YouTube: Perły i wieprze na YT czyli coś co trzeba zobaczyć...

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

YouTube: Perełki

Postautor: Metall » pn mar 23, 2020 10:30 pm

Dzisiaj przypadkiem na to trafiłem. I obejrzałem. Powiem tak, rozwaliło mi psychikę, a z mózgu uczyniło sieczkę. Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi. Ale to mnie zdewastowało. Jak ten film obejrzałem to poszedłem na kolację. I jeść mi się odechciało.

PS
I niech mi ktoś teraz powie, że Niemcy mają nudną i monotonną kuchnię...

https://www.youtube.com/watch?v=bYAHbMMpwhg
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

YouTube: Perełki

Postautor: Metall » ndz mar 15, 2020 10:39 am

Idąc za ciosem Autorki tematu zaproponuję coś mocnego: "Pokój 164. Spowiedź Mordercy". Dokument o tym, jakim tak naprawdę krajem jest Meksyk.

Akurat wczoraj oglądałem i powiem tak, film jest szokujący, wprawdzie nie zszokowało mnie w nim to, co w nim przedstawiono, bo świat i ludzie są już wyjątkowo poprani i dobrze o tym wiem, ale jednak skala tego popaprania już mnie trochę zszokowała. Ponieważ to, co można by uważać za zjawiska i sytuacje o charakterze incydentalnym, jest w rzeczywistości normą, regułą.

https://www.youtube.com/watch?v=j_OYUej38aQ&list=PLBC8603D3844F2B89
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

YouTube: Perły i wieprze na YT czyli coś co trzeba zobaczyć...

Postautor: Halah » sob mar 14, 2020 8:18 pm

Tak zwane "perełki" z YouTube. Skąd pomysł na ten temat...? Otóż ja często rekreacyjnie nurkuję w otchłań YouTube w poszukiwaniu ciekawych materiałów. Mam sporą kolekcję filmów, które mnie w jakiś sposób urzekły. Interesujących, zabawnych, śmiesznych, niecodziennych. Pomyślałam, że moglibyśmy dzielić się takimi właśnie małymi odkryciami, konkretnie z tego serwisu.

Tematyka dowolna, ale w granicach rozsądku i kultury oczywiście. Nie wrzucajmy niczego obraźliwego ani nie promujmy szeroko pojętych idiotów. 

Z powodu specyfiki YouTube wiele proponowanych tu filmów będzie być może w języku angielskim. Nie jestem w stanie nic na to poradzić, poza przypomnieniem o automatycznym tłumaczu tym, którzy z angielskim są na bakier. Automat nie jest doskonały, ale to zawsze coś. Przy czym nie zapominajmy, że są również filmy po polsku, rosyjsku, francusku i w stu innych językach... także ja osobiście nie postrzegam tego w kategoriach problemu i po cichu liczę na to, że Wy też nie będziecie.

Tak się złożyło, że zakładam ten temat w dobie koronawirusa. Może nam wszystkim przyda się trochę rozrywki, którą można uskuteczniać w domowym zaciszu...

Na dobry początek wrzucę 4 filmy. Robię to, żeby pokazać, co "mniej więcej" mam na myśli. Ale jeśli Administracja uzna, że temat może zostać, to już inni Salonowicze przejmą pałeczkę... taką przynajmniej mam nadzieję. Ja będę tu zaglądać i od czasu do czasu zamieszczę coś z mojej kolekcji. Zapraszam wszystkich do prezentowania wybranych perełek.

Na wesoło. Tom Waits i jego mądrości życiowe.


Filmowo. Charlie Rose przeprowadza wywiad z Catherine Deneuve. Trudno znaleźć ten materiał poza YouTube. Kiedyś był na oficjalnej stronie tego talk show, ale gdy ostatnio sprawdzałam, to nic już nie było. Wywiadów jest w ogóle kilka, ale ten to mój ulubiony.



Jeśli kogoś interesuje Carl Gustav Jung. Bardzo ciekawy materiał.


Coś po polsku... dla fanów Maanamu jak znalazł.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości