Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: bulit73 » wt lip 14, 2020 7:09 pm

iron64 pisze:Wsadzać każdego, kto jechał wczorajszy? Szybko zapełnimy więzienia, a mordercy będą na wolności.

Tak powinno być a nie odpowiadanie z wolnej stopy i zawiasy.

iron64 pisze:Zabierać auto? Ale po co wypełniać i tak przepełnione parkingi policyjne i jeszcze ich pilnować?

Jak najbardziej i jestem za przepadkiem auta. Na licytację i po sprawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: iron64 » wt lip 14, 2020 7:08 pm

Nadal mnie to nie przekonuje, bo idąc z pubu po kilku piwach, zacznę sobie śpiewać i podjeżdża Policja i tak kilka razy na przestrzeni powiedzmy 2 lat. I co za to śpiewanie mają mi prawko zabrać? A jakbym śpiewał na trzeźwo to też? Niby kutwa dlaczego?
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: SuwMar » wt lip 14, 2020 7:03 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
jak spokojnie wracasz do domu z buta, to raczej nie jest incydent, gdzie musi interweniować Policja.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: iron64 » wt lip 14, 2020 6:56 pm

Jasne Tommy, tylko co dalej z tego wynika?
Wsadzać każdego, kto jechał wczorajszy? Szybko zapełnimy więzienia, a mordercy będą na wolności.
Zabierać auto? Ale po co wypełniać i tak przepełnione parkingi policyjne i jeszcze ich pilnować?
Co dalej po prostu, bo samo traktowanie to mało, co dalej?
@SuwMar u nas nawet psisowski sąd nie przychyli się do zabrania prawka tylko dlatego, że idziesz wypity, bez przesady. O ile rozumiem jazdę po alkoholu, o tyle tutaj to nie rozumiem i nie akceptuję nawet.
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: SuwMar » wt lip 14, 2020 6:53 pm

W Szwecji jest ciekawie pod względem zabrania prawka za alkohol. Wiadomo jak złapią to norma, ale wystarczy, że 2-3 razy masz jakiś incydent z Policją za alkohol(niezła imprezka, spiszą na ulicy jak wracasz na bazę) i Transportstyrelsen może cofnąć uprawnienia nawet na 3 lata. Nie trzeba prowadzić po alkoholu i można stracić prawko. :-D
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: Tommy Black » wt lip 14, 2020 6:44 pm

iron64 pisze:...wpadłem w tryb przypominactwa i już walnąłem kielicha księżycówki przez ten temat...


Właśnie, punkty, mandaty za szybkość, likwidacja szkoleń w celu kasacji punktów ale na temat sankcji za prowadzenie pod wpływem alkoholu jakaś dziwna cisza. Ja wiem że już są ale jakoś chyba z tą nieuchronnością kiepsko. A tu powinno się położyć największy nacisk i zmienić kwalifikację prawną tego czynu. Jazda po wpływem alkoholu to potencjalna próba zabójstwa. I nie znajduję tu żadnych okoliczności łagodzących.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: iron64 » wt lip 14, 2020 6:38 pm

Nie zgodzę się z tym, a przynajmniej nie całkowicie. Bo nie wysokość mandatów o tym decyduje (choć to złe słowo, ale brakło mi zasobu, bo wpadłem w tryb przypominactwa i już walnąłem kielicha księżycówki przez ten temat), a nieuchronność tegoż mandatu. Co z tego, że teraz zabierają prawko na 3 miesiące, skoro odsetek tych zabranych jest bardzo nikły?
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: SuwMar » wt lip 14, 2020 6:32 pm

Rzeczywistość wygląda tak, że "polski "pirat" jak pojedzie do Niemczech, Francji, Szwecji, to się boi przekroczyć o 5km/h. W PL na drogach, czuje się jak Carlos Sainz. :-D
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: iron64 » wt lip 14, 2020 6:25 pm

@SuwMar pierwszą moją dziewczynę straciłem w wypadku. Pijany zap... i rozjechał ja jadąc na czerwonym. Poszła tylko do sklepu, na chwilkę, ja wymieniałem wtedy lampy w tv. Bardzo długo miałem wyrzuty sumienia i prawko zrobiłem dopiero w wieku 43 lat. Chyba dlatego. Żona do dziś mi wypomina, że do jakiejś baby na grób chodzę. Nie wiem dlaczego to robi, bo opowiadałem jej kiedyś o tym zdarzeniu.
Nie zmienia to już teraz mojego postrzegania rzeczywistości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: Krytyk » wt lip 14, 2020 6:19 pm

Łatanie dziury budżetowej. Nic więcej.
Poruszam się w oparach dymu.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości