Altus, pierwszy atom bez grzalki

Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Irek » wt sty 12, 2016 12:28 pm

Nie mam pojęcia na czym.
Wydaje mi się, że nie mogą to być mikrofale ani ultradźwięki (indukcję już dopuszczam), ponieważ coś musiałoby je wygenerować. Do tego, jak sądzę, niezbędne by były zmiany w zasilaniu.
Chociaż.. Kto wie co zawiera podstawa grzałki?..
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Riccardo » wt sty 12, 2016 12:22 pm

Tommy Black pisze:
Irek pisze:Tu tylko element grzejny jest innowacyjny.

No dobrze,ale na czym polega ta innowacyjność? Na obudowaniu grzałki jakimś tworzywem? Przecież wewnątrz tego tworzywa jest normalna grzałka...

Grzałka, która nie ma dostępu do powietrza i płynu, tylko grzeje przez pośrednika. Jak się zasyfi, to może wystarczy ją opłukać :)
Tyle w teorii, w praktyce musiałbym sam sprawdzić. I co najważniejsze, dowiedzieć się, co to za materiał i czy faktycznie jest obojętny.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Tommy Black » wt sty 12, 2016 12:19 pm

Irek pisze:Tu tylko element grzejny jest innowacyjny.


No dobrze,ale na czym polega ta innowacyjność? Na obudowaniu grzałki jakimś tworzywem? Przecież wewnątrz tego tworzywa jest normalna grzałka...Miejmy nadzieję że jest to lepszy pomysł i materiał niż grzałki ceramiczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Irek » wt sty 12, 2016 12:04 pm

O.K. :-) Indukcję odszczekuję ;-)
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Riccardo » wt sty 12, 2016 11:44 am

Irek pisze:Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że indukcja, ultradźwięki czy mikrofale wymagałyby zmian w zasilaniu. Niezbędny by był jakiś generator częstotliwości lub pola magnetycznego.
Tu tylko element grzejny jest innowacyjny.

http://evokevape.com/
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Irek » wt sty 12, 2016 11:34 am

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że indukcja, ultradźwięki czy mikrofale wymagałyby zmian w zasilaniu. Niezbędny by był jakiś generator częstotliwości lub pola magnetycznego.
Tu tylko element grzejny jest innowacyjny.
Awatar użytkownika
pok14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 9:55 am
Lokalizacja: Sandomierz
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 125 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: pok14 » wt sty 12, 2016 10:56 am

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce.....qrcze to nie ten film :?
Moje wrodzone i nabyte lenistwo nie pozwalają mi w tej chwili dokładnie poszukać aleeeeeee
Jakaś firma dawno temu, proponowała sposób odparowania liquidu bez grzałek z drutu, na płytce (metalowej ?) właśnie.
Nie pamiętam dokładnie czy chodziło o indukcję, mikrofale czy ultradźwięki. Liquid miał trafiać na metalową płytkę i być na niej odparowany zamiast klasycznej spirali z drutu.
Pomysł z jakichś względów został zarzucony a rynek opanowały atomizery z grzałką z kanyhalu.
Moim zdaniem jest to powrót do tej koncepcji, spowodowany znalezieniem materiału, który sprawdza się jako element do odparowania.
Ciężko będzie w necie wyszukać informacje na ten temat bo chodzi o lata początków e-papierosów.
Dam jednak sobie obciąć kawałek ucha, że "to już było" jednak nie wyszło poza fazę testów.

Coś w ten deseń jest obecnie stosowane w nawilżaczach powietrza
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: dorota » pn sty 11, 2016 9:37 am

nie dziala u mnie audio(taki komp w pracy :lol: ), i chcialabym wiedziec jak mu to posmakowalo, bo mine mial raczej niezaspecjalna :shock:
ObrazekObrazekObrazek
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Riccardo » pn sty 11, 2016 9:19 am

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Altus, pierwszy atom bez grzalki

Postautor: Tommy Black » pn sty 11, 2016 9:19 am

Hmmm...opór 0,5 oma w temperaturze pokojowej,a potem wzrasta? Jak bardzo wzrasta? No i widzę mały problem.Kiedy bawełna jest sucha,CVU
po prostu może od razu zakończyć żywot.To przy okazji może być też i niebezpieczne.Ale oczywiście chętnie bym to sobie potestował,na razie jako ciekawostkę.Póki co będę śledził drogę tej nowości,bo warto. Zawsze to coś nowego,wolałbym prawdę mówiąc jednak wyeliminowania tej bawełny bardziej...

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości