Wybuch moda elektronicznego

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 11:08 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Wybuch moda elektronicznego

Postautor: lukiboss » czw kwie 16, 2020 11:02 am

A boxów z wbudowanym akusem nikt nie używa? Podów? Tam jakoś nic się nie dzieje, nie słychać o wybuchach spowodowanych wewnętrzną ładowarką.
Jeśli uszkodzona jest tylko koszulka to zawsze możesz ją wymienić, jeśli akusy już swoje przeżyły to najlepiej je wymienić na nowe i spać spokojnie.
To już nie czasy RX 200 gdzie były 3 akusy, a ładowarka wbudowana bez balancera i rzeczywiście strach było tego używać (a to akusy były przeładowywane, a to przesadnie rozładowywane).

TB
SX Mini G Class + Kylin M PRO
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Wybuch moda elektronicznego

Postautor: OneOfDragons » czw kwie 16, 2020 9:37 am

Cześć i witam,
Najbezpieczniej (tak moim zdaniem) warto kupić baterię nową i po krzyku i bez martwienia się.
Co do ładowania z MODa. Dalej ładuję z MODa i no bez jaj, ale nie wybuchł. Może mam szczęście i dobrą rękę. Wiadomo kupno ładowarki dobra rzecz. Dopóki nie ładuje się jakoś często, to nie ma co według mnie kupować ładowarki. Mówię tu o 2 max na tydzień. Jednak że wielu, mogę nazwać ich profesjonalistami w tej dziedzinie nauki, zaleca kupienie ładowarki to warto się w nią zaopatrzyć. Iż jest taka sytuacja jaka jest, wypada poczekać bądź zamówić, Twoja wola. Trzeba szanować zdrowie, bo ponoć mówią że jest jedno, dlatego ja też będę kupował ładowarkę. A co do ładowarek to zależy od tego ile masz akumulatorów, MODów, jak się pasjonujesz i czy chcesz włożyć w naprawdę dobrą ładowarkę czy wystarczającą. Bo tak jakby rynek nie tylko w waperskim środowisku ma ludzi, którzy chcą uzyskać kasę po nieco zawyżonych cenach.
Pozdrawiam, OneOfDragons
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Wybuch moda elektronicznego

Postautor: amnum » czw kwie 16, 2020 9:24 am

Powiem tak: Obecnie jadę na VTC6 z pakietów które kupiłem 2 lata temu i czuję jak moc już spada. Dlatego czas zakupić 6 nowych aku, ale szukam LG HG2, a na Ali LiitoKala robi w miarę dobrej jakości "podróbki". Pojawiły się też VTC6 ze sklepów które są na 100% podróbkami. W Batimexie są już nowe Muraty, więc świeża data wytworzenia ogniwa temu służy. Gdzieś dostanę LG HG2 do 20 zł, albo VTC6 z pakietów/HG2, z roczników młodszych niż 2017?

R.
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Wybuch moda elektronicznego

Postautor: Krasnal45 » wt kwie 07, 2020 1:22 pm

Nie HB2, a HG2 i oryginalne mają brązowe koszulki.
Obrazek
Aczkolwiek są również HB2 i w zielonych koszulkach, ale to ogniwa niskoprądowe, o maksymalnym prądzie bodajże 5A i pojemności 1500mAh

edit: Sorry, jednak mają 30A
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1235
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1549 razy
Płeć: Mężczyzna

Wybuch moda elektronicznego

Postautor: Krytyk » wt kwie 07, 2020 12:53 pm

Jak uszkodzona jest tylko koszulka - zmień koszulkę. W innym wypadku aku do utylizacji. Szkoda palców. To są na pewno HB2? O ile mnie pamięć nie myli miały zielone koszulki.

Polecam też poczytać trochę poradników, bo sporo błędów jest w Twoim poście. Jeżeli martwisz się o bezpieczeństwo, to nie trzeba schodzić tak nisko z rezystencją do potencjalnie niebezpiecznych wartości, żeby dobrze chmurzyć. Prawo Ohma też warto znać. Sprawdź ile amper przyjmą twoje akumulatory i nie przekraczaj tej wartości.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wybuch moda elektronicznego

Postautor: Alchemik » wt kwie 07, 2020 12:30 pm

W laboratorium chemicznym mamy prosta zasadę:

"Masz wątpliwości? Odstąp."

Bateria kosztuje parę złotych, więc po co ryzykować i żyć w stresie?
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wybuch moda elektronicznego

Postautor: Tomba » wt kwie 07, 2020 12:24 pm

marek199602139 pisze: Warto dodać, że ładuje je bezpośrednio z moda.

Wiesz, że każdy producent zaleca, by ładowanie z moda traktować wyłącznie jako awaryjne?
Czy może wybuchnąć? Oczywiście, że może. Nie widziałeś w sieci wybuchających telefonów, czy laptopów?
Nie widzę dokładnie co jest z tym uszkodzonym akusem, czy tylko koszulka uszkodzona, czy to już jakaś deformacja.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
marek199602139
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 11:18 am
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Wybuch moda elektronicznego

Postautor: marek199602139 » wt kwie 07, 2020 11:35 am

Witam. Mam dość nietypowe pytanie, ale nie daje mi to spokoju od paru dni.
Czy mod elektroniczny, a dokładniej iJoy Shogun Univ i baterie w nim mogą mi wybuchnąć? Dokładniej wygląda to tak:
Atomizer mam Dead Rabbit RTA z dwiemia grzałkami Cloud Factory Dragon Scale, gdzie wychodzi 0.10 ohma oma. Baterie dwie LG HB2. Z bateriami było tak, że w poprzednim modzie parę razy mi upadł i na jednej z nich zrobiło się to, co jest widoczne na zdjęciu poniżej. Warto dodać, że ładuje je bezpośrednio z moda. Co chwilę sprawdzam czy są gorące, ale jedynie czasem lekko ciepłe, lecz bez przesady.
Na wyświetlaczu Volty są pokazane na poziome około 2.0V, ale nie wiem jak to pokazuje, bo wiem, że w bateriach nie można schodzić poniżej 3.0V czy coś takiego.
Wiem, że mody elektroniczne raczej mają zabezpieczenie przed takimi rzeczami, raz nawet jak źle założyłem grzałki było zwarcie i mod mi pokazał po prostu "SHORTED". Lecz z bateriami nic się nie stało. Posiadam je już ponad pół roku.
Czy powinienem się obawiać, że baterie mi wybuchną? Naczytałem się o sporej ilości przypadków i jakoś mi to nie daje spokoju i nie mogę w spokoju wapować.

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości