Podwyżki dla posłów

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
timi
Płeć: nieokreślona

Podwyżki dla posłów

Postautor: timi » sob sie 15, 2020 12:14 pm

Pozwólcie, że zacytuję jedynie niewielki fragment opisujący działania Pierwszej Damy.
Oczywiście będą tacy, dla których to będzie jedynie "wychwalanie wszystkiego co pisowskie", a nie fakty. ;)

W ciągu pięciu lat działalności w roli Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w 1449 aktywnościach oraz spotkała się z ponad 50 000 osób.

526 wydarzeń miało miejsce w kraju: Pierwsza Dama uczestniczyła w 258 wizytach odrębnych oraz 268 wspólnie z Prezydentem
za granicą Małżonka Prezydenta odbyła 7 wizyt indywidualnych, a mężowi towarzyszyła w 59 wydarzeniach. Z kolei w Polsce Agata Kornhasuser-Duda przyjęła zagranicznych gości 37 razy.

Agata Kornhauser-Duda inicjowała oraz uczestniczyła w wydarzeniach w Pałacu Prezydenckim: 333 z nich odbyło się z udziałem Małżonki Prezydenta, a 143 z udziałem Pary Prezydenckiej.

Własnoręcznie wykonane przez Agatę Kornhauser-Dudę świąteczne ozdoby trafiały na licytacje, a środki z ich sprzedaży wspierały działalność Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i innych organizacji charytatywnych.

Dobroczynność ma wiele odsłon i ścieżek, którymi można trafić do darczyńców, dlatego czasem żeby pomóc wystarczy pójść na kawę – przekonują założyciele i pracownicy warszawskiej kawiarni dobroczynnej, którą odwiedziła Pierwsza Dama.

Co roku Para Prezydencka wspiera WOŚP. W tym roku na aukcję charytatywną trafiły sportowa koszulka, w której Prezydent Andrzej Duda wziął udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem oraz wieczorowa suknia, w której Pierwsza Dama reprezentowała Polskę na uroczystościach związanych z intronizacją Jego Cesarskiej Mości Cesaarza Japonii Naruhito.

Pomaganie to przede wszystkim zwrócenie uwagi na drugiego człowieka – mówiła Małżonka Prezydenta w Jaśkowicach, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego uczestniczyli w kampanii „I Ty masz superMoc…POMAGANIA”.

Głównym celem programu „Solidarna Szkoła” jest kształtowanie w uczniach solidarności i współodpowiedzialności oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży i ich nauczycieli w działania na rzecz społeczności lokalnej. Małżonka Prezydenta gościła laureatów konkursu: uczniów i pedagogów z 12 nagrodzonych w 2019 roku szkół.

W trakcie dwóch dni w całym kraju, w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności, udało się zgromadzić ponad 770 ton produktów spożywczych. Pierwsza Dama - wspólnie z wolontariuszami Federacji Polskich Banków Żywności - wzięła udział w przygotowywaniu paczek dla potrzebujących.

W Inauguracji 23. Świątecznej Zbiórki Żywności uczestniczyła Para Prezydencka.

27 edycja akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbyła się pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta. Pierwsza Dama przywiozła też dary do uczestniczącej w zbiórce warszawskiej Świetlicy Środowiskowej TPD.

Przez pięć lat Agata Kornhauser-Duda wspierała Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych organizujące w centrum Warszawy Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny.

„Kiermasz SHOM jest pięknym przykładem międzynarodowej współpracy i solidarności na rzecz tych, którzy potrzebują naszej pomocy” - mówiła Pierwsza Dama podczas XII edycji wydarzenia.



Zaczynam coraz poważniej myśleć o wizycie u specjalisty.
Przecież świat, który widzę i fakty, które w nim obserwuję nie mogą nie istnieć jeśli jestem zdrowy. :oo:
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Podwyżki dla posłów

Postautor: Selene » sob sie 15, 2020 12:06 pm

@timi z tych punktów :lol1:, które wymieniłeś ona spełnia tylko jeden, tylko z nim jeździ. Nic więcej. No może robi jeszcze zakupy za nasze pieniądze. ;)
I nawet do pięt nie dorasta wszystkim poprzednim Pierwszym damom. :)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: iron64 » sob sie 15, 2020 12:00 pm

Wiesz timi, moja żona też musiała zrezygnować z pracy a jakoś nikt nie robi zrzutki na jej utrzymanie. Też mi towarzyszy w wojażach, no może nie zagranicznych, ale jednak.
A teraz poważnie. Nic nie musi, powinna, ale nie musi. Idę o zakład, że z nikim nie gada na tych wojażach tylko łazi po sklepach korzystając z czego tylko się da, a temat działalności charytatywnej to pominę przez kulturę. Nie mogę dyskutować o czymś czego nie ma w tym wypadku. Może miałaby chęć, albo ma plany na taką?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: Tenmen » sob sie 15, 2020 11:55 am

A miało być oszczędniej, a mamy Bizancjum.
Utrzymanie prezydenta kosztuje Polaków niemal tyle, ile Brytyjczyków Elżbiety II. A będzie jeszcze droższe
Porównanie z monarchiami: holenderską, hiszpańską czy krajów skandynawskich wygląda dla Polski jeszcze o wiele gorzej. Koszty drastycznie wzrosły po przejęciu władzy przez Andrzeja Dudę. A Sejm chce, byśmy płacili prezydentowi jeszcze więcej.


Obrazek
timi
Płeć: nieokreślona

Podwyżki dla posłów

Postautor: timi » sob sie 15, 2020 11:42 am

Tenmen pisze:Bo @Timi musi wychwalać wszystko co pisowskie, bez względu na fakty....

Ooooooo! To bardzo ciekawe jest!
Myślałem, że napisałem kilka faktów z życia Pierwszej Damy, a tu się okazuje, że to nie jest prawda. Ja po prostu jedynie wychwalam wszystko, co pisowskie.
:-D
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: Tenmen » sob sie 15, 2020 11:39 am

timi pisze:Jednak muszę chyba iść do psychiatry.
Tak bardzo chciałbym być prawdziwym Polakiem i stereotypowo pluć na wszystko, co mnie otacza. Szczególnie na władzę.
A ja jakiś niedorobiony jestem, bo potrafię się jedynie nabijać.
Jadzik i czarnowidztwo nie przechodzą mi przez klawiaturę.
A może to wina sprzętu i mogę odetchnąć?

@Madzia
Bo musiała zrezygnować z własnej pracy i dochodów.
Bo towarzyszy mężowi w wyjazdach służbowych.
Bo poświęca czas i energię na działalność propaństwową, głównie charytatywną.
Bo w czasie rozmów kuluarowych wspiera tematy do załatwienia rozmowami z innymi pierwszymi damami.
Bo musi się odpowiednio ubrać, by nie wyglądać na światowych salonach jak radziecka krowodojarka.
Bo.... można tak jeszcze długo.


Bo @Timi musi wychwalać wszystko co pisowskie, bez względu na fakty....
timi
Płeć: nieokreślona

Podwyżki dla posłów

Postautor: timi » sob sie 15, 2020 11:32 am

SzamanDM pisze:Hahahhahhhaahahahhaha
Z tym psychiatrą to chyba warte przemyślenia.
Jakie ładne argumenty.

Inteligencja potęgą jest i basta! :-D


Ta działalność charytatywna, ...która jednak musi być opłacona z pieniędzy podatnika. Cudne!

Tak sobie patrzę od dłuższego czasu i widzę pognębionego, wręcz zagryzionego przez wredny system nieszczęśnika.
Nie myślałeś czasem o emigracji w miejsce, w którym nie będziesz upadlany na każdym kroku?
Napisz co umiesz robić. Może pomogę.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Podwyżki dla posłów

Postautor: SzamanDM » sob sie 15, 2020 11:26 am

Hahahhahhhaahahahhaha
Z tym psychiatrą to chyba warte przemyślenia.
Jakie ładne argumenty. Ta działalność charytatywna, ...która jednak musi być opłacona z pieniędzy podatnika. Cudne!
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
timi
Płeć: nieokreślona

Podwyżki dla posłów

Postautor: timi » sob sie 15, 2020 11:23 am

Jednak muszę chyba iść do psychiatry.
Tak bardzo chciałbym być prawdziwym Polakiem i stereotypowo pluć na wszystko, co mnie otacza. Szczególnie na władzę.
A ja jakiś niedorobiony jestem, bo potrafię się jedynie nabijać.
Jadzik i czarnowidztwo nie przechodzą mi przez klawiaturę.
A może to wina sprzętu i mogę odetchnąć?

@Madzia
Bo musiała zrezygnować z własnej pracy i dochodów.
Bo towarzyszy mężowi w wyjazdach służbowych.
Bo poświęca czas i energię na działalność propaństwową, głównie charytatywną.
Bo w czasie rozmów kuluarowych wspiera tematy do załatwienia rozmowami z innymi pierwszymi damami.
Bo musi się odpowiednio ubrać, by nie wyglądać na światowych salonach jak radziecka krowodojarka.
Bo.... można tak jeszcze długo.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Podwyżki dla posłów

Postautor: Selene » sob sie 15, 2020 11:16 am

A za co ma w ogóle ona dostawać od nas kasę? Żeby jeszcze chociaż coś robiła...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość