Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Krasnal45 » pn mar 09, 2020 7:35 pm

iron64 pisze:Tego nikt nie neguje tylko ten wymòg 50 paczek jest ciutkę dziwny.

Nie ciutkę, jest bardzo dziwny. Na ten temat, na blogu już wywiązuje się dyskusja, ale konkretnej odpowiedzi od Mirka nie ma. Podejrzewam, że sam jest chyba lekko zdziwiony...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Metall » pn mar 09, 2020 7:15 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
bez wątpienia ma rację. Ale ja chyba staram się zrozumieć idee i sens takiego badania. Faktyczny wpływ wapingu na organizm ludzki można zbadać tylko poprzez wystawienie na działanie wapowania tylko organizmu czystego, czyli kogoś kto nigdy nie palił w ogóle albo w zasadzie nie palił. Innej możliwości nie ma, żeby skutkami wieloletniego palenia analogów nie obarczać EIN w przypadku badania ludzi, którzy na waping przeszli dopiero po wieloletnim paleniu. Tak więc jestem na tak, dla dobra nauki i w poszukiwaniu krystalicznej prawdy o skutkach stosowania EIN.
Niestety druga strona medalu jest taka, że przez te badania wszyscy przeciwni EIN mogą dostać poważny argument do ręki w walce ze zjawiskiem wapingu. Możemy oberwać rykoszetem. No ale cóż, to nieuniknione, doszłoby do tego wcześniej czy później.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Tomba » pn mar 09, 2020 6:58 pm

50 paczek to w 20 dni potrafiłem połknąć, a jarałem 27 lat.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: iron64 » pn mar 09, 2020 6:07 pm

Tego nikt nie neguje tylko ten wymòg 50 paczek jest ciutkę dziwny.
Obrazek
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Magpieman » pn mar 09, 2020 5:55 pm

Warto jednak zauważyć, że czuwający nad stroną medyczną tego eksperymentu prof. Riccardo Polosa to zasłużony człowiek dla wapingu. To jego badania stały się m.in. podstawą słynnego raportu, że e-papierosy szkodzą o 95% mniej niż zwykłe. Prof Polosa jest autorem kilku raportów wykazujących pozytywne strony wapingu w stosunku do palenia i był wielokrotnie atakowany przez przeciwników e-papierosów. Nie znam oczywiście celów i metodyki tego planowanego badania, ale dotychczasowa działalność naukowa prof. Polosy pozwala tu na szczyptę optymizmu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: iron64 » pn mar 09, 2020 5:48 pm

To samo i ja pomyślałem. Przeciż 50 paczek to w zasadzie niepaląca osoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Haze » pn mar 09, 2020 5:29 pm

Ten pomysł jest dość słaby medialnie (i nie tylko). Naszym głównym argumentem w walce z oszołomami jest to, że EIN jest mniej szkodliwą ALTERNATYWĄ analogów. A tu nagle pojawia się ten wymóg "wypalonych nie więcej niż 50 paczek". Przecież takiego kandydata można właściwie nazwać niepalącym (co zapewne zrobią media). A oni "każą" mu wapować, i to systematycznie. I już widzę te nagłówki: "EIN - eksperymenty na ludziach" albo "Pseudonaukowcy namawiali i płacili za trucie się EIN", itp.
A do tego jeszcze dojdą negatywne wyniki medyczne. No bo jakie mają wyjść skoro wapować będą niepalący?
Obrazek
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Magpieman » pn mar 09, 2020 5:12 pm

"powinni mieć wypalone przez całe życie nie więcej niż 1000 papierosów (czyli 50 paczek)"

Chętnie bym się zgłosił, bo mam czas i zainteresowanie, ale u mnie jest 5000 paczek. I to jak się sam oszukuję.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Można się wykazać, a przy okazji nieźle zarobić

Postautor: Krasnal45 » pn mar 09, 2020 3:13 pm

Nowy, ciekawy wpis Mirka na blogu:
https://starychemik.wordpress.com/2020/03/09/wazne-poszukiwani-kandydaci-na-koordynatorow-wieloletniego-badania-zdrowia-waperow/

WAŻNE! Poszukiwani kandydaci na koordynatorów wieloletniego badania zdrowia waperów

Ogłoszono właśnie, że odbędzie się bardzo duże wieloletnie badanie zdrowia użytkowników e-papierosów. Jest ono trochę podobne do tego, które przez 3,5 roku prowadził we Włoszech prof. Riccardo Polosa. Jednak jego badanie miało charakter lokalny i obejmowało tylko 9 osób oraz 12-osobową grupę kontrolną. Nowe badanie nosi nazwę VERITAS – Vaping Effects: Real-world International Surveillance. Założenia są takie, że w 20 miejscach na całym świecie zostaną zgromadzone grupy waperów liczące po 40 osób. Ich zdrowie będzie monitorowane przez kolejne 6 lat! Szefem całego badania jest dr Carl V Philips, specjalista zdrowia publicznego od lat działający na rzecz redukcji szkód spowodowanych paleniem tytoniu. Nad stroną medyczną będzie czuwał prof. Polosa.
O szczegółach całości można przeczytać na specjalnej stronie, która została właśnie uruchomiona. Nie będę teraz opisywał szczegółów samego badania, bo na ten moment jest sprawa istotniejsza. Otóż badacze poszukują na całym świecie tzw. ambasadorów, czyli lokalnych koordynatorów badań. Nie jest to praca etatowa, a raczej zajęcie dodatkowe, chociaż na początku na pewno będzie trzeba poświęcić sporo czasu. Zadaniem koordynatora będzie na początku zebranie 40-osobowej grupy użytkowników e-papierosów, planowanie ich wizyt lekarskich (na starcie, po 6 miesiącach, a potem co roku), przeprowadzanie ankiet online (co kwartał), kontakt z „centralą” itd. Szacuje się, że praca ta będzie zajmować średnio 5 h/tydzień. Oczywiście nie jest to praca za darmo. Przez pierwsze 3 miesiące, jeszcze przed startem całego projektu, honorarium wyniesie 500 euro miesięcznie. Potem suma ta wzrośnie do 800 euro i będzie wypłacana przez kolejnych 6 lat. Szacunkowo będzie to więc łącznie ok. 58 tys. euro, czyli niemal 250 tys. zł. Myślę, że to całkiem niezła suma.
Wymagania wobec kandydatów znajdziecie tutaj. Podstawowe to umiejętność nawiązywania kontaktów, biegła znajomość angielskiego w piśmie i mowie oraz oczywiście znajomość tematyki związanej z używaniem e-fajek.
Jeśli chodzi o kandydatów na króliki doświadczalne, to muszą być aktualnymi waperami używającymi na co dzień e-fajek (dość oczywiste), którzy od co najmniej 2 lat nie palą tytoniu. Co więcej, nie mogą być wieloletnimi palaczami – powinni mieć wypalone przez całe życie nie więcej niż 1000 papierosów (czyli 50 paczek). Na razie nie ma informacji o rekrutacji – to będzie wiadome dopiero wtedy, gdy będą wybrani koordynatorzy. Można jednak zgłosić swoje wstępne zainteresowanie tutaj.
Moi drodzy – myślę, że byłoby fajnie, gdyby Polska znalazła się na mapie tego badania. Zastanówcie się, czy ktoś z Was chciałby się podjąć tego zadania. Idealnym kandydatem jest, moim zdaniem, ktoś kto nie pracuje na pełnym etacie, a jest np. freelancerem i jest w stanie dynamicznie zarządzać swoim czasem. Nie musi być aktywnym waperem, ale na pewno musi doskonale znać tę tematykę. Pamiętajcie tylko, że to jest zadanie na 6 lat. Jeśli ktoś będzie chciał się podjąć tego zadania, powinien wypełnić to zgłoszenie. No i niech da mi znać, to będę lobbował


Ja niestety nie łapię się ani na koordynatora, ani na królika doświadczalnego...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości