Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt gru 22, 2017 2:44 am
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 166 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: BarthezzVTi » wt mar 31, 2020 5:07 pm

Czyli jak dobrze rozumiem AF będzie dalej rozwijany? Zastanawiam się usilnie nad Wieśkiem RX GEN3 ze względu właśnie na AF :) . Tylko że na oficjalnej stronie ostatni up softweru to 190623 czyli z połowy zeszłego roku. Warto ładować się w tych czasach w RX GEN3?
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: iron64 » pt mar 20, 2020 8:11 pm

Za szybko, aby wyłapać wszystkie różnice, ale są drobne w wyglądzie. Zostały tylko dwie skórki, klasyczna i foxy, za to doszło wyświetlanie w wersji "lite". Doszło coś związanego z TCR, ale nie rozgryzłem, jeszcze przyjdzie czas na TC. Jest możliwość ręcznej korekty rezystancji grzałki w całym zakresie pracy urządzenia.

To tak na szybko wyłapałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: DooshPastesh » pt mar 20, 2020 8:03 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
, czy ten nowy AF różni się czymś od tego starego?
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: iron64 » pt mar 20, 2020 7:59 pm

O dzięki wielkie, dawno tam nie zaglądałem, a tu taka bomba. Już ładuje we Wieśka V200 i testujemy, a co. ;)

EDIT:
No i Wismec V200 ma już AF. Poszło bez kłopotów. Pojawiło się kilka nowości w tym wydaniu. Testuje, póki co wszystko gra i buczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: DooshPastesh » pt mar 20, 2020 7:35 pm

Już myślałem, że projekt umarł śmiercią naturalną, ale jednak okazuje się, że twórcy mojego ulubionego liska polarnego pracują w pocie czoła nad kolejnymi wydaniami. Mało tego, rozwijają linię urządzeń z chipem SMT32! Dzięki temu na wielu nowych urządzeniach będzie mógł zagościć nasz ulubiony ArcticFox. Jednak chwilowo radzę się wstrzymać domorosłym moderom i poczekać na jakieś stabilne wydanie. Z pobieżnego przejrzenia forum wywnioskowałem, że obecnie Pico X najlepiej sobie radzi z nowym oprogramowaniem.

Nowe urządzenia STM32 wspierane przez betę to:

[M149] Eleaf iStick Pico X
[M172] Eleaf iStick Rim (Quick Charge is untested/disabled and will not be supported)
[J129] Wismec Sinuous V80
[J135] Wismec Sinuous V200

Link do forum dla zainteresowanych: KLIK!
Link do pobrania: KLIK!

Dodatkowo, umknęło nam wydanie na urządzenia z kolorowymi wyświetlaczami, RedPanda (wprowadza wsparcie dla jednego urządzenia):

RedPanda 200214
----------------
[+] Support: Joyetech EKEE.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: amnum » ndz lut 09, 2020 7:17 pm

PucH2 pisze:Cuboida 150 ma taką przypadłość fabryczną jak brudne złącze usb. Wyczyść z brudu gniazdo aż do skutku. Z uwagi na tą wadę jak po dwóch latach się sfajczył to nie było mi go żal.

ps. co problem brudu ma do wątku o sofcie?


Ponieważ kiedyś występował problem właśnie być może z brudem, a wczoraj kliknąłem na opcję zmiany bootwania której prawdopodobnie już nie odwrócę(nie szkoda bo Cuboid i tak swoje przeżył), czyli wykrywania urządzenia i rozpoznawania go przez oprogramowanie w systemie Windows i NFE toolbox. Podłączenie w trybie safe mode też nic nie daje. Tutaj pewnie nie uzyskam odpowiedzi, ale na oficjalnym forum też nie spodziewam się pozytywnego rozwiązania mojego problemu. W domyśle za wykrywanie boxa jest odpowiedzialny aprom, a ja przestawiłem go na ldrom. Ważne że działa i ma wgrany najnowszy soft. ;)
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: PucH2 » ndz lut 09, 2020 3:51 pm

Cuboida 150 ma taką przypadłość fabryczną jak brudne złącze usb. Wyczyść z brudu gniazdo aż do skutku. Z uwagi na tą wadę jak po dwóch latach się sfajczył to nie było mi go żal.

ps. co problem brudu ma do wątku o sofcie?
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: amnum » ndz lut 09, 2020 12:58 pm

Witam

Odwaliłem wczoraj małą kaszanę, mianowicie podłączyłem starego Cuboida 150 i zmieniłem opcję bootloadera w boxie, przez co teraz nie jest wykrywany przez system i nie da się na niego nic wgrać. Miał ktoś kiedyś z tym problem? Wcześniej zdarzało mi się że sam Cuboid też nie był rozpoznawalny, ale w pewnym momencie zaskoczył i wgrałem najnowszego arctica.
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Ramses » sob sty 25, 2020 12:59 pm

W czasie, kiedy pisałem wskazany post, opcję tę zawierała tylko nieoficjalna wersja AF. To było w ubiegłem roku. Myślę, że do tej pory zostało to na stałe umieszczone w wersjach oficjalnych. Niczego nie musisz dogrywać.

Profile baterii służą do indywidualnego ustawienia napięcia odcięcia lub poziomu naładowania baterii określonego typu i producenta. Na zachodnich forach można znaleźć gotowce. Proponowałbym Ci nic tam nie zmieniać. Mogą pozostać domyślne ustawienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
k4mil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 12, 2019 1:28 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 16 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: k4mil » sob sty 25, 2020 12:54 pm

@
Awatar użytkownika
Ramses
A jak jest z tymi profilami baterii? No to czekam mnie trochę zabawy :wow: . Dzięki za pomoc :beer1:

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości