Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: edarek » pt maja 22, 2020 8:18 pm

U mnie wykorzystanie urlopu na bieżąco, to podstawa. Mamy obowiązek pod koniec każdego roku zaplanować 22 dni na rok następny i pilnują, żeby w tych terminach urlopy wykorzystywać. Niewykorzystany urlop musi mieć zabezpieczenie finansowe w firmie na wypadek, gdyby z jakiejś przyczyny pracodawca nie mógł pracowników wysłać na zaległy urlop i musiał im za niego zapłacić. Coś, jak napisał @
Awatar użytkownika
iron64
.
Od zeszłego roku mam w planach i rezerwacjach na przełomie lipca i sierpnia wypad najpierw w Tatry, żeby powtórzyć to, co nie udało się nam w zeszłym roku, a skończyło się oglądaniem perseidów ;). Później od razu do Słowenii w Alpy Julijskie.
@
Awatar użytkownika
Tomba
, na Giewont startuje się o 5 rano, a najpóźniej o 8 jesteś pod krzyżem i raczej tłoku miał nie będziesz ;).
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Militch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 20, 2019 7:20 am
Lokalizacja:
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 215 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: Militch » pt maja 22, 2020 7:50 pm

U mnie jedynym symptomem kryzysu było to, że jakiś czas praca szła zdalnie, w zasadzie część osób nadal działa w ten sposób, plus oczywiście wìększa ostrożność, higiena itp. Firma nie zwalnia, wręcz przeciwnie, przyjmowani są nowi ludzie, żadnych przestojów finansowych nie ma. Mimo wszystko jestem jakoś przeświadczony, że o wakacjach w kształcie, do jakiego dotąd się przyzwyczailiśmy, możemy w tym sezonie zapomnieć, acz - naturalne - wolałbym się mylić.

Plany, które miałem, porzuciłem, wszak obiecałem sobie, że będę reagował na bieżąco i ufam, że tak czy inaczej coś się wymyśli.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: Tomba » pt maja 22, 2020 7:44 pm

Choć bardzo nie lubię spędzać wakacji w naszym kraju, gdyż nie lubię tłumów, zimnego i brudnego morza z parawaningiem, czy kolejek na Giewont, to w tym roku popieram wakacje w Polsce.
Branża turystyczno-hotelarska oraz wszelkiego typu jadłodajnie strasznie dostały w kość, więc przyda im się wsparcie. :good:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
erbis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:29 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: erbis » pt maja 22, 2020 7:09 pm

Ja mam taki plan na wakacje:

Obrazek

;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: iron64 » pt maja 22, 2020 6:23 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
u mnie w pracy nic się nie zmieniło, nawet kilka dni temu była dyskusja z prezesem nt. urlopów i cytuję "dawać urlopy, przecież kurwa nie będę płacił za niewykorzystany urlop". Myślę, że większe firmy lub firmy, które mimo wszystko nie jadą na kredytach nie będą miały problemów z daniem urlopów pracownikom. To oczywiście wszystko jest płynne, ale tam gdzie ja pracuję poza stosowaniem pewnych środków ostrożności jak dezynfekowanie klamek i włączników w zasadzie wszystko wróciło do normy już. Owszem, obcy mają raczej ograniczoną możliwość wejścia na teren.

Ja z żoną wybieram się na Mazury, te plany były i są w zasadzie w niezmienionej formie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: Tomba » pt maja 22, 2020 6:18 pm

PoProstuDawid pisze: @
Awatar użytkownika
Tomba
akurat w mojej branży przestoju nie było wcale, wręcz mamy więcej pracy :) Szef sam mówi ze należy nam sie odpoczynek. ;)

Ano faktycznie. Zapomniałem o tym. Są branże, które miały aż nadto roboty w obecnym kryzysie i bez wątpienia takim ludziom należy się urlop.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
PoProstuDawid
Płeć: nieokreślona

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: PoProstuDawid » pt maja 22, 2020 6:11 pm

Drugi tydzień sierpnia wyjazd do Sianożęt nad nasze morze. :) Wyjazd w sumie klepnięty tydzień temu na spontanie z moją żoną oraz z kolegą z pracy i jego żoną :). @
Awatar użytkownika
Tomba
akurat w mojej branży przestoju nie było wcale, wręcz mamy więcej pracy :) Szef sam mówi ze należy nam sie odpoczynek. ;)
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: Krytyk » pt maja 22, 2020 5:06 pm

W tym roku najprawdopodobniej wakacje spędzę na RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką. Jak się trochę uspokoi, to może jesienią skoczę na weekend w góry.
Poruszam się w oparach dymu.
kamikazze2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: wt sie 06, 2019 11:59 am
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: kamikazze2 » pt maja 22, 2020 5:01 pm

W tym roku planujemy z żoną pojeździć trochę po kraju. Na szczęście mamy motocykl. :hihi: W końcu przyszedł czas aby kupić porządne kufry.
Obrazek
bartolomeo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 19, 2020 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Lato 2020 - wybieracie się gdzieś na wczasy?

Postautor: bartolomeo » pt maja 22, 2020 4:56 pm

Chyba ruszę w Tatry na jesieni, w planach była Grecja, ale w zaistniałej sytuacji chyba nic z tego.
R

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości