Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Spotkasz starych przyjaciół albo nowych albo samotnie będziesz pisał marne posty.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Tommy Black » czw paź 14, 2021 5:36 am

Trwa właśnie 18. edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Dlaczego w trzecim etapie 18. Konkursu Chopinowskiego brakuje świetnego Chińczyka Yuchonga Wu? Jego nieobecność mogła być niespodzianką dla samych jurorów. Ale większość faworytów gra dalej. I jest chwilowa przerwa w meczach tzw. reprezentacji. I piłkarze i kibice leczą rany, głównie psychiczne. Media się okopały i czyhają na świeże mięso. A tymczasem rodacy mają okazję komentować emocjonujące pojedynki pianistów. Bez żółtych i czerwonych kartek, bez VAR, ale dają radę...

Obrazek

PS

Wiem że to stara grafika, ale przecież tu od lat się nic nie zmieniło...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Tommy Black » śr paź 13, 2021 5:46 am

Dziś zapytałem sąsiada którego skoro świt spotkałem pod domem. Ja z psem on z gazetą. Otóż zapytałem go czemu, mając tę gazetę, jest taki pogodny, uśmiechnięty jakby miał psa? Ale psa mam przecież ja. Odpowiedział mi, z uśmiechem, co w skrócie zilustruję.

Obrazek
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Nautilus » wt paź 12, 2021 7:03 pm

Tendencje do federalizacji UE przybierają na sile, ale tylko w kręgach władz i urzędników unijnych. W praktyce to wcale by nie było takie proste i napotkało się z silnym oporem mieszkańców państw członkowskich. To nie USA, gdzie politycy mieli do czynienia z grupą emigrantów o różnym pochodzeniu, którzy dopiero co zadomowili się na ziemi ukradzionej rdzennym mieszkańcom kontynentu.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Metall » wt paź 12, 2021 6:48 pm

Nautilus pisze:
Tommy Black pisze:Nie ma mowy aby Polska się gdzieś tam wybierała.


Polska zostanie na swoim miejscu (choć może znów się stać państwem satelitarnym Rosji.

Na to nie ma co liczyć. A już na pewno nie w tym stuleciu.
Zresztą nawet gdyby tak się stało to Polska wciąż byłaby krajem. Ale nie będzie. Tendencje do federalizacji UE przybierają na sile. I wcześniej czy później do tego dojdzie. Federalizacja UE będzie niosła wymierne korzyści tylko dla najsilniejszych państw UE. Cała reszta straci ostatecznie niepodległość i stanie się jedynie peryferiami kompletnie zależnymi i eksploatowanymi przez najsilniejszych europejskich graczy.
A POLEXIT jest zupełnie nierealny. Nie ma więc sensu zaprzątać sobie tym głowy.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Tenmen » wt paź 12, 2021 3:33 pm

Byłem w Ryjo, byłem w Bajo, miałem bilet na Hawajo,
byłem na wsi, byłem w mieście, byłem nawet w Budapeszcie
wszystko........
A wy byliście w Paryżu ?


Obrazek
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Nautilus » wt paź 12, 2021 9:13 am

Tommy Black pisze:Nie ma mowy aby Polska się gdzieś tam wybierała.


Polska zostanie na swoim miejscu (choć może znów się stać państwem satelitarnym Rosji). Za to Polacy coraz częściej rozważają, aby się jednak gdzieś wybrać. Gdziekolwiek. Jest szeroki wybór państw, gdzie żyje się normalniej i godniej. Gdy ojczyzna nie lubi swoich obywateli i za sprawą rządu systematycznie to okazuje, wtedy poziom poczucia patriotyzmu drastycznie spada. Oczywiście wybierają się ci najbardziej ogarnięci i pracowici, gdyż najłatwiej się im dostosować i utrzymać w nowym miejscu. Elektorat partii rządzącej pozostanie cieszyć się nowym ładem i wstawaniem z kolan.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Tommy Black » wt paź 12, 2021 5:49 am

Obrazek

Oczywiście. Wszyscy czujemy się spokojni. Nie ma mowy aby Polska się gdzieś tam wybierała. Znaczy może i rząd, który skłócony jest już nawet z San Escobar a jeszcze wczoraj chciał kupić tramwaje aby Polki i Polacy, mógł udać się tam na urlop, się gdzieś wybiera?
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Tomba » pn paź 11, 2021 7:56 am

Jakaś chuda ta Ania i Marysia. Zobacz Tommy co sam Newton sądził na ten temat.

Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Tommy Black » pn paź 11, 2021 5:41 am

Mareckimt pisze:Same mrówki ważą mniej więcej tyle co populacja ludzi, czyli około 300 milionów ton. Termity są nieco cięższe, a ich łączna waga to 445 milionów ton, czyli w sumie owady te ważą dwa razy więcej niż wszyscy ludzie.


No tak, ledwo człowiek znajdzie jakieś badania które korelują z jego poglądami na temat ratowania tej planety przed zadeptaniem przez ludzi, od razu ktoś się pojawi z lobby mrówek i termitów. Jasne że mrówki i termity ważą więcej niż ludzie. Ale są ludzie którzy wcale tak dużo nie ważą aby nasyłać na nich mrówki i termity! O, weźmy Anię i Marysię.

Obrazek

Ani dużo nie ważą ani nie zajmują zbyt dużo miejsca. Przecież ich nie skremujemy aby zrobić miejsce dla mrówek i termitów jak sugeruje pan @
Awatar użytkownika
Mareckimt
.
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Wrzutki - odrodzenie - śmiejemy się i myślimy ale mądrzej...

Postautor: Mareckimt » pn paź 11, 2021 5:31 am

Tommy Black pisze:Jakby nie patrzeć, ludzie zajmują cholernie dużo miejsca na tej planecie.
Ludzie???
Waga ciężka wśród owadów
Na Ziemi żyje około 15 500 różnych gatunków mrówek i termitów, a ich przedstawicieli są biliony. Same mrówki ważą mniej więcej tyle co populacja ludzi, czyli około 300 milionów ton. Termity są nieco cięższe, a ich łączna waga to 445 milionów ton, czyli w sumie owady te ważą dwa razy więcej niż wszyscy ludzie.

Nie jest nas wagowo najwięcej ale, że ważymy mniej niż mrówki? :szok1:
https://www.polishexpress.co.uk/ile-waz ... najciezszy
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)

Wróć do „Carousel Bar - Ludzie wybaczą wiele temu, kto stawia drinki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości