Kalendarz Świąt Nietypowych

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Nikotynos » sob paź 24, 2020 10:51 am

O jak fajnie, origami! Dzięki @
Awatar użytkownika
Krasnal45
, zainspirowałeś mnie. :D Jako pierwszy chciałem zrobić jakiś stateczek, albo kwiatuszek, ale powywijałem trochę tu i ówdzie i wyszło mi takie dziwadło. Kufffa, chyba coś ze mną jest nie halo. :lol:
Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Krasnal45 » sob paź 24, 2020 6:42 am

24 października - Światowy Dzień Origami

Obrazek

Czy tworzyliście kiedykolwiek samoloty, stateczki czy żabki z papieru? To są elementy japońskiej sztuki składania papieru Origami. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami, między innymi Origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu, połączonych ze sobą, małych elementów z Origami.
Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Podobno nawet, aby dostać się na jakąkolwiek japońską uczelnię artystyczną, należy wykazać się znajomością Origami. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie. Pierwszy podręcznik Origami przedstawiał aż 49 sposobów wykonania żurawia. Japończycy również stworzyli największego na świecie żurawia, mającego 81,94 m rozpiętości skrzydeł. Zaś najmniejszego wykonał pan Naito Akira, tworząc żurawia z arkuszu papieru o wymiarach 0,1mm x 0,1 mm.
Dzisiaj istnieje niezliczona ilość przedmiotów, którą można odwzorować za pomocą złożenia kartki. Są papierowe dekoracje do domów, papierowe rzeźby. Wielu artystów inspiruje się papierowym Origami, tworząc dzieła z innych materiałów. Można spotkać meble, biżuterię czy domy o podobnych kształtach. W światowy dzień Origami chcielibyśmy zachęcić wszystkich do wyczarowania czegoś z papieru. Szeroki wybór literatury, rysunków, instrukcji, czy filmików instruktażowych w Internecie, pozwoli Wam stworzyć, każdy, wymarzony kształt. Własnoręcznie wykonane Origami może być wspaniałym prezentem, opakowaniem na prezent, zabawką czy dekoracją do domu. Zapraszamy do składania i życzymy udanej zabawy.

Międzynarodowe Święto Roweru

Obrazek

Rower to jeden ze środków transportu. W ostatnim czasie zyskał na popularności także za sprawą mody na bycie fit i dbanie o środowisko. Wystarczy tylko wsiąść na rower i jechać przed siebie bez potrzeby martwienia się o korki lub paliwo. Dlatego też 24 października obchodzimy Międzynarodowe Święto Roweru.
Jazda na rowerze to dobry sposób na zdrowie, kondycję, wytrzymałość, a także na dobre samopoczucie. To zdrowy, tani i bezpieczny środek transportu uwielbiany zarówno przez dzieci, jaki i dorosłych – amatorów i sportowców. Mało kto wie, że pomysłodawcą święta był Polak. ONZ ustanowiło Światowy Dzień Roweru wybierając na datę 3 czerwca. Niemniej jednak w wyniku starań Leszka Sibilskiego, Międzynarodowe Święto Roweru wpisano do kalendarza świąt nietypowych. Leszek Sibilski to były kolarz polskiej kadry olimpijskiej pochodzący z Jarocina.
Po co świętować dzień roweru?
Celem Międzynarodowego Święta Roweru jest promowanie roweru jako niedrogiego, a przede wszystkim ekologicznego środka transportu. Statystyki pokazują, że jazda na rowerze obniża emisję dwutlenku węgla nawet o jedną dziesiątą. Oprócz tego rower łączy ludzi i pomaga dbać o zdrowie. Wspólne wyprawy to nie tylko droga do zdrowego serca, ale także świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Międzynarodowe Święto Roweru to także okazja do przypomnienia władzom jak ważne jest budowanie ścieżek rowerowych, bezpieczeństwo drogowe czy turystyka rowerowa.

Dzień Bez Maila

Obrazek

Światowy Dzień bez E-maila - 24 październik. Mało kto z nas wyobraża sobie pracę w dzisiejszych czasach bez dostępu do Internetu, a w szczególności do poczty elektronicznej. Za jej pośrednictwem składamy zamówienia, wysyłamy zlecenia, komunikujemy się z pracownikami innych działów firmy czy klientami.. Czasami dostęp do poczty elektronicznej ma swoje wady. Tracimy czas na czytanie wiadomości i odpowiadanie na nie, nawet wtedy, kiedy dotyczą spraw nie zawsze pilnych, a także rezygnujemy z podejmowania bezpośrednich form kontaktu na rzecz poczty elektronicznej.
Aby zwrócić na to zjawisko uwagę, amerykańska firma US Cellular zapoczątkowała akcję - „Piątek bez E-maila” (ang. "No-E-Mails Friday”), która przypadła na datę 24 października. Do akcji przyłączyły się również inne firmy, np. Deloitte & Touche i Intel. Akcja polegała na ograniczeniu ilości wysyłanych wiadomości, nie na całkowitym zakazie, aby zachęcić pracowników do kontaktu telefonicznego z klientami lub bezpośredniego z innymi pracownikami.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Tommy Black » pt paź 23, 2020 6:47 am

Obrazek

Ile panter śnieżnych jest na świecie?

Obserwacje i szacowanie ich liczebności jest bardzo trudne, bo irbisy żyją w rozproszeniu w 12 krajach na obszarze ponad 2 mln km² w trudnym, górskim terenie. Są bardzo tajemnicze i unikają kontaktu z człowiekiem. Czerwona Lista IUCN podaje, że liczebność gatunku w naturze wynosi między 2700 a 3400 dorosłych osobników.

Obrazek

A niżej, dwie pantery które urodziły się w Polsce, w ZOO w Opolu.

Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Krasnal45 » pt paź 23, 2020 6:27 am

23 października - Międzynarodowy Dzień Pantery Śnieżnej

Obrazek

Obrazek
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Krasnal45 » czw paź 22, 2020 5:20 am

22 października - Światowy Dzień Osób Jąkających

Obrazek

Dzień ten, ustanowiony w 1998 roku podczas Światowego Kongresu Osób Jąkających się, ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na przypadłość, z którą boryka się ponad 60 milionów osób na świecie. Wiele z nich spotyka się na co dzień z brakiem akceptacji ze strony otoczenia, co bardzo często przyczynia się do ich wyobcowania, a niekiedy nawet depresji, co zdecydowanie utrudnia terapię. Nieznana jest dokładna przyczyna jąkania. Część badań wskazuje wyraźnie na genetyczne podłoże, inne z kolei sugerują, że istotnym czynnikiem wywołującym to zaburzenie mowy mogą być również urazy podczas porodu. Najczęściej problem pojawia się we wczesnym dzieciństwie, zaraz po tym, kiedy dziecko zaczyna mówić. Niekiedy jąkanie może pojawić się również u osób dorosłych na skutek ciężkiego urazu neurologicznego lub nadużywania narkotyków – wtedy mówimy o tak zwanym jąkaniu nabytym. Im wcześniej dziecko jąkające się zostanie poddana odpowiedniej terapii, tym lepsze są rokowania na wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie zaburzeń mowy. Warto zaznaczyć, że nie istnieje żaden związek między jąkaniem się a inteligencją. Kluczową kwestią w terapii jest natomiast samoakceptacja i wiara we własne możliwości. Dowodem na to są znani i lubiani, którzy w różnym stopniu zmagali się (lub w dalszym ciągu się zmagają) z jąkaniem. Wśród nich między innymi takie osobistości, jak Bruce Willis, Samuel L. Jackson, John Scatman, Winston Churchill czy Elvis Presley. Najbardziej rozpoznawalnym jąkającym się Polakiem jest niewątpliwie Jerzy Owsiak, a przy tym nie brakuje mu charyzmy, dowcipu i bystrości umysłu i pomysłów – zwłaszcza jednego, który co roku realizuje koncertowo.

Dzień CAPS LOCKA

Obrazek

Jeśli zobaczysz dziś, że znajomi piszą wszystko WIELKIMI LITERAMI, niech cię to nie zdziwi. 22 października to Międzynarodowy DZIEŃ CAPS LOCKA. Chętni mogą wykrzyczeć, co im leży na sercu.
Międzynarodowy Dzień Caps Locka obchodzony jest dwa razy w roku - 28 czerwca i 22 października. Po raz pierwszy wprowadził go w 2000 roku Derek Arnold, programista z USA, który w ten sposób chciał wyśmiać internautów, którzy ZAWSZE używają wielkich liter w komentarzach lub mailach.
Jak widać jednak na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego, wielkie litery to nie tylko domena internetu. Obecne były już wiele lat temu - zwłaszcza w reklamie.
Używanie kapitalików jest odczytywane jako krzyk i nie powinno być nadużywane. ALE NIEKTÓRZY PO PROSTU MUSZĄ - pisał w 2000 roku Arnold. - Święto to hołd dla osób o małych umysłach, którzy chcą traktować go jako okazję do pomijania obowiązujących zasad ortografii - drwił.
Dzień ma swoją oficjalną stronę internetową, zyskał także sporą rzeszę fanów na Twitterze.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Tommy Black » śr paź 21, 2020 6:35 am

Czyli, po prostu. Należy dziś świętować, nawet w pracy ale bez skarpetek, czyli boso i z godnością. Jakoś ze świętowaniem nie ma u nas problemów? Ze skarpetkami też, no chyba że ktoś jeszcze nosi sandały? Ja nie mam problemów bo mnie lekarz zabronił dźwigać i ja skarpetek nie noszę. Najlepszym sposobem odpoczynku od odpoczynku jest praca, tylko należy pamiętać...

Obrazek

Obrazek

I najważniejsze:

Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Krasnal45 » śr paź 21, 2020 6:14 am

21 października - Międzynarodowy dzień odpoczynku od świętowania

Obrazek
21 października przypada szczególne święto - Międzynarodowy dzień odpoczynku od świętowania. Zatem zmęczeni codziennym balangowaniem możemy dzisiaj z czystym sumieniem sobie odpuścić i... przygotować się na sobotę, bo wtedy... przydadzą się nam siły ;)
21 października to ważny dzień dla wszystkich osób, które cały rok świętują. Dzisiaj bowiem mogą sobie zrobić zasłużony dzień przerwy i zabrać się do pracy. Jednak informacji o tym święcie nie znajdziemy w standardowych kalendarzach – a szkoda, bo okazuje się, że każdy dzień przynosi inną okoliczność do ucztowania (oczywiście za wyjątkiem 21.10).

Dzień Bez Skarpetek

Obrazek

To święto, które ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. A pomaga w tym chodzenie boso, które według specjalistów jest bardzo zdrowe. Aby przyłączyć się do obchodów, wystarczy więc nie zakładać skarpetek.

Światowy Dzień Godności

Obrazek

To święto obchodzone w trzecią środę października ma na celu propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Światowy Dzień Godności jest wspólną inicjatywą Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandiu oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta. Pomysł zrodził się w 2006 roku podczas Światowego Forum Ekonomicznego. W Polsce wydarzenie obchodzone jest od 2009 roku.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Tommy Black » wt paź 20, 2020 6:22 am

Krasnal45 pisze:Szelki męskie, które mają już ponad 300 lat, powoli wracają do mody.


Kurcze, 300 lat? To ja od 300 lat obywałem się bez szelek? Dobrze że wracają...bo o kobiecych szelkach to ja wiem wszystko.

Obrazek

A teraz sobie dopasuję do kąpielówek i do rowerowego wdzianka...

Obrazek

A nie, przecież rowerowe wdzianko to ja mam już z szelkami, nawet nie wiedziałem, no ale ja nie mam roweru...

Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: Krasnal45 » wt paź 20, 2020 6:04 am

20 października - Dzień Szelek

Obrazek

Szelki męskie, które mają już ponad 300 lat, powoli wracają do mody. Przez wiele dekad wyparte były przez paski, które miały do spełnienia to samo zadanie. Dziś potrafią nadać oryginalnego charakteru każdej stylizacji: zarówno codziennej, jak i wieczorowej. Dostępne są w wielu rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu można dopasować je do rozmaitych zestawów.
Podstawową funkcją szelek jest zapobieganie przed zsuwaniem się spodni. Co więcej, u panów o bardziej okrągłych kształtach szelki mogą zamaskować nieco wystający brzuch. O ile jednak w formalnych stylizacjach nie powinny być one widoczne, o tyle w zestawach codziennych – jak najbardziej.

Bardziej zainteresowanych tematem, zapraszam TUTAJ
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Kalendarz Świąt Nietypowych

Postautor: SzamanDM » pn paź 19, 2020 11:59 am

Ja tam mam lekarstwo na to od pań ze wsi wyżej. Pod tym względem to wręcz zbyt jurny się stałem albo to tylko łabędzi śpiew. :lol:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości