Podwyżki dla posłów

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
timi
Płeć: nieokreślona

Podwyżki dla posłów

Postautor: timi » pn sie 17, 2020 3:04 pm

Na prośbę @Madzia nie bedę podgrzewał atmosfery, więc ograniczę się jedynie do zamieszczenia cytatu.

Wytyczne dla parlamentarzystów KO otrzymaliśmy od jednego z posłów opozycji, który jest zbulwersowany tymi wskazówkami. - Ostrzegałem koleżanki i kolegów, że to się na nas zemści. Widać, że ta sprawa mocno zirytowała naszych wyborców. Tymczasem ktoś z góry rozesłał wskazówki, jak bronić podwyżek. No, ręce opadają - mówi nam poseł KO.

Wytyczne w sprawie obrony podwyżek:

"Na zarzuty o brak skromności nigdy nie odpowiadajcie nieśmiało, ze wstydem – musicie pokazać ludziom, że nie chcieliście zrobić tego po cichu i w atmosferze wakacji, ale że to jawny, niezbędny ruch, by skończyć z patologią."

"Nie wiecie, jakie motywacje ma PiS, że głosował za tym, wiecie jakie motywacje macie Wy. A macie antykorupcyjne."

"Nie należy utwierdzać Polaków w przekonaniu, że nie chcą, by politycy zarabiali więcej, tylko w tym, że chcą, by politycy zarabiali legalnie."

"Wyższe uposażenie to wyższe wymagania ze strony suwerena – żeby PAD nie pracował dla idei PiS, tylko dla dobra narodu, bo naród mu płaci niemało, żeby Szumowski nie robił przekrętów na 100 mln zł, bo ma z czego żyć, żeby w tarczach antykryzysowych znajdowały się zapisy wyłączenie dla dobra Polaków, a nie jakieś mętne podstawy do zarobkowania na boku itd., itp. Może wreszcie Dudowa stanie po stronie polskich kobiet, jak nie będzie zależna wyłącznie od pensji męża itd."

"Subwencje dla partii też dadzą się obronić, bo może wreszcie partie zaczną zatrudniać nie niedouczonych kolesiów, ale najlepszych ekspertów, żeby tworzyli rozwiązania dla Polaków. Może partie będą mogły wyjść do ludzi, coś im zaproponować, skanalizować obywatelską chęć działania, zamiast zamykać się w wąskich gronach itd."
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: Tenmen » ndz sie 16, 2020 8:09 pm

Jestem z wykształcenia geologiem co prawda dawno nie praktykującym, obejrzałem ten pokaz, jest teraz późno i nie mam ani chęci ani siły tego komentować. Niech ludkowie w to wierzą, lepiej im z tym bogactwem będzie.
Awatar użytkownika
d1roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: pt cze 26, 2015 8:40 am
Lokalizacja: DOL
Podziękował: 194 razy
Otrzymał podzięk.: 299 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: d1roman » ndz sie 16, 2020 8:01 pm

iron64 pisze:Filmu natomiast oglądać nie będę, więc i nie skomentuję.

SzamanDM pisze:Również podaruję sobie ruską agenturę z okienka.


Filmik pokazuje prelekcję, o tych złożach rud.
Obrazek ***** ***
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Podwyżki dla posłów

Postautor: SzamanDM » ndz sie 16, 2020 7:35 pm

Również podaruję sobie ruską agenturę z okienka.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: iron64 » ndz sie 16, 2020 7:31 pm

I tu dochodzimy do robienia laski USA. Tak to prawda, tak się właśnie zachowujemy i tu z @
Awatar użytkownika
Metall
em się zgadzam.
Filmu natomiast oglądać nie będę, więc i nie skomentuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
d1roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: pt cze 26, 2015 8:40 am
Lokalizacja: DOL
Podziękował: 194 razy
Otrzymał podzięk.: 299 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: d1roman » ndz sie 16, 2020 7:19 pm

iron64 pisze: Nie mamy gazu, złota i wielu innych minerałów. Mamy jedynie trochę węgla


Mamy za to potężne złoża wanadu, tytanu i rudy żelaza. Pięciokrotnie większe złoża miedzi niż obecnie eksploatuje KGHM.
Problem polega na tym, że znajdują się one (na ekologicznych terenach), w okolicach Przesmyku Suwalskiego, w miejscu stacjonowania wojsk USA,- uprzedzę pytanie,- nie, nie możemy teraz sobie tam tak, po prostu wejść. Musimy Amerykanów pytać o zgodę.
Myślę, że problem tych bogactw, będzie sukcesywnie rozwiązywany z chwilą ukończenia przekopu Mierzei Wiślanej.
Obawiam się, że niewiele, lub nic z tego nie zobaczymy.
Przepraszam, że odbiegłem od głównego tematu.
Edit: jeszcze trochę liczb- 388mln ton żelaza, 97,7mln ton tytanu, 4,1mln ton wanadu i innych bardzo ważnych pierwiastków akcesorycznych, a także duże kryształy labradoru.

Obrazek ***** ***
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: iron64 » ndz sie 16, 2020 6:50 pm

Nikt nie mówi, że obrana droga jest najlepsza, ale jednak inne kraje chcą też tą drogą podążać, znaczy że nie jest taka zła.
Owszem teraz nie mamy żadnego (swojego, bo coś tam jednak produkujemy) samochodu, ale czy musimy mieć? Na tym polega otwarcie na świat, że my produkujemy coś na eksport w czym jesteśmy dobrzy, a nie tłuczemy jakieś poldoloty imitujące samochody. Kraj nawet naszej wielkości nie jest w stanie produkować i mieć wszystko. M.in. na tym polega dyplomacja i wzajemne korzyści oraz, niestety pewnie, pewne kompromisy. Nie mamy gazu, złota i wielu innych minerałów. Mamy jedynie trochę węgla, a przez naszą politykę jest on tak cholernie drogi, że i tak importujemy tańszy z Rosji.

A hasło wygoglaj sobie, nie mam zamiaru o tym więcej dyskutować. O tym konkretnie. O innych rzeczach mogę oczywiście.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: Metall » ndz sie 16, 2020 6:39 pm

SzamanDM pisze:@Metall Zawsze masz jakiegoś pana. Chyba, że jesteś szefem wszystkich szefów, a nie jesteś. Zawsze musisz wybrać wobec kogo być lojalnym by osiągnąć jakieś tam korzyści. To jeden z elementów życia niestety.
Niekoniecznie. Wystarczy prowadzić mądrą i przemyślaną politykę zagraniczną, w której najważniejszy jest interes państwa. W polityce nie ma lojalności, jest tylko interes. Jak wybierasz lojalność to możesz liczyć jedynie na ochłapy z pańskiego stołu i uzależniasz się tylko od jednej opcji, co może okazać się dość zgubne w dłuższej perspektywie. No ale do tego trzeba wybierać ludzi mądrych i inteligentnych, którzy coś wiedzą o świecie i mają jakąś sensowną wiedzę polityczną, a nie skończonych idiotów, którzy nic nie potrafią tylko kurczowo trzymać się stołków i kłaniać w pas.
SzamanDM pisze:Anarchii póki co nigdzie na dłuższą metę nie uskuteczniono.
Nie jestem anarchistą.
SzamanDM pisze:Wracając do konfederacji:
https://oko.press/sputnik-wyladowal-kim ... federacji/

Wiem, oko, lewactwo itd. Ale czy nie piszą prawdy?
Nie wiem czy piszą prawdę. Jak mam to zweryfikować? Wiele już kłamstw w mediach widziałem i czytałem, choć nie twierdzę, że w tym przypadku tak właśnie jest. Napisałem, że Konfederacja to nie moja bajka i że jest to zbieranina. Być może i są w niej tacy ludzie, ale czy to znaczy, że nie może ich być w polskim parlamencie? Jak może być taki Sasin, Kaczor, Tusk i inni, to czemu niby oni by nie mogli być? Ponoć jest demokracja i można mieć poglądy jakie się chce. Czy jednak nie można? Myślisz, że przez to, że ktoś o takich poglądach jest w sejmie to wróci komuna albo ruscy nas zajmą jak Krym?

Tenmen pisze:Tragizm polega na tym że niektórzy nasi rodacy myślą że jesteśmy pępkiem świata, że nadal jesteśmy Wielką Polską.
No akurat ja tak nie myślę. Tak myślą chyba pisowcy, bo to przecież charakterystyczna retoryka właśnie tej partii.
Tenmen pisze: Oszołomy myślą że poradzimy sobie sami.Niestety współczesny świat jest tak urządzony że musimy wchodzić w pewne zależności tak gospodarcze,polityczne i militarne.
Między prowadzeniem suwerennej i realistycznej polityki, a wchodzeniem komuś w dupę bez mydła jest pewna różnica. Ja póki co widzę żałosne płaszczenie się o amerykańską protekcję za nasze własne pieniądze, a nie prowadzenie jakiejkolwiek polityki.
Tenmen pisze: Trzeba prowadzić mądrą politykę dyplomatyczną, nie zrażać do siebie innych, nie machać szabelką bo nikt się nie wystraszy.

Szkoda, że od 30 lat jest zupełnie odwrotnie. Nadmiar głupiej polityki i mnóstwo machania koślawą szabelką.

iron64 pisze:Trochę mnie zaskoczyłeś @
Awatar użytkownika
Metall
, faktem jest że Konfederaci mają spore poparcie wśród młodszych ludzi (czyli de fakto, takich których w szkole nie uczono ruskiego). Nie wiem na ile to zależy od ruskiego, pewnie wcale, ale bardziej pewnie zależy od wpisanego w młodość "god mode". Tak, też miałem ten tryb, ale minął.
A skąd ja mam to wiedzieć, że Konf. ma poparcie wśród młodzieży? Przecież ani do młodzieży się nie zaliczam, ani nie prowadzę badań na ten temat. ;)

iron64 pisze:Polska nie jest pępkiem świata i musimy mieć mądrą dyplomację, choćby właśnie po to, abyś mógł tymi zachodnimi złomami jeździć, bez nich nadal tłukli byśmy maluchy i poldki.
Droga obrana 30 lat temu nie była ani jedyna, ani najlepsza. Kiedyś tłukliśmy poldki i maluchy, a teraz co tłuczemy? Wiem, wiem, zaraz dostanę kontrę (być może nie tylko od Ciebie), jakim to za komuny byliśmy cuchnącym i zawszonym grajdołem, a jaką teraz jesteśmy potęgą gospodarczą i silnym państwem.

iron64 pisze:EDIT: Śmierć zdrajcom Narodu i wrogom Ojczyzny!
Ty tak poważnie?
Chcesz wyznaczać może tych zdrajców i wrogów? Wiesz choć przy jakiej okazji powstało to hasło i co znaczyło w późniejszych latach?
Dawaj, chętnie się dowiem czegoś nowego.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: iron64 » ndz sie 16, 2020 6:14 pm

Trochę mnie zaskoczyłeś @
Awatar użytkownika
Metall
, faktem jest że Konfederaci mają spore poparcie wśród młodszych ludzi (czyli de fakto, takich których w szkole nie uczono ruskiego). Nie wiem na ile to zależy od ruskiego, pewnie wcale, ale bardziej pewnie zależy od wpisanego w młodość "god mode". Tak, też miałem ten tryb, ale minął. Polska nie jest pępkiem świata i musimy mieć mądrą dyplomację, choćby właśnie po to, abyś mógł tymi zachodnimi złomami jeździć, bez nich nadal tłukli byśmy maluchy i poldki. Poniekąd powtarzam post @
Awatar użytkownika
Tenmen
, ale zgadzam się z nim w całości. Konfederacja jest zacofanym, homofobicznym zbiorem indywiduów i jeśli tylko dojdą do władzy cały ten ich cyrk padnie, bo pozagryzają się sami o stołki.

Niestety faktem też jest to, że kolejny raz PIS rozegrał opozycję tymi podwyżkami koncertowo. Najniższy wie co robi, a po stronie opozycji nie ma aż takich szachistów i metodyków.

EDIT: Śmierć zdrajcom Narodu i wrogom Ojczyzny!
Ty tak poważnie?
Chcesz wyznaczać może tych zdrajców i wrogów? Wiesz choć przy jakiej okazji powstało to hasło i co znaczyło w późniejszych latach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Podwyżki dla posłów

Postautor: Tenmen » ndz sie 16, 2020 5:44 pm

Metall pisze:@SzamanDM, a tu Cię zadziwię, nie trawię Michalkiewicza.

Co do Konfederacji i kariery bez ruskiego. Zauważyłem, że jeżeli w Polsce ktoś nie popiera PO i PiS i tego całego systemu politycznego, który jest chory, żałosny i szkodliwy, to od razu z automatu zostaje okrzyknięty ruskim agentem, ruskim trollem, onucą Putina itp. Tragizm takiego myślenia jest naprawdę wybitny. Świadczy również o tym, że wiele umysłów w tym kraju jest przeżartych do cna propagandą, o której nawet nie zdaje sobie sprawy, że istnieje i je toczy.
To, że nie popieram podległości politycznej Polski wobec UE lub USA, niestety nie znaczy, że chciałbym uczynić Polskę częścią FR. Widzę, że niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć, że można być wolnym i nie mieć pana nad sobą. Niektórym niestety wydaje się, że maksimum wolności sprowadza się do wybrania sobie pana. Tak jest po prostu prościej. I (pozornie) bezpieczniej. Jestem w stanie to zrozumieć. Choć to niezmiernie przykre.


Tragizm polega na tym że niektórzy nasi rodacy myślą że jesteśmy pępkiem świata, że nadal jesteśmy Wielką Polską. Oszołomy myślą że poradzimy sobie sami.Niestety współczesny świat jest tak urządzony że musimy wchodzić w pewne zależności tak gospodarcze,polityczne i militarne. Trzeba prowadzić mądrą politykę dyplomatyczną, nie zrażać do siebie innych, nie machać szabelką bo nikt się nie wystraszy.

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości