No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: jsakic19 » czw maja 06, 2021 4:22 pm

Wczoraj ok. godziny 13:00 dostałem szczepionkę AstraZeneca. Do godziny 17:00 nic nie odczuwałem, później temperatura skoczyła mi do 37 kresek. Lekkie dreszcze, ból pleców i głowy. Jednak noc przebiegła spokojnie. Rano czułem się jak nowo narodzony. Niestety do czasu od godziny 11:00 do 16:00 objawy typowo grypowe i gorączka 38 stopni. Paracetamol i sen. Obudziłem się w miarę bez objawów. Mocno boli ręka w którą robiony był zastrzyk. Astra jednak daję o sobie znać, podobno drugą dawkę lżej się przechodzi. Z Pfizerem natomiast podobno odwrotnie, pierwsza dawka bez objawów a druga to już ostrzejszy przebieg. W każdym razie mam to z głowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: ErNOL » śr maja 05, 2021 2:35 pm

Jakby nie było... Temat związany z obostrzeniami z powodu pandemii Covid-19.
Od dziś nowość w naszym kraju. Msza w intencji matki prezesa to uroczystość o charakterze państwowym... Jprdl... Gdzie my żyjemy...

https://tvn24.pl/krakow/starachowice-po ... go-5086012
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » śr maja 05, 2021 10:59 am

Sobear pisze:Dokładnie taki "problem" u mnie wystąpił. Byłem zapisany na J&J na sobotę, a zmienili mi na Pfizera.

Eee to się ciesz, bo J&J w Danii wstrzymany z podejrzeniem o powodowanie zakrzepów, a Pfizer jeszcze nie ma zszarganej opinii. ;)
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Sobear » śr maja 05, 2021 6:51 am

Racja. To nawet nie jest kwestia tego, że paszport może mi się przydać, bo pracując dla linii lotniczych muszę go mieć.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » śr maja 05, 2021 6:47 am

Sobear pisze:Dokładnie taki "problem" u mnie wystąpił. Byłem zapisany na J&J na sobotę, a zmienili mi na Pfizera.


To biegnij szybko i zamów focię do paszportu. Paszport Ci się może przydać...

Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Sobear » śr maja 05, 2021 6:36 am

Dokładnie taki "problem" u mnie wystąpił. Byłem zapisany na J&J na sobotę, a zmienili mi na Pfizera. Do tego magicznym sposobem (Heeeeello Postman) odpytałem bazę MZ i we Wrocławiu, na ten moment, nigdzie nie ma J&J. Dziękujemy pan piss!
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » śr maja 05, 2021 6:21 am

Obrazek

Przez trzy dni w 16 mobilnych punktach w całym kraju szczepiono chętnych preparatem Johnson&Johnson. Teraz tej szczepionki w wielu punktach zabrakło. A pacjenci byli na nią zapisani. - Musimy zmieniać grafiki, obdzwaniać ludzi, tracić czas - mówią nam zdenerwowani lekarze.

Dr Tomasz Zieliński o tym, że jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson dla swoich pacjentów nie dostanie, dowiedział się w ostatniej chwili. Miał dostać dziś. - W poniedziałek 3 maja otrzymałem maila informującego, że wcześniej obiecana dostawa szczepionki Johnson&Johnsnon została anulowana i nie zostanie dostarczona, ponieważ jest zmniejszona dostawa tych szczepionek do Polski przez producenta - mówi lekarz rodzinny spod Lublina. I dodaje, że w zamian zaproponowano mu szczepionkę Pfizer, czyli dwudawkową.

- Dla pacjenta jest to zdecydowana różnica. Jeśli przyjeżdża z daleka na szczepienie, to przy preparacie Johnson&Johnson przyjeżdża tylko jeden raz, a nie dwa. Teraz w poradni musimy przekładać szczepienia na inne terminy i pytać pacjentów, czy są tym zainteresowani - mówi lekarz.

Lekarze, z którymi rozmawiamy, nie mają wątpliwości, że nagłe wycofanie szczepionek J&J i ich brak ma związek z PR-ową akcją władzy, czyli szczepieniami w "szczepionkobusach" w trakcie majowego weekendu.

A tym czasem w Lublinie:

W czasie, gdy rząd zrobił majówkową "promocję" szczepień, część punktów szczepień - w tym chociażby duży punkt szczepień w hali sportowej Icemania w Lublinie - stał pusty. Stworzony przez miasto punkt mógłby szczepić ponad 7 tysięcy osób tygodniowo, tyle, że nie może zacząć działać, bo... nie ma szczepionek.

- Od sześciu dni jest tu gotowych 10 stanowisk do szczepienia pacjentów, 100 miejsc w poczekalni, ale punkt jest zamknięty - tylko dlatego, że nie przyjechały tu szczepionki. A w tym samym czasie dojechały do punktu mobilnego, odległego stąd o zaledwie 2 kilometry - mówi poseł Michał Krawczyk z Koalicji Obywatelskiej. I dodaje, że szczepienia majówkowe to dla niego typowa rządowa propaganda. - Byłem tu 2 maja. Ludzie na Placu Zamkowym stali przed mobilnym punktem szczepień w deszczu i chłodzie, a w tym czasie duży punkt, zlokalizowany pod dachem, musiał być zamknięty. We mnie krew się burzy, żeby nie powiedzieć, że krew mnie zalewa. Bo to jest całkowity brak szacunku dla ludzi i pokazanie, że najważniejsza dla tego rządu jest propaganda - dodaje Michał Krawczyk.


Więcej tu: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,270 ... owani.html
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: DamianGR » pn maja 03, 2021 7:54 am

Tenmen pisze:Jestem przerażony co to cholerstwo robi. Szwagier jest w szpitalu, nie ma z nim kontaktu, zrywa wenflon,nerwowy, wstaje, chce uciekać z sali.

To mogą być objawy niedotlenienia i wywołana nim panika. Mam nadzieję , że dobrze się to potoczy.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tenmen » pn maja 03, 2021 7:44 am

Jestem przerażony co to cholerstwo robi. Szwagier jest w szpitalu, nie ma z nim kontaktu, zrywa wenflon,nerwowy, wstaje, chce uciekać z sali.
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » sob maja 01, 2021 6:38 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen


Bo jest burdel... Nie przypadkowo dzierżymy nr 1 jeśli chodzi o zgony (w przeliczeniu).
Co do testów, nic nie róbcie - jak pojawią się pierwsze objawy, skierowanie i niestety pewnie potwierdzenie, a jeśli objawów nie będzie, to tylko się cieszyć.
***** ***

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości