No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » czw kwie 30, 2020 1:54 pm

Pytanie około wirusowe. Działa Wam normalnie poczta (listy krajowe i z UE)? Czy wszystkie ręce na pokład, by zrobić to coś co zwą wyborami?

M.
***** ***
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » śr kwie 29, 2020 4:37 pm

Nikotynos pisze:
Krasnal45 pisze:Nikoś, zrób zaopatrzenie w rudą, przyjadę latem do Ciebie na tydzień.

To byłby mój gwóźdź do trumny. :lol: :beer1:


A znasz to powiedzenie? Każda szklanka whisky to gwóźdź do trumny. Należy więc pić aby się trumna nie rozleciała. Mam, tak przy okazji, kilka gwoździ, bo nie wszyscy pili tyle ile trzeba.
Obrazek

:BtT:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » śr kwie 29, 2020 2:37 pm

Krasnal45 pisze:Nikoś, zrób zaopatrzenie w rudą, przyjadę latem do Ciebie na tydzień.

To byłby mój gwóźdź do trumny. :lol: :beer1:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Krasnal45 » śr kwie 29, 2020 1:05 pm

Nikoś, zrób zaopatrzenie w rudą, przyjadę latem do Ciebie na tydzień.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » śr kwie 29, 2020 12:56 pm

Covid-19 wciąż szaleje i prędko nie odpuści, ale co niektórzy (w tym ja geniusz Nostradamus Nikotynosus), już zrobili letnie rezerwacje. A wystarczyło wcześniej użyć tego prostego testu i poznać swoje wakacyjne przeznaczenie. :DObrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Superlux » pn kwie 27, 2020 9:05 pm

@
Awatar użytkownika
iron64



Rozumiem w pełni i sam współczuję obywatelom ...ale tak było zawsze, jest akcja - jest reakcja i nic innego się nie liczy. Policję reformują od 30 lat, tylko 23 % ( i to jest rekord w tym tysiącleciu :lol: ) całego stanu garnizonu łódzkiego pracuje na ulicy...reszta za biurkiem lub w różnych dziwnych wydziałach nie mających wpływu na bezpieczeństwo obywateli. M in dlatego Policja jest niewydolna. Owszem to się powoli zmienia, jest nowocześniej a elita tej instytucji dysponuje naprawdę światowej klasy sprzętem...ale to jest tylko elita, to są również stanowiska kierowania na europejskim poziomie i kilka innych potrzebnych gadżetów ale generalnie zarządzanie zasobami ludzkimi to jest katastrofa i dotyczy to także wojska. ABW czy AW są paradoksalnie mniej podatne, po prostu mniej liczne...bardziej elitarne. Jeżeli chodzi o Policję to podobnie jest z CBŚ, tu nie ma miejsca na przypadek. Oczywiście i tu bywają plecaki ale takich dość szybko spławia się do biurkowej roboty.

Btw - ja się nie gniewam, napiszę nawet więcej - ja się prawie nigdy nie gniewam, gruba skóra. :-D Oczywiście w tym co napisałeś jest dużo racji ale kto ma pracować jeżeli przez 30 lat dorobiliśmy się takich statystyk że mniej niż ćwierć stanu całej Policji wykonuje zadania w terenie ? To jest dramat.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: iron64 » pn kwie 27, 2020 8:01 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
nie gniewaj się, ale mam inne zdanie w tej chwili o Policji. Oczywiście nie w całości, ale młodzi gniewni są jacy są i tego nie zmienisz. Oczywiście, że podstawą jest ochrona i jako takie dbanie o porządek. Oczywista oczywistość, ale w tej chwili tylko koronka i koronka, nawet nie chcą przyjmować zgłoszeń nie dotyczących koronki. Ryba psuje się od głowy i rozumiem, że takie mają rozkazy. Ale coś tu nie gra, sam przyznasz.
Swoją drogą nie wiedziałem, że w Policji pracowałeś. Jeśli tak to rozumiem w pełni, twoje spojrzenie może być inne niż moje i pewnie nawet twoje jest bliższe prawdy. No ale ja tak mam, popisać sobie w fajnym gronie to przyjemność przecież. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Superlux » ndz kwie 26, 2020 10:26 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos




To chyba już norma że każdy kolejny rząd zmienia kierownictwo Policji, ABW, AW itp itd. Tak się dzieje także w innych krajach i w tym sensie tego rodzaju instytucje są w sposób...nazwijmy to " naturalny " kontrolowane przez zwycięskie partie polityczne. Z resztą istnieje coś takiego jak cywilny nadzór nad tego rodzaju służbami i np w przeciwieństwie do czasów PRL ministrami resortów siłowych nie mogą być funkcjonariusze, wojskowi pozostający w służbie czynnej. Ćwierć wieku służby, nie stwierdziłem większych różnic chociaż najgrubiej było za drugiego rządu SLD. Pod względem nacisków, wałków itp itd rząd PiS należy do tych mniej upierdliwych, przynajmniej z mojego punktu widzenia...a robiłem przy " kilku " grubszych sprawach i mam pewną skalę porównawczą.

Jednak ten nadzór w Polsce od samego początku nie działa najlepiej, są takie obszary w których za zmiany i reformy powinni odpowiadać odpowiednio przygotowani cywilni urzędnicy. U nas nie ma tego złotego środka, w 80% przypadków to wojskowi opracowują zmiany w strukturach armii i podobnie jest w Policji. Urzędnicy państwowi wychodzą z założenia że liczy się bezpośrednie doświadczenie i znajomość specyfiki...od środka. Niestety to nie działa zbyt dobrze. Kiedy odchodziłem na emeryturę to w garnizonie łódzkim tylko 23 % ( ! ) funkcjonariurzy pracowało na tzw. " ulicy " ( i to i tak jest najwięcej w tym tysiącleciu ). To jest patologia do kwadratu. Moi koledzy z wojska z którymi teraz sobie dorabiam powtarzają mi bez końca że nasza armia to jeden wielki skansen. Poza kilkoma wydzielonymi formacjami, jednostkami prezentujemy poziom berka kucanego.

Poza tym wszystkim Policja ma służyć, niezależnie od tego kto rządzi osoby pozostające w kwarantannie muszą być kontrolowane...a że robi to właśnie Policja to tylko świadczy o tym ile przez ostatnie ćwierć wieku zrobiły urzędy miejskie żeby ich Straż była zdolna do jakichkolwiek troszeczkę bardziej skomplikowanych zadań. Kto ma to robić , wojsko ? :lol:
W moim mieście teraz nie rządzi PiS, z resztą kiedy rządzili nie było o wiele lepiej...chociaż kilku nietykalnych wysokich urzędników wyebali na dzień dobry...i w końcu po wielu latach zniewag mogliśmy się skurwesynami zająć. :-D Kaczyński i jego partia nigdy nie należała do moich ulubionych, ja byłem dzieckiem KLD, AWS a potem PO...niestety wszyscy wkurwili mnie do końca.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » ndz kwie 26, 2020 9:16 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
Łoj my friend troszkę się nie zgodzę. :) Zauważ że partia, która przejeła władzę od razu wymieniła sobie całą kadrę zarządzającą w Policji. I na pewno nie po to żeby Policja była niezależna. ;) Owszem służą społeczeństwu, ale jeszcze gratis na polecenie partii. :-D I pewnie wielu porządnych Policjantów (bo i takich sporo) też nie jest z tego powodu zachwycona. Ale to w zasadzie żadna nowość, bo poprzednie partie robiły podobnie i nie tylko u nas tak jest.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Superlux » ndz kwie 26, 2020 8:45 pm

@
Awatar użytkownika
iron64



Policja nie jest żadną siłą polityczną, nie mieszajmy w to jakiejkolwiek polityki. Policjant służy państwu i społeczeństwu ( ! ) i wykonuje powierzone zadania, bez względu na to kto rządzi i jak rządzi. Z jakichś przyczyn do wykonywania tych prostych zadań nie jest zdolna Straż Miejska ( to jest clue, przynajmniej na dzisiaj ). Naprawdę gdyby ta formacja była odpowiednio przeszkolona i otrzymała odpowiednie uprawnienia to mielibyśmy raj. :-D




:beer2:
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości