Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Postautor: Sixtysix » czw sty 28, 2021 4:53 am

Fajny bajer z tym joystickiem!
@
Awatar użytkownika
pawel999
z jakim wzmacniaczem parujesz słuchawki?
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Postautor: pawel999 » śr sty 27, 2021 11:49 pm

@
Awatar użytkownika
Azgar

Wiesz ten kabel to pół biedy, ale brak sterowania głośnością, puszczenia następnego lub wrócenia do poprzedniego kawałka jest trochę irytująca. Gdyby można było to mieć w formie 'dżojstika' na kablu byłoby zdecydowanie lepiej. Ale jednak jakość dźwięku powoduje, że wzruszam ramionami i mówię: trudno.
Dźwięk z bluetooth, mimo wszystko ciągle jeszcze nie jest taki, jak z kabla (przede wszystkim w przypadku Iphonów, które lubię, bo niczego ode mnie nie wymagają - po prostu działają, ale maja ograniczone kodeki). Mam nadzieję, że następne słuchawki będą już bezkablowe, a nadal z dobrym dźwiękiem. Brak kabla jest jednak wygodny - jasna sprawa.
Przeglądając opinie, testy, etc. też myślałem o bezprzewodowych (takich, jak w linku z mojego postu). Ale przy odsłuchu nie dały rady. Takie rzeczy, jak słuchawki i inny sprzęt grający, zawsze dobrze sobie posłuchać w jakimś sensownym sklepie (salonie). Wtedy okazuje się, co faktycznie komuś leży.

eD
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Słuchawki Marshall Major III Bluetooth.

Postautor: Azgar » śr sty 27, 2021 10:33 pm

Faktycznie słuchawki pierwsza klasa, świetny sprzęt sobie sprawiłeś. :ok:

Jakość musi kosztować, jednak to ponad dwukrotność ceny Marshall Major III. :szok1:

Nie męczy cię czasem bycie uwiązanym na kablu?

Ja dopiero w połowie 2019 roku kupiłem pierwsze słuchawki bluetooth, to był strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o wygodę użytkowania.

Jednak żadne z tych słuchawek nie mogą się równać "osiągami", z modelami zaprezentowanymi przez ciebie. :good:
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Słuchawki Marshall Major III Bluetooth.

Postautor: pawel999 » śr sty 27, 2021 9:15 pm

No fajnie. Ja parę dni temu (dokładnie 2 dni temu) kupiłem sobie takie:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/slucha ... zarne.html

Pierwotnie miały być takie:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/slucha ... ition.html

Spędziłem jednak na odsłuchach w salonie parę godzin i stwierdziłem, że nic z dostępnych jakością dźwięku nie przebija tych Audio-Technic.
Po prostu prima sort.
Oczywiście jest to na kabel. Żadnych dodatkowych bajerów. Żadnego ściszania, pogłaśniania, odbierania rozmów na kablu. Po prostu słuchawki. Za to ten dźwięk...

Zastąpiły mi takie (też porządne):
https://www.tophifi.pl/sluchawki/slucha ... ivory.html

Słuchawki służą mi głownie do słuchania muzyki z Tidala Master.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Postautor: Azgar » śr sty 27, 2021 8:04 pm

Dziś trochę o słuchawkach nausznych.

Mianowicie Marshall Major III Bluetooth.

Obrazek

Piękne słuchawki o klasycznym wyglądzie który lekko nawiązuje do pieców gitarowych Marshall.

Co mnie nakłoniło do kupna? Chyba tylko to że zawsze chciałem mieć słuchawki tej firmy.

I muszę powiedzieć że to najlepsze słuchawki nauszne jakie miałem.

Zamiast przycisków mamy tu Joystick, sprytne rozwiązanie które ma w sumie aż dziesięć funkcji.


Tu pozwolę sobie zamieścić zdjęcie z instrukcji.

Obrazek

Funkcjonalność jest tu na wysokim poziomie, dwoma kliknięciami możemy również uruchomić asystenta Google.
Do tego, mikrofon w słuchawkach świetnie współpracuje z w/w asystentem. :-D
Tak że, koniec z kilkukrotnym powtarzaniem "Ok Google". :brawo:

Jakość dźwięku jest co najmniej dobra, dość mocny bas, bardzo dobre tony średnie i nieco skwierczące tony wysokie.
Dla mnie bomba.

Słuchawki dość ciasno siedzą na głowie, jednak nauszniki są na tyle wygodne i miękkie że nie przeszkadza to wcale.

Przy okazji, zamienne nauszniki (komplet) można kupić za około 40 zł.
Zdejmujemy je poprzez przekręcenie ich o 45°.
Proste prawda?

Bateria według producenta powinna wystarczyć na ponad 30 godzin słuchania muzyki.
I to jest dość trafne, przy maksymalnej "głośności" doliczyłem się 33 godzin pracy. :-D

Jednak dla mnie jak i wielu innych to o wiele za głośno, połowa wystarczy.
I w takiej konfiguracji mamy ponad 40 godzin pracy, "na jednym ładowaniu".

Trochę szkoda że do ładowania służy port USB typu B, chętnie zobaczył bym tu USB-C, są o wiele trwalsze ale trudno....

W zestawie mamy kabel Jack 3,5 mm, kiedy bateria się rozładuje możemy podłączyć kabel i słuchać dalej.
Gniazdo Jack na prawej słuchawce ma jeszcze jedna funkcję, można podłączyć do nich drugie słuchawki i dzielić się muzyką z innymi.

Chociaż ja osobiście czasem używam ich jako odbiornika bluetooth do głośników. :jezor:

I nie ma tu strat w jakości dźwięku. :no:


Oczywiście kabel Jack i USB są stylizowane tak, aby przypominały przewody używane przy piecach gitarowych.

Mikrofon zbiera ładnie, rozmowa telefoniczna nie sprawia problemów żadnej ze stron.

Jeśli chodzi o samo połączenie bluetooth, zastosowano tutaj kodek AptX który zapewnia kompresję danych 4:1.
Dzięki temu czy na kablu, czy bezprzewodowo, jakość jest i to słychać już na pierwszy "rzut ucha".

Tyle z moich obserwacji, chciałem dodać link do strony producenta ale... Kilka dni temu zniknęła strona o tym modelu.

Słuchawki to koszt około 400 zł.
Moim zdaniem warte swojej ceny.
Co wy o nich sądzicie? >:

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość