Nowe nośniki liquidu

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: iron64 » śr mar 31, 2021 7:53 pm

No właśnie się zastanawiałem, czy to z moimi grzałkami coś dziwnego się stało. Zrobiłem 3,5 mm zamiast 3 mm i jest OK, ale zwykle były w sam raz na 3 mm.
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: ErNOL » śr mar 31, 2021 9:01 am

Nie wiem kto z Was używa Cotton Threads, ale... Ja kiedyś używałem, byłem nawet mocno z nich zadowolony.
Ostatnio kupiłem z racji tego co powyżej, 2 paczuszki. Ot tak, żeby mieć coś na szybko. Niestety, mały zawód się pojawił.
Mam wrażenie, że bawełna jest bardziej ubita, jest jej więcej. Z trudem i to wielkim przechodzą przez grzałki o średnicy 3_mm.
Piszę to, żeby ostrzec innych przed zakupem. A może mnie się trafiła taka paczka, w zasadzie dwie. A może i cała seria jakaś "grubsza" wyszła...

Bywajcie.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Krytyk » śr gru 02, 2020 11:31 pm

Kupiłem na testy Cotn Threads. Według mnie są gorsze od Firebolt Cotton. Te drugie są bardziej "puchate" i lepiej chłoną liquid, w którym VG to 70% lub więcej. Dodatkowo są dłuższe, co pozwala przy odrobinie wprawy zrobić jedną sznurówką setup w dwóch grzałkach.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe nośniki liquidu

Postautor: eferzet » pn wrz 07, 2020 1:15 pm

Oba dobre, nie zauważyłem większej różnicy w użytkowaniu i smaku, może Firebolt jest odrobinę "gęstszy". Dodatkowo Firebolt ma paczki, gdzie sznurówki są 2.5 mm, 3 mm, 3.5 mm - tym u mnie wygrywa.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Krytyk » pn wrz 07, 2020 12:48 pm

Jak wypadają sznurówki Firebolt Cotton od Vapefly w porównaniu do Cotn Threads? Te pierwsze mi się kończą i zastawiam się, czy nie spróbować tych drugich. :P
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Tommy Black » pn sie 24, 2020 11:12 am

FreeVapingPL pisze:@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, nie do końca wyczuwam czy to lekki sarkazm czy faktycznie 80% wiskozy jest lepsze.


Od razu dam cytat ze Skrzata, skoro już nie leży...

Krasnal45 pisze:Ja do wiskozy jakoś nie mam zaufania. Wprawdzie jest to niby włókno produkowane z surowców naturalnych, ale za pomocą wielu procesów chemicznych.


Dokładnie, procesów chemicznych i technologicznych.Surowce celulozowe (bawełna, drewno itp. ) przechodzą wielopoziomowy proces chemicznej i mechanicznej obróbki zanim staną się wiskozą. Na dodatek my używamy glikolu propylenowego, który jest doskonałym rozpuszczalnikiem m.in. dla zanieczyszczeń zawartych we włóknach. Stąd zapewne te urban legend, że nasz nośnik, obojętne jaki, musi się przegryźć w zbiorniku z płynem. Nie musi, tylko w tym czasie po prostu jeszcze glikol wypłukuje, rozpuszcza pozostałe we włóknach zanieczyszczenia, stąd czasem "dziwny" smak przez jakiś czas. Natomiast wracając do pytania @
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
, to sam sobie już częściowo odpowiedział.
FreeVapingPL pisze:Ale dla mocnych i agresywnych smaków jest super - aromat wyczuwalny jak na samej bawełnie, a transport i komfort układania wielki.

Wszystko zależy czego używamy i do czego. Nośnik z wiskozą jest bardzo chłonny, posiada szybki transport, jest bardzo stabilny i bardzo dobrze magazynuje płyn, stąd mniej wycieków.
Ale 80% wiskozy to ta górna granica proporcji z czystą bawełną bo każda większa ilość wiskozy może powodować konieczność dłuższego jej "płukania" ale także wycieki, ponieważ nie nadążymy z odparowaniem transportowanego płynu.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Krasnal45 » pn sie 24, 2020 10:38 am

Ja do wiskozy jakoś nie mam zaufania. Wprawdzie jest to niby włókno produkowane z surowców naturalnych, ale za pomocą wielu procesów chemicznych.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: FreeVapingPL » pn sie 24, 2020 10:08 am

Tommy Black pisze:Twój wynalazek to 100 % bawełny i przy zakupie trzeba bardzo uważać. Bo ten "schnur" ma bardzo różny skład. Na przykład obok Twojego jest ten:
Obrazek
A to jest 80 % wiskozy i 20 % bawełny i to jest jeszcze lepsze dla nas.

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, nie do końca wyczuwam czy to lekki sarkazm czy faktycznie 80% wiskozy jest lepsze. Powiedz mi, proszę, wprost, jak tępakowi, bo nie potrafię Cię tutaj rozkodować.
Kupiłem na test taką paczkę, ale nie pomyślałem, że 1 kg bawełny/wiskozy to takie wielkie pudło. Oddam większość, bo ja tego nie przerobię.
Po kilku dniach dochodzę do wniosku, że nie będę tego sznura używał do delikatnych aromatów. Nie wyczuwam ich wtedy (może mniejsza zawartość wiskozy poprawi ten efekt). Ale dla mocnych i agresywnych smaków jest super - aromat wyczuwalny jak na samej bawełnie, a transport i komfort układania wielki.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Azgar » sob sie 22, 2020 8:07 pm

@
Awatar użytkownika
ErNOL
, dobry transport jest niezbędny.

Jednak gdy jest za duży, odbija się to negatywnie na smaku.
Masz kilka RDTA (chyba), spróbuj ułożyć ta bawełnę dość ciasno ale nie za ciasno w jakimś RDTA.

Ewentualnie RDTL/MTL z małymi kanałami i dużą grzałką.

Poza tym, faktycznie w niewielu parownikach się nada.
Osobiście o wiele częściej używam Native Wicks Platinum.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Raz2trzy » sob sie 22, 2020 8:05 pm

A ja Wam chciałem przypomnieć o takiej bawełnie jak Cotton Clouds od Vapefly. Nośnik ten jest bardzo podobny do Firebolta, generalnie to wydaję mi się że to ta sama bawełna z tym że Firebolt jest ładnie pocięty i taki bardziej eghem.. " mainstreamowy " ( przepraszam że ten "anglopolonizm" ale lepsze określenie mi nie przychodzi teraz do głowy). Świetnie dozuję się bawełnę wywijając z otworu w pudełku, o wiele lepsze rozwiązanie niż grzebanie paluchami w strunowym woreczku, no a sama grubość jest dostosowana do grzałek 3mm więc bardzo wygodnie. Naprawdę jeden z lepszych nośników jakich miałem okazję używać. Do tego ściągając go z wiadomych miejsc na kuli ziemskiej za 10 paczek płacimy 40 zł więc cena naprawdę świetna.

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości