Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: Tommy Black » ndz lis 15, 2020 6:37 pm

Tomba pisze:Oj, będzie się działo.


Tak i po tym filmie też by się działo...

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: Tomba » ndz lis 15, 2020 6:27 pm

Nie wiedziałem specjalnie który wątek wybrać ale myślę, że ten będzie odpowiedni.
Właśnie obejrzałem film "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza".
O filmie jest teraz głośno, więc nie będe go specjalnie recenzował.
Zachęcę jedynie tych, którzy nie mogli zobaczyć go w TVN24.
Tu jest dostępny za 10 zeta: https://player.pl/programy-online/don-s ... sza,192443 .
Oj, będzie się działo.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: edarek » ndz lis 15, 2020 5:14 am

Co za mała wsza. Czyli dostali oficjalne pozwolenie od wicepremiera do spraw bezpieczeństwa na następne mordobicia.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: iron64 » ndz lis 15, 2020 5:09 am

Mnie brakło słów, dam tylko krótki pokaz umiejętności walki z gumowymi dzwonkami i linka do całości...

Także i tym razem prezes PiS wyraził "z głębi serca płynącą wdzięczność" uczestnikom zjazdu za ich postawę w ostatnim czasie. "Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem 'Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę'. Po raz kolejny nie zawiedliście, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości" - napisał Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... gn=firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: Tommy Black » pt lis 13, 2020 8:26 pm

Już bez edycji poprzedniego posta, bo nawet nie wypada ich łączyć.

Obrazek

A gdybyś miała transparent, co byłoby na nim napisane?

Naprawdę nie potrzebowałabym wymyślać nic swojego, bo kreatywność, poczucie humoru i jakaś taka ironiczna lekkość haseł na demonstracjach autentycznie mi zaimponowała. Jakie to twórcze pokolenie - pomyślałam - od razu stworzyło swój indywidualny i unikatowy język ekspresji, logo, swoje znaki i zasady porozumiewania się, i swoje symbole, dowcipy, piosenki. Na naszych oczach, w bardzo krótkim czasie, powstała cała kultura tego protestu.

Ja jednak wolałabym epicko: rządzący PIS hołduje anachronicznym, absolutnie oderwanym już od rzeczywistości sposobom myślenia: dogmatyzuje własne wyobrażenie tradycji i wartości, które nazywa chrześcijańskimi, choć w gruncie rzeczy jest to narodowo-katolicki i patriarchalny system opresji i skomplikowanych metod wykluczania różnych grup ludzi w zależności od koniunktury politycznej i widzimisię partii rządzącej. Ten rodzaj myślenia doprowadził do utraty kontaktu z rzeczywistością, a władza trwa jedynie dzięki rozdawnictwu, cynicznej dystrybucji strachu i bucie. Protesty, które widzimy na ulicach, są czymś więcej niż tylko sprzeciwem wobec wyroku Trybunału Kostytucyjnego. Tu zaczęła się zmiana cywilizacyjna. Dlatego protestują głównie ludzie młodzi. Przyjmuję to z pewną ulgą, ponieważ już straciłam nadzieję, że młodych w ogóle interesuje realny świat. Z ulgą także dlatego, że są zdolni do rozpoznania oraz przeciwstawienia się hipokryzji i konformizmowi. Dzięki ich protestom po raz pierwszy od dłuższego czasu poczułam się dobrze we własnym kraju, bo ta nieznośna sytuacja, w której rząd i ludzie PiS-u mogą zrobić wszystko, nie bacząc na jakiekolwiek zasady i dobro całego społeczeństwa, była już nie do zniesienia. Chciałabym, żeby ten kraj był rządzony przez rozumnych, wrażliwych i uczciwych ludzi, którzy potrafią postawić dobro obywateli ponad swoje własne, którzy byliby kompetentni i rozumieli, że zagrożeniem nie jest jakiś wymyślony śmieszny gender, ale wycinka lasów, kolaps klimatyczny i zanieczyszczenie polskich miast, a także powrót idei faszystowskich, nacjonalistycznych i ksenofobicznych. To, w największym skrócie, znalazłoby się na moim transparencie.

Z okazji wydania pierwszej po otrzymaniu Nobla, ksiażki Olgi Tokarczuk, wywiad z nią, którego fragment wyżej, przeprowadziła Katarzyna Kantner. Bardzo polecam!

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... =BoxOpImg6
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: Tommy Black » wt lis 10, 2020 7:48 am

bo71rys pisze:Artyści już swoje powiedzieli, teraz czas na pułkownika dyplomowanego Adama Mazgułę.


Ja się całkowicie zgadzam z panem pułkownikiem ale dołączyłem do artystów i wyrzeźbiłem dla tego modela w mundurze samolocik.
Przyjemnej zabawy w wojsko dupku...

Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: Nikotynos » wt lis 10, 2020 12:07 am

A tutaj mamy przykład jak władza na bieżąco rozpracowywuje najważniejsze problemy.
Obrazek
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: bo71rys » pn lis 09, 2020 9:13 pm

Artyści już swoje powiedzieli, teraz czas na pułkownika dyplomowanego Adama Mazgułę.


Obrazek
Awatar użytkownika
d1roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: pt cze 26, 2015 8:40 am
Lokalizacja: DOL
Podziękował: 194 razy
Otrzymał podzięk.: 299 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: d1roman » pn lis 09, 2020 10:57 am

Teraz pora na kaczora.
***** ***

Obrazek ***** ***
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020/1420

Postautor: edarek » ndz lis 08, 2020 9:21 pm

@ToddSweeney jak masz potrzebę wylewania swoich myśli, to zapraszam TUTAJ i z tego miejsca powinieneś zacząć.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości