Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: Tomba » śr kwie 01, 2020 9:36 am

Tommy Black pisze:Nie mogę się doczekać. Ale wiesz którego grudnia i czy w godzinach przedpołudniowych czy popołudniowych?

Nic się nie przejmuj. Przypomnę Ci w odpowiednim momencie :). :friends:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: Tommy Black » wt mar 31, 2020 7:00 pm

Tomba pisze:Mistrzostwa Świata w lotach w Planicy mają być rozegrane jeszcze w grudniu br.


Nie mogę się doczekać. Ale wiesz którego grudnia i czy w godzinach przedpołudniowych czy popołudniowych?
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: Tomba » wt mar 31, 2020 6:51 pm

Mistrzostwa Świata w lotach w Planicy mają być rozegrane jeszcze w grudniu br.

Austriacy zmienili trenera. Nowym trenerem został znany i lubiany skoczek Andreas Widhoelzl.

Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
kangaroo
Płeć: nieokreślona

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: kangaroo » czw mar 19, 2020 8:17 pm

I krótkie podsumowanie sezonu przez eksperta.
Obrazek
kangaroo
Płeć: nieokreślona

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: kangaroo » śr mar 18, 2020 6:25 pm

Koniec sezonu i pierwsze rozbraty z nartami skokowymi


Lista zawodników, których przygoda ze skokami dobiegła w tym roku końca, powiększyła się ostatnio o kilka nowych nazwisk. Decyzję o zakończeniu kariery ogłosili między innymi reprezentanci Norwegii, Niemiec, Kanady oraz Japonii.

https://www.skijumping.pl/wiadomosci/27 ... kH2cAc3X1o
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: Tomba » śr mar 18, 2020 11:56 am

PrzemekM pisze:Ja skoki oglądałem jeszcze przed Małyszem. @
Awatar użytkownika
Tomba
nie kracz, że to się skończy?

No i ja też oglądałem jeszcze długo przed Małyszem i też mnie martwi to, co się dzieje z tą dyscypliną.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: Krasnal45 » wt mar 17, 2020 8:50 pm

To nie jest kraczenie, to są fakty.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: PrzemekM » wt mar 17, 2020 8:42 pm

Ja skoki oglądałem jeszcze przed Małyszem. @
Awatar użytkownika
Tomba
nie kracz, że to się skończy?
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: iron64 » wt mar 17, 2020 7:16 pm

Walter Hoffer było nie było 28 lat był dyrektorem zawodów on wprowadził choćby punkty za wiatr i sam sposób jego pomiaru w zależności od skoczni mamy przecież inne przeliczniki. To wymagało oczywiście wielu ludzi i testów, ale pomysł był Waltera. Nie wiem, czy kolejny człowiek mu dorówna zarówno zaangażowaniem co wiedzą i chęcią. Liczę, że tak, ale jak będzie czas pokaże.

A co do skoczków, ja ciesze się z wygranej RAW AIR przez Kamila, ale bądźmy szczerzy - fartem to wyszło. Cieszę się z dobrej serii Dawida, tu farta nie było. Ale z reszty naszej kadry ciężko kogoś wyłonić tak po prawdzie.

Trener, ja sądzę, że trener to przeszkadza już teraz naszym zawodnikom.

A na koniec, bardzo jestem ciekaw kolejnego sezonu, bo sezon letni będzie równie dziwny co zimowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Skoki narciarskie - sezon 2019/2020

Postautor: Tomba » wt mar 17, 2020 2:25 pm

Obiecałem podsumowanie sezonu.

To był jeden z najgorszych sezonów w historii skoków narciarskich.
Co weekend zastanawialiśmy się, czy odbędą się kolejne zawody. Na skoczniach rządziła pogoda, a nie sport. Nie było naturalnego śniegu, brakowało sztucznego, wiało i padało (deszcz). Ponoć ta zima była najcieplejszą w historii pomiarów.
Większość zawodów była bardzo loteryjna, jury zmieniało belki startowe, przeciągało zawody, a i tak mało to pomagało. Trzeba było być naprawdę wiernym kibicem tej dyscypliny, żeby to oglądać.
Na koniec cały ten cyrk został przedwcześnie zakończony za sprawą pandemii koronawirusa.

Na dodatek nasza reprezentacja z nowym trenerem, który moim zdaniem niczego wartościowego nie wniósł. Chłopaki jeszcze z rozpędu odnosili sukcesy, nowej myśli szkoleniowej ze świecą szukać.
Nasi obecni mistrzowie (mam tu na myśli Kamila i Dawida) zbliżają się powoli do końca swoich karier. Ten sezon i tak był dla nich zwycięski.
Myślę, że większość z nas zaskoczyła znakomita forma Dawida, wygrana w Turnieju Czterech Skoczni i piękna seria na podium w kolejnych zawodach.
Kamil miał swoje przebłyski – m.in. w Zakopanem i podczas Turnieju Raw Air.
Raz odpalił petardę Piotrek, który zaskoczył nas podczas lotów.
W zasadzie to chyba nie warto wspominać o nikim innym, zarówno z kadry A jak i B.
Tak jak z myślą szkoleniową trenera Doleżala, tak ze świecą szukać następców.
Pamiętam, że jak Małysz zbliżał się do końca swojej kariery, to uruchomiono program „Szukamy następców mistrza” i turniej Lotos Cup. Coś się działo. Można było myśleć o przyszłości. Teraz zaplecze kadry A jest beznadziejnie słabe. Nie widać żadnego potencjału w kolejnym pokoleniu skoczków. Sam Małysz powiedział w wywiadzie, że młodzi ludzie wolą skakać wirtualnie niż chodzić na treningi w realu.

Mam pełne obawy co do dalszej przyszłości tej dyscypliny sportu.
Coraz mniej krajów w niej uczestniczy, coraz mniej zawodników.
Jak lata temu wprowadzano kwalifikacje przed głównymi zawodami, to startowała w nich grubo ponad setka zawodników (np. 130). Obecnie kwalifikacje mogłyby się nie odbywać, bo uczestniczy w nich np. 58 skoczków (50 startuje w pierwszej serii).
Jeszcze dzięki naszym kibicom skocznie się wypełniały, ale jak nasi przestaną odnosić sukcesy, to na skoczniach będą pustki.

W tym roku ze skokami pożegnał się też wieloletni dyrektor Walter Hofer. Nowym dyrektorem został Włoch Sandro Pertile, ale czy można się po nim spodziewać nowego otwarcia?
Trochę do mnie nie przemawia kandydatura z kraju, który od lat nie odnosi żadnych sukcesów w tej dyscyplinie.

Nie chciałbym tak ponuro kończyć podsumowania, ale nie za bardzo potrafię znaleźć jakieś pozytywy na przyszłość.
Może taki osobisty pozytyw, to wspaniały, rodzinny wyjazd na skoki w Predazzo. Warto było zobaczyć jak to wygląda na żywo. Może to był ostatni raz w moim życiu?

Na koniec dziękuję tym, którzy ze mną wspólnie kibicowali na forum. Wasze :friends: .
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyscypliny zimowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości