Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » sob paź 03, 2020 7:22 am

FreeVapingPL pisze:Chcę być jak @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Chyba znalazłem sposób.


Jesteś na dobrej drodze. Ta droga to koedukacja, dlatego czasem warto kogoś zaprosić...

Obrazek
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 549 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: FreeVapingPL » pt paź 02, 2020 10:56 pm

Chcę być jak @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Chyba znalazłem sposób.

highly educated.png
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Superlux » ndz maja 03, 2020 10:51 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
, @
Awatar użytkownika
Krasnal45



Sam miałem tak napisać :lol: , nie wiem dlaczego to wykreśliłeś Metalowcu. To bardzo na miejscu było, nawet na salonach ludzie bywają otwarci. Listy to są w bibliotekach uniwersyteckich. :-D



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Krasnal45 » ndz maja 03, 2020 10:40 pm

Ocipiałeś? :-D

 ! Wiadomość od: Metall
Panie Krasnal, na litość boską. Takie słownictwo i to na dodatek w takim temacie? :no:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Salonowe mole książkowe.

Postautor: SuwMar » ndz maja 03, 2020 7:36 am

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
, nie żebym był złośliwy, ale mógłbyś zrobić listę. :lol:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Krasnal45 » ndz maja 03, 2020 7:27 am

A ja przy okazji zakupu kolejnego PocketBooka dla żony, dostałem w gratisie pakiet ponad tysiąca pozycji krajowej i światowej klasyki literatury. Począwszy od pozycji dla dzieci, poprzez literaturę młodzieżową, tomiki poezji, lektury, na literaturze autorów takich jak Mickiewicz, Prus, Sienkiewicz, Kasprowicz, Wyspiański, Joseph Conrad, Verne, Wiliam Shakespeare, Fryderyk Nietzshe, Honore de Balzac, Edgar Allan Poe, Henryk Ibsen, Puszkin, Dumas, Fredro i wielu wielu innych.
Gdyby czasem ktoś poszukiwał jakiejś pozycji, pisać na PW. Jeżeli mam, chętnie udostępnię.

P.S. Oczywiście piszę o e-bookach w formacie epub.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » ndz maja 03, 2020 7:21 am

Przed lekturą tej świetnej książki Katarzyny, polecam przeczytać wywiad ze zmarłym niedawno prof. Jerzym Vetulanim, neurobiologiem i psychofarmakologiem.

Focus: Agresja to celowe działanie zmierzające do wyrządzenia szkody innej jednostce. Dlaczego zwierzęta – a w tym ludzie – są agresywne?

Jerzy Vetulani: Podstawowym celem biologicznym każdego organizmu jest przetrwanie. Nie jest ono możliwe bez podjęcia w konkretnych przypadkach zachowań agresywnych. W świecie przyrody trwa nieustanna walka, zwierzętami rządzi instynkt. Instynkt podpowiada: bądź agresywny. Zwierzę jest agresywne, gdy poluje, broni się, zabiega o partnera, walczy o pozycję w stadzie. Zwierzę nieustannie krzywdzi i jest krzywdzone, ale nie zastanawia się nad tym, dlaczego tak jest. To ludzie mogą snuć moralne refleksje. Wiadomo, że w mózgach kręgowców, a więc również u ludzi, zakończona sukcesem agresja wywołuje przyjemność. Tygrys czuje przyjemność, gdy upoluje gaura. Niedźwiedź odczuwa przyjemność, gdy wyciągnie z rzeki łososia. Ludziom zachowania agresywne również przynoszą satysfakcję: jedni lubią polowania, inni bójki na stadionach.

Obrazek https://www.focus.pl/artykul/dlaczego-l ... -agresywni
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Salonowe mole książkowe.

Postautor: SuwMar » ndz maja 03, 2020 7:01 am

Bardzo ciekawa książka, momentami potrafi wgnieść w fotel.

Obrazek

Książka oparta na faktach. Powstała, aby pokazać, że nic nie jest czarno-białe. Stawia pytania, skąd bierze się agresja i czy jest bariera między nami i bohaterkami nakreślonych portretów.

Pomysł napisania „Polskich morderczyń” zrodził się kilka lat temu, gdy jej autorka, Katarzyna Bonda, pracowała jako sprawozdawca sądowy w jednym z ogólnopolskich dzienników. Przed warszawskim sądem toczyło się właśnie kilka procesów kobiet oskarżonych o zabójstwo.

Media wykreowały ich wizerunek – złych, zdegenerowanych, bezlitosnych bestii w ludzkiej, często pięknej, skórze. Pochodzą z różnych domów, zabiły z różnych motywów, mają odmienne osobowości, wiek i wygląd.

Autorka, szukając odpowiedzi na nurtujące ją pytania – Jak to możliwe, że te kobiety wzięły udział w tak brutalnych zbrodniach, same zabiły albo wszystko ze szczegółami zaplanowały, a do wykonania morderstwa posłużyły się rękami mężczyzn? Jakie są? Dlaczego? Skąd wzięła się ich agresja? – przeprowadziła w ciągu dwóch lat wiele kilkugodzinnych wywiadów z każdą z bohaterek książki.

Zbrodnia podzieliła ich życie na dwie części. I tak też autorka starała się pokazać morderczynie. Nie chce ich usprawiedliwiać, wybielać, udowadniać, że nie ma w nich zła. Postanowiła dać prawo wypowiedzi każdej z nich. Wiele z tych kobiet po raz pierwszy udzieliło wywiadu, którego odmawiały dziennikarzom latami. Mówią o różnych aspektach życia kobiety: miłości, macierzyństwie, pieniądzach, marzeniach, śmierci... Ich zbrodnie zaś poznajemy z rozdziałów sporządzonych na podstawie akt sądowych, które autorka przeczytała i posiłkując się nimi – wszystkie historie starała się opisać rzetelnie i bez emocji.
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: PucH2 » pn kwie 20, 2020 12:04 pm

Grypa. Sto lat walki - Jeremy Brown. Właśnie jestem po lekturze tej fascynującej książki w której na pierwszych stronach pada pytanie "Czy jesteśmy gotowi na następną epidemię?". Lektura na czasie, dla oczytanych nic nowego a jednak historia podana w pigułce robi wrażenie. Cena 34 - 50 zł w zależności od księgarni. Forma papierowa jak i ebook.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » pn kwie 20, 2020 10:59 am

Niezła dawka e-booków historycznych: https://artrage.pl/bookrage/quick.
Obrazek

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości