Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3888 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Postautor: edarek » sob mar 28, 2020 4:49 pm

Madzia pisze:Szatanie Ty zbokolu jeden! :P
:bicz: :facepalm1: :lol1:

@Madzia, a myślałaś, że z czym tu zaraz lody będą kojarzyć :-D?
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Postautor: cukinia » sob mar 28, 2020 4:44 pm

Ja dziękuję za wątek. [emoji846]

@Madzia na pewno robiła te lody w thermomix.[emoji6]
Ja niestety wczoraj uległam analogom, dopalam resztę i zaraz puszcze wiecie co. Fuj. @Madzia przestrzegam Cię po analogach boli gardło, więc zastanawiam się czy to objaw covida (chyba wolę nazwę dawida). Czyli nie warto było, bo psychika szuka objawów.

Ja pracuję zdalnie, raz w tygodniu do biura zdać zrobione, pobrać nowe rzeczy. Mam dużo szczęścia. Współczuję tym co muszą codziennie się narażać, a chyba najbardziej sprzedawcom, bo Ci za ladą są narażeni za grosze. Mogą przegrać życie za najniższą krajową.

W czasie wolnym szukam filmów lajtowych, aktualnie na TVN 7 lecą 'Piraci z Karaibów'.

Trudno jest mi zmotywować się do ruchu, mam w domu orbitrek, więc warunki wyśmienite, ale...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Postautor: Selene » sob mar 28, 2020 4:35 pm

Szatanie Ty zbokolu jeden! :P
:bicz: :facepalm1: :lol1:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Postautor: venom_666 » sob mar 28, 2020 4:31 pm

Madzia pisze:Zawsze chciałam nauczyć się robić lody.
(...)

Dziękuję, za uwagę i za to, że mogłam się wygadać.

:boi: >: :lol1: :wow: :wstydzi:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Postautor: Selene » sob mar 28, 2020 4:19 pm

Zawsze chciałam nauczyć się robić lody. :shy:
Od kilku dni uczę się nieustanie, pierwszy wyszedł taki sobie, drugi już o wiele lepszy, a trzeci jest perfekcyjny! O wiele wiele lepszy niż ten sklepowy. Domowy jest bez konserwantów, sztucznych barwników i takich tam... :P
Myślałam, że jest to bardziej skomplikowane... Natomiast okazało się bardzo bardzo łatwe, przyjemne i smaczne! :jupi:
Wcale nie odbiega smakiem od tych kupnych. A nie... Co ja mówię? Odbiega! I to bardzo bardzo. Nie czuć w nim chemii, lecz czyste, smaczne, soczyste owoce. ❤️
Podzielę się przepisem w odpowiednim dziale...
Dzięki moim własnym lodom (w sumie nie tylko, bo teraz spędzam większość czasu w kuchni :P) i chęci doprowadzenia ich do doskonałości zapominam o tym co mnie kusi od kilku dni, czyli o fajkach...

Dziękuję, za uwagę i za to, że mogłam się wygadać. :P
:db:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Grupa wsparcia dla osób cierpiących na fiksum-dyrdum z powodu epidemii

Postautor: Maciejko » sob mar 28, 2020 3:23 pm

Trwa teraz trudny czas. Ciężki dla wielu ludzi, z wielu powodów. Niektórzy codziennie walczą z epidemią, inni pomagają, inni codziennie chodzą do pracy, martwiąc się o własne zdrowie i zdrowie bliskich, a jeszcze innych zabija nuda i brak zajęcia w domu. Komiks może ze względu na scenerię niezbyt na czasie, ale z innych względów - jest ok.
Obrazek

I co robić w domu, jak nie popaść w obłęd? Warto przypominać sobie i robić rzeczy, które przypominają o codzienności, o sprawa zwykłych i przyziemnych. Na przykład - droga do pracy.
Obrazek

Ale co jeszcze można robić, siedząc ciągle w domu? Można w końcu zająć się tymi rzeczami, na które nigdy nie mieliśmy czasu, których zawsze chcieliśmy spróbować, albo których zawsze chcieliśmy się nauczyć. Szydełkowanie? Czemu nie! Wyplatanie koszyków z wikliny? Pewnie! Domowe wypieki? Tak! Fikuśne grzałki? Oczywiście!
Można robić wiele rzeczy. Można w końcu spróbować zrobić własne samogony, o smakach, których nigdy wcześniej byśmy nie spróbowali. Można spróbować nauczyć się robić plecione grzałki, to świetnie relaksuje i uczy cierpliwości. Można w końcu umyć te wszystkie parowniki i zrobić wśród nich porządek. Można wziąć ten jeden zapomniany atomizer, którego nigdy nie używamy i spróbować go okiełznać.
Możliwości jest mnóstwo, ale warto ten wolny czas poświęcić na naukę i samodoskonalenie. Zdobywanie nowej wiedzy i nowych doświadczeń jest zawsze w cenie. Zawsze się przyda i zostanie na zawsze. Pozwala to kreować nowe zdolności, które kiedyś mogą się przydać, rozwija i kształtuje nasze cechy, o których nawet nie wiedzieliśmy. Pozwala stać się zwyczajnie lepszym.

No, ale trzeba pamiętać, że droga na szczyt nie jest łatwa. Jest długa i kręta. Tak głosi jeden z moich ulubionych zespołów.
https://youtu.be/vj_rvLVpqg8

Ale kiedy juz jesteśmy na tym szczycie, to nic nie może nas zatrzymać.
https://youtu.be/-H1B0n4cTlY

No i pozostaje jeszcze świetna zabawa, której dostarcza sama droga, jak i osiągnięcie szczytu.
https://youtu.be/B_oFiNdp8UQ

Także zachowajcie w tym całym szaleństwie rozsądek, wykorzystajcie mądrze ten wolny czas. Wy, którzy musicie pracować - zachowajcie pogodę ducha i dobry humor. A Wy, którzy pracujecie na rzecz walki z obecną sytuacją - miejcie siłę i z dumą róbcie to, co robicie.

To jest wątek wsparcia - może taki nie do końca na poważnie. Ale moim zdaniem - humor jest wskazany zawsze i wszędzie, bo on potrafi rozświetlić nawet najciemniejsze chwile. Jeśli ktoś ma potrzebę się wygadać - śmiało, pożartować - zapraszam, opowiedzieć coś ciekawego - czemu nie. :wino:

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 14 gości