Subwoofer, PC, trochę pytań

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Subwoofer, PC, trochę pytań.

Postautor: iron64 » pn lis 15, 2021 7:19 pm

Możesz podłączyć inny głośnik o większej rezystancji, musisz jednak wiedzieć, że będzie trochę ciszej grał. Z tego co pamiętam ten sub z Creativa jakiś straszny nie był, nawet mi się kojarzy, że był znośny, ale każdy ma inny słuch.
A wzmacniacz od kina możesz naprawić wymieniając końcówkę, w tej chwili są tanie jak barszcz, bo ludzi naprawiających takie sprzęty jest jak na lekarstwo.
Możesz sobie nawet kupić wzmacniacz do suba z filtrami dolnoprzepustowymi (tez dość tanie już są), problemem może być zasilanie tego, ale stare zasilacze z PC świetnie się nadają po drobnych przeróbkach. Na starych AT można nawet symetryczne uzyskać +17 v i - 17 v. ;) A do kupienia po 5 zł/szt. w tej chwili.
Obrazek
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Subwoofer, PC, trochę pytań

Postautor: jirajamgo » pn lis 15, 2021 7:04 pm

A to wszystko przez Forze Horizon 5. :facepalm:

Ogólnie kupiłem sobie głośniki 5.1 Creative t5900 za 90_zł, Integre na płycie mam słabą ale zamówiłem sobie adapter z PCI-E na PCI + riser. W domu leży moja dawno nieużywana karta dźwiękowa SB0060 + mam do niej przedni panel SB0010.

Chcę uzyskać jak najlepszy bass aby fajnie brzmiały dźwięki silnika, w sensie aby było przyjemnie a nie bezsensownie łupało.

1. Głośnik niskotonowy w tym zestawie Creative ma 4 omy, mogę bez obaw podłączyć inny który mam ze świętej pamięci kina domowego Elty który ma 7.1 oma po zmierzeniu? Bez obawy o wzmacniacz.

2. Tak w sumie myślę sobie że może mógł bym sobie kupić sam wzmacniacz do niskotonowego głośnika i podłączyć osobno. Subwoofer z kina ma 30 W i z tego co pamiętam był wystarczający jak dla mnie, ale kino domowe postanowiło sobie pewnego razu strzelić i kanał od subwoofera padł. :szok1:
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości