar użytkownika
Cinmar
zajrzałeś tu. Tam gdzie szukałem info o przenoszeniu numeru po skończonej umowie,wszędzie inaczej interpretują.Wynika z tego,że okres rozliczeniowy będzie istotny dla T-Mobile,w między czasie zamęczać mnie będą telefonami i przekonywaniami bym nie przechodził do konkurencji bo mają coś fest dla mnie.Po czym zaoferują mi:
-droższy abonament.
-jeszcze droższy abonament z g*wnianym telefonem w opcji.
-po raz setny droższy abonament z jeszcze droższym internetem mobilnym.

Do mnie jak od nich uciekałem zadzwonili dwa razy. Za pierwszym razem podali mi własnie gównianą ofertę - przedstawiłem co dostanę u tych do których przechodzę.
Zadzwonili potem po raz drugi oferując mi identyczne warunki - wtedy zapytałem o konkretny telefon (wtedy to była Lumia 920) i pani zaspiewała mi coś koło 700pln. Powiedziałem że u konkurencji mam go za złotówkę - usłyszałem: "To ja faktycznie nie mam o czym z panem rozmawiać"... Więcej nie zadzwonili ;)
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości