Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 8:23 pm

Przecież nikt Ci nie każe. :D
Ale jeśli już zapytałeś, to jest bardzo ważny powód, który zdominował ostatnio świat. "Xiaomi lepsze".

:mrgreen:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: iron64 » śr sty 06, 2021 8:21 pm

No dobra, w ramach dyskusji, bo wypadłem z tego trybu, FW20 ma też kolorowy wyświetlacz, ma budzik, ma 3 tarcze zegara do wyboru, pomiar natlenienia, tętna, ciśnienia, snu, kroków i jeszcze pomiar zmęczenia i kosztuje 40 zł. Dlaczego miałbym wydawać 400 zł na coś innego i czy lepszego?
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 7:27 pm

Mój kosztował niewiele więcej, a ma kolorowy wyświetlacz i parę bajerów oraz ciekawe możliwości konfiguracji samej tarczy zegara. W sumie jeżeli chodzi o budzik, to może być cokolwiek, byle by miało wibrację. Nawet Vostok.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 12, 2020 1:29 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 151 razy
Płeć: nieokreślona

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: NostalgiaVibes » śr sty 06, 2021 7:25 pm

iron64 pisze:Ale budzik to ma i FW20, a kosztuje 40zł, nie wiem czy akurat tą funkcję powinniście chwalić. ;)


Akurat ta opcja wybudzania w odpowiedniej fazie pozwoliła mi wreszcie wstawać wypoczętym. :D Ale fakt jest taki, że takie zegarki to tylko gadżety które niestety nie oferują nic specjalnego.
Cześć, zapraszam do naszego sklepu oraz na fanpage!
Sklepik: https://nostalgia-vibes.shoplo.com
FanPage: https://www.facebook.com/Nostalgia-Vibe ... EMDTo0fLCf
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: iron64 » śr sty 06, 2021 7:21 pm

Ale budzik to ma i FW20, a kosztuje 40 zł, nie wiem czy akurat tą funkcję powinniście chwalić. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 12, 2020 1:29 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 151 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: NostalgiaVibes » śr sty 06, 2021 7:19 pm

Ja za to mam zegarek od ugryzionego jabłka i muszę powiedzieć że fajna rzecz. Tak jak poprzednik wspominał, budzik w zegarku super sprawa, jeszcze lepiej kiedy budzi ciebie w odpowiedniej fazie snu! :P Olbrzymi minus to żałosny czas pracy na baterii, u mnie 1 do 2 dni, ale ładuje się bardzo szybko więc bez tragedii.
Cześć, zapraszam do naszego sklepu oraz na fanpage!
Sklepik: https://nostalgia-vibes.shoplo.com
FanPage: https://www.facebook.com/Nostalgia-Vibe ... EMDTo0fLCf
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: Krytyk » śr sty 06, 2021 7:07 pm

Od pół roku używam Huawei GT2 w wersji Classic i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. W aktualizacji dodali do niego funkcję monitorowania SpO2 - porównywałem z pulsoksymetrem i wskazania są dość wiarygodne. Akumulator trzyma około 2 tygodnie, co jest niezłym wynikiem. Soft trochę zamula, ale nie ma tragedii. Ma funkcję rozmowy przez zegarek - świetnie sprawdza się jako zestaw głośnomówiący. Idąc ulicą i rozmawiając z zegarkiem wyglądamy jak agent na filmach sensacyjnych. :lol: Szkoda, że nie ma pełnej kompatybilności z iOS, ale w zeszłym roku niestety wróciłem do Androida i z nim świetnie się dogaduje. Kosztował na Ali poniżej 600 zł, czyli tyle co za średniej klasy zwykły zegarek - nie ma tragedii. Ogólnie polecam ten gadżet. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 6:57 pm

Mam MiBand 4. Gniot, ale ze świetną baterią. Cóż, za mniej niż 100 zł to nie ma co narzekać z drugiej strony. W zasadzie używam smartwatcha tylko do jednej ważnej rzeczy. Budzik z wibracją zamiast dzwonka. Żona śpi dalej, a ja jestem dyskretnie obudzony.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: iron64 » śr sty 06, 2021 6:42 pm

Nie wiem czy wypada mi tutaj dyskutować o cenach tych gadżetów, ale może zaproponujemy też tańsze alternatywy?
Jak dla mnie to w miarę dobrą alternatywą jest smartwatch Microwear L16 np. taki https://a.aliexpress.com/_B0OFek
Wygląda dość fajnie, pewien niedosyt pozostawia apka, ale cóż, pieniądze znacznie mniejsze.
A jeśli chodzi o opaski to uważam, że Maxcom FW20 bije na głowę wszystkie Xiaomi, może przez moją awersję do Xiaomi, ale cóż, każdy sprzęt Xiaomi jaki kupiłem okazywał się drętwy i zastanawiałem się jedynie czemu ludzie peany pieją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: Tommy Black » śr sty 06, 2021 5:12 pm

Obrazek

I znów, zanim dojdziemy do własnych rankingów, zapewne w przyszłym roku...zobaczmy jak to wygląda w sieci.
Jaki smartwatch warto kupić? Na pewno ładny, długo działający na baterii i oferujący komplet funkcji sportowych. Poznajcie 10 najlepszych smartwatchy (i innych urządzeń wearables), które warto kupić w październiku 2020 roku.

Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3 to najnowszy, najbardziej zaawansowany i – subiektywnie – najlepszy zegarek na rynku, z którym konkurować może jedynie Apple Watch. Ma to jednak swoją cenę – w Polsce przyjdzie Ci za niego zapłacić co najmniej 1500 złotych za wersję z 41 mm kopertą i Bluetooth. Jeśli chcesz 45 mm wersję z LTE, to z portfela musisz wysupłać 2199 złotych. Co sprawia, że jest wart takich pieniędzy?
Obrazek

A całość tu: https://www.gsmmaniak.pl/607184/top-smartwatch-zegarek/

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość