"Ku chwale Ojczyzny"

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
timi
Płeć: nieokreślona

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: timi » pt kwie 17, 2020 7:33 pm

Madzia pisze:@Timi, a Ty ponownie snujesz jakieś dziwne opowieści o naszym wspaniałym rządzie.

Żadnych opowieści o rządzie. Podaję jedynie fakty związane z transportem lotniczym sprzętu do walki z pandemią.

I zanim coś napiszesz, najpierw to sprawdź. ;)

No właśnie. :facepalm:
Sama fundacja Dominiki kupiła 57 ton sprzętu.

A w samej Miriji było go ok. 100 ton. Do tego rząd zapłacił za ten przelot.

Do tego WOŚP kupiło sprzętu za 20 mln. W tym łóżka i respiratory.

Nie śledziłem działań WOŚP. Jednak 20 milionów w porównaniu do wydatków rządu wygląda mniej niż blado.
Jednak każda inicjatywa jest bardzo cenna.
Jednym Słowem BRAWO Dominika i Brawo Jurek !!!
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: PrzemekM » pt kwie 17, 2020 7:32 pm

Panowie... Nikt nikogo w polityce nie przekona. Matematyka, pieniądze, lans, PR... Dajmy temu spokój.
Mnie ciekawi na ten przykład, ile aromatów od @MA taki samolocik mógłby przetransportować do Chin. I ile międzylondowań po drodze. Na tankowanie.
Będzie tu problemem ciężar (kurcze, może masa, fizyka dawno była) czy objętość?
Ktoś to policzy? :pukpuk:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: Alchemik » pt kwie 17, 2020 7:31 pm

Porównywanie objętości samego luku bagażowego mija się z celem i jest pewnego rodzaju manipulacją, gdyż w samolocie nie ma pasażerów i można zrobić tak...

https://dzienniklodzki.pl/samolot-z-chi ... 1-14919144

tylko ciężko tu zrobić sobie zdjęcie na pierwszą stronę gazet.

Szyderczy ton skierowany do "pani Dominiki" również jest nie na miejscu. Ale co zrobić, kiedy w naszym kochanym kraju z ludzi niosących pomoc tylko się szydzi, wyśmiewa lub krytykuje za to, że "dali za mało", a pieje pieśni pochwalne za kreatywną księgowość i zaradność po przepisaniu majątku na żonę. W dziwnych czasach przyszło nam żyć...

A swoją drogą, to który inny kraj zamówił tak spektakularną formę transportu maseczek? Czy tylko nasz rząd jest taki mądry i zaradny, a reszta świata marnuje pieniądze?
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: Selene » pt kwie 17, 2020 7:24 pm

@Timi, a Ty ponownie snujesz jakieś dziwne opowieści o naszym wspaniałym rządzie. I zanim coś napiszesz, najpierw to sprawdź. ;)
Sama fundacja Dominiki kupiła 57 ton sprzętu. Do tego WOŚP kupiło sprzętu za 20 mln. W tym łóżka i respiratory.
Nie pogrążaj się już bardziej, proszę. :wesola:



PS
Popatrzcie jakie piękne zdjęcie MRIJI znalazłam...
revell-re-04958.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
timi
Płeć: nieokreślona

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: timi » pt kwie 17, 2020 7:08 pm

MA pisze:Myślę @timi, że najważniejszy jest jednak wskaźnik ekonomiczny. Jeżeli prawdą jest, że w tej samej cenie można było wykonać 10 lotów konwencjonalnym samolotem transportowym, to wolałbym takie rozwiązanie. Wysyłając 10 samolotów LOT-u wykorzystałbym uziemione polskie samoloty, a wydane pieniądze zostałyby wykorzystane na utrzymanie spółki i zatrudnionych przez nią pracowników.

Niestety to się nie może udać.
Po pierwsze LOT nie dysponuje żadnym egzemplarzem samolotu cargo.
Po drugie luk bagażowy pasażerskiego B 787-8 ma objętość 115 m3 i jest to objętość brutto.
Czyli gdy załadujemy go paletami, kontenerami lotniczymi etc. to faktyczna objętość ładunku będzie sporo mniejsza.
Po trzecie nikt, poza decydentami nie zna ceny. Jednak eksperci oceniają ją na dwukrotność, max trzykrotność wydatku na czarter Boeinga.

W tym momencie rachunek ekonomiczny staje się bezwzględny.
Kilkunastokrotność w stosunku do dwu-trzykrotność nijak nie może się opłacać.

Madzia pisze:Myślę, że @
Awatar użytkownika
Tenmen
to tak trochę sarkastycznie powiedział, więc nie ma co się z tego powodu łapać za głowę. ;)

Każdy ma prawo myśleć. :D

Myślę też, że nie ma sensu aż tak podniecać się tym pięknym gestem naszego wspaniałego rządu i robić z tego sensacji, ponieważ Jurek Owsiak i Dominika Kulczyk ściągnęli do Polski więcej takiego sprzętu, niż nasz wielki rząd. :P

Ponownie przekazujesz informacje z pogranicza legend z Krainy Fryzjerek i pobożnych życzeń.
Przypomnę, że Boeing 787-8 ma objętość luku bagażowego 115 m3 brutto.
A teraz zacytuję info za poważnym portalem branżowym.

Przewoźnikiem odpowiedzialnym za całą operację jest LOT Cargo, wykorzystujący samoloty Boeing 787 Dreamliner. Transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest realizowany w ramach akcji humanitarnej.

Rozumiem, że pani Dominika ściągnęła do PL już ponad dziesięć takich samolotów żeby dorównać tylko jednej Miriji.
A w drodze jest jeszcze kilkadziesiąt, żeby dorównać do innych transportów organizowanych przez "nasz wielki rząd". ;)
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: PucH2 » pt kwie 17, 2020 6:48 pm

MA pisze: Wysyłając 10 samolotów LOT-u wykorzystałbym uziemione polskie samoloty, a wydane pieniądze zostałyby wykorzystane na utrzymanie spółki i zatrudnionych przez nią pracowników.

Niestety Lot przespał swoje 5 minut kiedy rząd poszukiwał transportu Cargo tylko dla Polski. Znając ceny Lotu to myślę że dopiero teraz obudzili się z ręką w nocniku. Nie żal mi tego przewoźnika.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: Tenmen » pt kwie 17, 2020 6:47 pm

timi pisze:
Tenmen pisze:(...) nie można było ustalić ile rzeczywiście tego ładunku było w samolocie - 400 ton, 100 ton, 80 ton, 96 ton.

Nie gniewaj się, ale czasem ręce mi opadają i tracąc wiarę w homo sapiens wykonuję taki gest :facepalm: .


Fakt ręce opadają bo takie info ze strony rządzącej dochodziły ( była nawet wypowiedz ładnej młodziutkiej blond dziennikarki o 100 mln ton). Nie gniewaj się, nie każdy jest takim znawcą tematu jak ty....a ludzie są tylko ludźmi...

M.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: Selene » pt kwie 17, 2020 6:35 pm

timi pisze:
Tenmen pisze:(...) nie można było ustalić ile rzeczywiście tego ładunku było w samolocie - 400 ton, 100 ton, 80 ton, 96 ton.

Nie gniewaj się, ale czasem ręce mi opadają i tracąc wiarę w homo sapiens wykonuję taki gest :facepalm: .
AN 225 ma maksymalną ładowność 250 ton, więc skąd może się wziąć 400?

Myślę, że @
Awatar użytkownika
Tenmen
to tak trochę sarkastycznie powiedział, więc nie ma co się z tego powodu łapać za głowę. ;)
Myślę też, że nie ma sensu aż tak podniecać się tym pięknym gestem naszego wspaniałego rządu i robić z tego sensacji, ponieważ Jurek Owsiak i Dominika Kulczyk ściągnęli do Polski więcej takiego sprzętu, niż nasz wielki rząd. :P
A tak poza tym to znowu zaczynacie politykować w kolejnym temacie...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: Alchemik » pt kwie 17, 2020 6:29 pm

Myślę @timi, że najważniejszy jest jednak wskaźnik ekonomiczny. Jeżeli prawdą jest, że w tej samej cenie można było wykonać 10 lotów konwencjonalnym samolotem transportowym, to wolałbym takie rozwiązanie. Wysyłając 10 samolotów LOT-u wykorzystałbym uziemione polskie samoloty, a wydane pieniądze zostałyby wykorzystane na utrzymanie spółki i zatrudnionych przez nią pracowników.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
timi
Płeć: nieokreślona

An-225 Mrija – marzenie o największym samolocie świata I

Postautor: timi » pt kwie 17, 2020 6:18 pm

Tenmen pisze:(...) nie można było ustalić ile rzeczywiście tego ładunku było w samolocie - 400 ton, 100 ton, 80 ton, 96 ton.

Nie gniewaj się, ale czasem ręce mi opadają i tracąc wiarę w homo sapiens wykonuję taki gest :facepalm: .
AN 225 ma maksymalną ładowność 250 ton, więc skąd może się wziąć 400?
Ładunek, który nią przyleciał był ładunkiem objętościowym, czyli lekkim w przeliczeniu na jednostkę objętości.
Miriją leciały maseczki, a nie lokomotywy.
Z tego powodu nie ma żadnego znaczenia czy ważył 120, czy 70. Wszelkie dywagacje na ten temat są biciem piany.
W tym przypadku liczy się objętość przestrzeni ładunkowej, a ta jak się okazuje wynosi ok. 1000 m3.

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości