The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: DamianGR » śr sty 20, 2016 6:41 pm

MakeZZZ pisze:
se55ba pisze:
MakeZZZ pisze:Hussar przez SS został odrzucony ze względu na złe skojarzenia.


Wybacz ale nie rozumiem.
Hussar kojarzy się z oddziałami SS? :D


Nie sam Husar, ale samo SS w nazwie.
W takim tonie wypowiedzieli się wszyscy, którzy mieli swój wkład przy wymyślaniu nazwy. Nie oceniam poprawności takiego skojarzenia, ale skoro występuje u sporej ilości osób to nie jest to zbyt bezpieczna nazwa. Z tego powodu ją odrzuciliśmy.

Ale to przecież lepiej dla Was - więcej rozgłosu = większa popularność ;)
Moim zdanie odrobinę przesadzacie z tymi skojarzeniami.

Poza tym w pierwszym lepszym opisie i tak zawrzecie :
stainless steel by Bassmaster

i cały plan w pisdu :lol: :lol:
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: RayvenPL » śr sty 20, 2016 6:19 pm

Logo logiem a nazwa nazwą. Zgadzam się że bardziej pasuje Hussar. W końcu Audi to nie Ałti a Toyota to nie Toioda.
Acha, jeszcze jedno - nie ma w jęz. angielskim pojęcia husar odnoszącego się do rycerstwa. Jest właśnie Hussar, przy czym naszą uskrzydloną. Husarię określa się jako Polish Hussar(s). Hussar wywodzi się z serbskich i węgierskich Huzarów, lekkiej jazdy stosowanej też w Królestwie Polskim. Dopiero Stefan Batory zreformował tę formację, tworząc z niej znaną i lubianą ciężkozbrojną husarię.
Ale, jak by nie było, Hussar jest prawidłowe. Husar - niekoniecznie ;) Z pojedyńczym "s" to powinno być po naszemu, Husarz. :)
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: Irek » śr sty 20, 2016 1:01 pm

Nieśmiało zapytam.
A z czym Wam się kojarzy logo Audi, Toyoty czy innych marek samochodowych, których tu można sporo wymienić?
Nie umiem się dopatrzeć porównania z samochodami (nie znam się na autach, może dlatego ;-))
Niektóre z nich są jakimś odniesieniem np. do miejsca, gdzie powstają, ale większość jest dla mnie abstrakcyjna.
Chyba nie doszukiwałbym się (tym bardziej nie oczekiwał) potrzeby takiego bezpośredniego przełożenia nazwy na obrazek.

Nie jestem znawcą dziedziny. Wiem jednak, że logotyp to nie taka łatwa sprawa, jakby się wydawało. W jaki sposób chcemy je używać? Co chcemy przekazać odbiorcy? Ja lubię proste, wręcz ascetyczne. To ma być Wasz znak, Wasz totem. Wyobrażam sobie, że logo powinno zaintrygować i odcisnąć się w pamięci. To jego główne zadanie. I ten cel zostaje osiągnięty głównie poprzez dobre skojarzenie z produktem, nie obrazkiem :-)
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: AdamDz » śr sty 20, 2016 12:46 pm

Tommy Black pisze:
AdamDz pisze:Ja na początek zaproponuję by spojrzeć do wiki by dowiedzieć się czym się różni Husarz od Huzara, i dopiero wtedy przyprawiać skrzydła temu właściwemu :)


Tak,masz rację Adam,tyle że ja odnosiłem się do nazwy HUSAR w projekcie.Huzarzy i husarze to dwie różne formacje, tylko ta druga używała skrzydeł i powszechnie się z nimi kojarzy.Huzarom trudno przyprawiać skrzydełka,a powszechnie się to czyni. Mnie chodziło o nazwę która byłaby czytelna na zachodnim rynku i nazwa HUSSAR wydaje mi się bardziej czytelna i poprawna nawet niż HUSAR.

No tak, skoro mowa o rynku zagranicznym, to Hussar wydaje się bardziej poprawną nazwą, np. w DE Husar, będzie czytany jak Huzar.
Obawa przed używaniem dwóch liter SS w nazwie obok siebie to chyba jakaś fobia :) tym bardziej że na mundurach były to błyskawice :)
Zresztą skąd ja to znam :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: amsaw » śr sty 20, 2016 12:27 pm

Tommy Black pisze:... Mnie chodziło o nazwę która byłaby czytelna na zachodnim rynku i nazwa HUSSAR wydaje mi się bardziej czytelna i poprawna nawet niż HUSAR.

Zważywszy na to, że nazwa HUSAR nic nie znaczy, to HUSSAR jest jedynym logicznym wyjściem.
Chyba, że HUSAR stanowiłby nazwę własną, nieznaczącą nic.
I wtedy zarówno hipster i ósemka pasowałyby idealnie.
Tylko, że wyszłoby wówczas mydło i powidło.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: Tommy Black » śr sty 20, 2016 12:22 pm

AdamDz pisze:Ja na początek zaproponuję by spojrzeć do wiki by dowiedzieć się czym się różni Husarz od Huzara, i dopiero wtedy przyprawiać skrzydła temu właściwemu :)


Tak,masz rację Adam,tyle że ja odnosiłem się do nazwy HUSAR w projekcie.Huzarzy i husarze to dwie różne formacje, tylko ta druga używała skrzydeł i powszechnie się z nimi kojarzy.Huzarom trudno przyprawiać skrzydełka,a powszechnie się to czyni. Mnie chodziło o nazwę która byłaby czytelna na zachodnim rynku i nazwa HUSSAR wydaje mi się bardziej czytelna i poprawna nawet niż HUSAR.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: amsaw » śr sty 20, 2016 12:18 pm

Abstrahując od Husarzy, Huzarów itd.Nie trzeba eksponować podwójnego S w wyrazie Hussar.
Massive Attack ma również w nazwie SS i do głowy by mi nie przyszło kojarzenie tego z czymkolwiek.
Ostatnio dziwnie pojmowana poprawność polityczna zakrawa o groteskę.

BTW, uskrzydlony Huzar wyglądałby idiotycznie :lol:
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: AdamDz » śr sty 20, 2016 12:12 pm

Ja na początek zaproponuję by spojrzeć do wiki by dowiedzieć się czym się różni Husarz od Huzara, i dopiero wtedy przyprawiać skrzydła temu właściwemu :)
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » śr sty 20, 2016 12:00 pm

To już inna sprawa. Zarzucę temat osobom zainteresowanym, ale nie obiecuję co z tego wyjdzie ;)
se55ba
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: se55ba » śr sty 20, 2016 11:37 am

Skojarzenia ludzi powstają od ich wiedzy i nic na to nie poradzimy, że 35% społeczeństwa kojarzy Chopina z procentowym napojem, nie wiedząc o istnieniu kompozytora :D

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości