SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: robert » pn paź 23, 2017 11:48 am

HELL ON WHEELS ten odcinkowy western chcę Wam zaproponować.
O czym jest ? Trudne pytanie.
Gdy zaczynałem oglądać wydawało mi się że będzie o człowieku szukającym zabójców swojej żony .Potem myślałem że będzie o kilku byłych niewolnikach ,szukających nowego życia,może o pełnym charyzmy kaznodziei ,czy białej kobiecie zgwałconej przez indian.Teraz wiem że serial jest o nich wszystkich. A ich życie i cały serial toczy się wokół budowy linii kolejowej przez dziką jeszcze Amerykę.
Akcja serialu zaskoczyła mnie kilka razy ,nie ma miejsca na nudę.Kończę właśnie drugi sezon i naprawdę film mnie wciągnął.
Trochę o filmie :http://film.org.pl/a/seriale/hell-on-wheels-pieklo-stworzone-przez-ludzi-40804/
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: tinOFbeer » pt paź 06, 2017 4:24 pm

Polecę od siebie:

Person of Interest
Lucifer
House of Cards
Daredevil
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: helmofon » pt paź 06, 2017 10:46 am

Polecam Egzorcysta
Pozdrawiam
Robert
Olga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 16, 2015 7:41 pm
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Olga » pn lip 18, 2016 12:14 pm

Ja czekam zawzięcie na nowe Twin Peaks. Jestem maniaczką. <3 *girl_f*
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: dorota » pn kwie 11, 2016 1:46 pm

Tommy Black pisze:Fawlty Towers - polski tytuł - Hotel zacisze

tak tak tak!!! to jest genialny serial! Wszyscy w domu uwielbialismy go ogladac! dzieki Tommy ze mi przypomniales! dzis go poszukam w sieci!

"Swiat wedlug Bundych" - "Married with children" :mrgreen: - uwielbialam to i bardzo lubie Ed O`neill`a .
Z seriali " swiezszych" bardzo lubie "Modern Family" ( tam tez wystepuje Ed i piekna Sofia Vergara! ) - i na tym bym zakonczyla moje ogladanie seriali...
kiedys bardzo podobal mi sie "Fringe" , ale niestety zaczeli troche przesadzac i przedluzac, wiec zaczelo mnie to nudzic , podobnie jak Dr House, ktorego uwielbialam , pomimo tego iz wydawalo mi sie, ze mam wszystkie choroby swiata a lekarze napewno nie zorientuja sie co mi jest ...(hipochondria :mrgreen: ).
"The Mentalist" - jeszcze jestem w stanie ogladac, ale czy wzielabym na bezludna wyspe... :shock:
no ale na bezludna wyspe jesli chcialabym z niej jakos sie wydostac to tylko i wylacznie Macgyver!!! :twisted:
Jesli chcialabym umrzec z usmiechem na ustach to : "Hotel Zacisze"
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tommy Black » pn kwie 11, 2016 8:38 am

basika pisze:Jarema Stępowski – nieznajomy pytający w każdym odcinku o suchy chleb dla konia


Ach,więc z tego serialu jest ten cytat,ta scenka.Byłem przekonany że to z "Czterdziestolotka" czy jakoś tak... :)
Fajne te fragmenty Basiu i fajnie że je dałaś.Nigdy nie oglądałem,ba,nawet nie wiedzialem chyba o tym serialu.Cos mi się tam kilka razy
obiło o uszy i padło na oczy...ale jak zwykle zajmowałem się nieco czymś innym... ;)

basika pisze:Ja lubię seriale, bo przywiązuję się do bohaterów i nie lubię się z nimi rozstawać.Z ludźmi mam tak samo


Tak,obsługa ludzi przy pomocy pilota jest super pomysłem,co prawda o ograniczonej wykonalności,ale jednak... ;) :)

Haze pisze:... Chodzi o JEDEN, taki, który zabralibyście na (wiem, oklepaną) bezludną wyspę i opowiedzieli DLACZEGO.


Wcześniej napisałem o trzech serialach,które lubię,albo mnie śmieszą.Śmieszą mnie też rzeczy których nie lubię,ale znam ich milion razy więcej niż seriali.Jeden serial na bezludną wyspę? Ja na bezludnej wyspie to byłby dopiero serial...Na szczęście krótki,bo pewnie szybko zdechłbym z głodu,albo nie pozwolił aby jakieś sympatyczne zwierzę zdechło. ;)

A znacie może jakiś serial o politykach,ale taki w którym wszyscy zostają wymordowani albo zapuszkowani na długie lata? :twisted:
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: refurbished » pn kwie 11, 2016 8:17 am

Na bezludną wyspę?
Tylko MacGyver, plus oczywiście spinacz, sznurówki i Swiss Army Knife.
Obrazek
Właśnie taki moje pociechy nazwały "macgyver".



Spokojnie znajdę receptę jak zbudować z podręcznych materiałów helikopter w celu powrotu do cywilizacji.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: basika » ndz kwie 10, 2016 8:55 pm

Ja lubię seriale, bo przywiązuję się do bohaterów i nie lubię się z nimi rozstawać.Z ludźmi mam tak samo :P
Nie będę wymieniać wszystkich ulubionych, ale jest taki jeden , który powoduje, że gdy na niego trafię w TV, to siadam i z uśmiechem na ustach oglądam go po raz (pewnie) tysięczny i nigdy mi się nie znudził.
Jest to :Wojna Domowa"
Zacytuję za Wikipedią :
"Opowiada o życiu 16-letniego Pawła i 15-letniej Anuli, mających problemy typowe dla ówczesnych nastolatków. Łączy elementy realistyczne z surrealistycznymi „scenkami kartonowymi”, obrazującymi wewnętrzne doznania bohaterów lub wzmacniającymi ważniejsze przesłania, których umowna estetyka jest zbliżona do Kabaretu Starszych Panów.

Legenda głosi, że Tadeusz Janczar (ojciec Krzysztofa Janczara, filmowego Pawła), wiedział o planach syna Krzysztofa zagrania w serialu i nie chcąc, by szedł on w jego aktorskie ślady, poprosił reżysera o nieangażowanie go. Ponieważ Jerzy Gruza nie znał Krzysztofa osobiście, przyszły Paweł przedstawił się jako Krzysztof Musiał (nosił wówczas nazwisko po matce), co okazało się skutecznym fortelem.

Dom, w którym mieszkają główni bohaterowie serialu, stoi przy ulicy Senatorskiej, naprzeciwko kościoła św. Antoniego.

Obsada :

Kazimierz Rudzki – Kazimierz Jankowski, ojciec Pawła
Irena Kwiatkowska – Zofia Jankowska, matka Pawła
Krzysztof Musiał-Janczar – Paweł Jankowski
Andrzej Szczepkowski – Henryk Kamiński, sąsiad, wujek Anuli
Alina Janowska – Irena Kamińska, sąsiadka, ciotka Anuli
Elżbieta Góralczyk – Anula (od odc. 4)
Jarema Stępowski – nieznajomy pytający w każdym odcinku o suchy chleb dla konia

Odcinki :
1. Ciężkie jest życie – ingerencja rodziców Pawła, aby ten nie brał udziału w nowo kręconym filmie – podobnie jak w rzeczywistym życiu odtwórcy roli Pawła (Krzysztofa Musiała); „scenka kartonowa”: Paweł walczy na szable w ekranizacji telewizyjnej Ogniem i mieczem przy akompaniamencie muzycznej parafrazy Tańca z szablami z niewielką domieszką muzyki w stylu Nino Roty. (Czas trwania odcinka 29:15)
2. Bilet za fryzjera – aby pójść na koncert znanej piosenkarki, Paweł musi spełnić kilka warunków, m.in. pójść do fryzjera. Paweł mówi o koledze piszącym wiersze: żeby oni mu raz w klasie na lekcji, już nie mówię: puścili Armstronga albo nawet Matuszkiewicza, to by zobaczyli, co on potrafi (Matuszkiewicz jest kompozytorem muzyki serialu i muzyka jego leci w tle. Podobnie w 40-latku Jerzego Gruzy wspomina się operatora Mieczysława Jahodę, dużo mniej zręcznie), „scenka kartonowa”: Paweł utożsamia obcinanie włosów jego i kolegów u fryzjera ze ścinaniem głów na gilotynie podczas Rewolucji Francuskiej (26:39)
3.Wywiadówka – pani Irena idzie na wywiadówkę Pawła – w zastępstwie jego chorej matki (28:55)
4. Pierwszy dzień – Kamińscy przygotowują mieszkanie na przyjęcie siostrzenicy Anuli (29:19)
5. Dwója z azymutu – Anula jest zagrożona w pozostaniu na drugi rok w tej samej klasie; prywatka u Pawła (29:14)
6.Trójka klasowa – Anula widzi Pawła w towarzystwie milicjanta przy ul. Puławskiej w Warszawie vis-à-vis kina Moskwa, na którym wisi plakat filmu The Beatles, a potem mówi o tym ciotce Irenie, co w efekcie powoduje masę nieporozumień (24:12)
7. Polski joga – dzięki przypadkowo znalezionej na makulaturze książce o jodze, Kamińscy interesując się nią, zapraszają do siebie jej autora (27:58)
8. Wizyta starszej pani – odwiedziny babci Pawła, która strofuje i poucza wszystkich dookoła (47:46)
9. Dzień matki – Paweł z ojcem próbują w Dniu Matki wyręczyć panią domu w jej codziennych obowiązkach. Paweł kupuje bilety do kina na brytyjski film komediowo-kryminalny Jak zabić starszą panią? (The Ladykillers – reż. Alexander Mackendrick) (38:43)
10. Zagraniczny gość – Jankowscy przyjmują kuzyna z Anglii, który choć kontuzjowany podczas pobytu w Polsce wraca szczęśliwy do kraju (53:08)
11. Co każdy chłopiec – rodzice Pawła zorientowawszy się, że Paweł zaczyna się spotykać z dziewczętami, postanawiają wnikliwie czytać fachową literaturę. Druga książka widoczna w księgarni to Między nami mężczyznami z ilustracją Bohdana Butenki na okładce, później wydawana pt. Książka dla chłopców (47:36)
12. Monolog zewnętrzny – wizja świata Pawła w konfrontacji z poglądami jego rodziców (28:22)
13. Młode talenty – festiwal młodych talentów, w którym udział bierze zespół muzyczno-wokalny Pawła – „Kocmołuchy”. Dalsze wspomnienia Kazimierza Rudzkiego z oflagu: o rolach Ofelii z Hamleta, Hanki z Moralności pani Dulskiej, granych przez niego w peruce, w teatrze obozowym, pani Dulskiej granej przez ciut starszego Kazimierza Michałowskiego (46:55)
14. Nowy nabytek – pies u Jankowskich, który długo u nich nie zagrzeje miejsca (35:21)
15. Siła wyobraźni – wychodzi na jaw, że jeden z kolegów Pawła jest dzieckiem adoptowanym (39:05)"

https://www.youtube.com/watch?v=E-UDQMMlOT4
https://www.youtube.com/watch?v=CCdvpZDLshw&nohtml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=_imEelYBNbI&nohtml5=False
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Selene » ndz kwie 10, 2016 8:01 pm

Na bezludną wyspę zabrałabym Dextera ❤️❤️❤️

Dlatego, że jest cudowny :shy:
Zarówno serial jak i książka Jeffa Lindsaya "Demony dobrego Dextera" na podstawie której powstał serial, odniosły sukces. Co prawda najpierw obejrzałam serial, który natchnął mnie do przeczytania powieści i z całego serca polecam, kto nie widział i nie czytał 0:-) Przeważnie jest tak, że książka jest lepsza od filmu... lecz w tym przypadku warto i obejrzeć i przeczytać, bo tak naprawdę różnią się.. i mają inne zakończenia ;-) i to jest fajne.
Akcja toczy się w Miami... a nie, nie będę opisywać.. bo Ci, którzy oglądali wiedzą, a którzy nie.. to gorąco polecam obejrzeć :-P
"Dexter" jest mroczny i zabawny równocześnie, to rzadko spotykane połączenie... Tak samo bohater ma dwa oblicza ;-) Michael C. Hall idealnie pasuje do roli Dextera, zresztą ogólnie dobór obsady i poziom aktorstwa jest doskonały w tym serialu :smile:
"Dexter" znacznie odbiega od typowych seriali, dlatego jest taki wyjątkowy i wciągający 0:-)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Irek » ndz kwie 10, 2016 12:37 pm

Od 2010 nie oglądam TV w ogóle, nie mam nawet tego urządzenia w domu.
Dotychczas obejrzałem tylko kilka seriali, ale to było lata świetlne temu ;) W całości widziałem "Czterech pancernych i psa" i "Ośmiornicę" - o mafii włoskiej z którą walczył komisarz Cattani. Trup się słał gęsto.. ;)
A propos pancerniaków. Mam znajomego Ukraińca, spotykamy się raz na kilka lat. Kiedyś rozmowa potoczyła się w kierunku kina, zapytałem czy jakiś polski film mu się podobał. O tak! - wykrzyknął - był taki priekrasny.. no.. wiem! Czetyrie sobaki i pios. :lol:

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości