Zakupy aromatów w UK

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7872 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: bulit73 » śr lis 24, 2021 8:27 pm

Fortin pisze:Zobaczymy jeszcze jak sklep zareaguje na zwrot

Ciśnij ich. Tą informacją wprowadzają ludzi w błąd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fortin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 10, 2017 7:53 pm
Lokalizacja: Czestochowa
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zakupy aromatów w UK

Postautor: Fortin » śr lis 24, 2021 7:11 pm

Brałem od nich po tej informacji, nawet z tym kodem rabatowym i mam to samo, wymieniłem kilkanaście maili z WER Zabrze i lipa. Zobaczymy jeszcze jak sklep zareaguje na zwrot, ogółem jest to bardzo smutne, bo mieli dobre ceny i duże pojemności, a sklep już chyba spalony.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7872 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: bulit73 » pn lis 15, 2021 8:36 pm

Wychodzi na to, że kupowałeś zanim zamieściłem to info. Brałeś z tego sklepu?
Obrazek
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: shpongled » pn lis 15, 2021 5:41 pm

Tyle że moje aromaty zostały klasyfikowane jako towar niedozwolony i z VATEM to chyba nie miało nic wspólnego. Mija drugi miesiąc, jak garują w WERze. Ostatnie info sprzed tygodnia, że nie zostały jeszcze zatwierdzone do zwrotu. Być może teraz to po złości robią, bo byłem niemiły w ostatnich pismach do ich. Chociaż pewnie oni dostają setki dziennie podobnych e-maili.

eD
***** ***
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7872 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: bulit73 » pn paź 25, 2021 5:57 pm

Dobra wiadomość dla osób kupujących aromaty w UK. Jeden ze sklepów, Chefs Flavours, zamieścił na swojej stronie informację, iż od tej pory będą pobierali VAT i nie powinno być problemu z odbiorem przesyłki w kraju docelowym. W swojej ofercie posiadają również bazy nikotynowe, jednakże w PL podchodzą one pod ustawę, także raczej nie polecam zamawiać.
Na pewno jest to dobra informacja i mam nadzieję, że reszta dużych sklepów z aromatami pójdzie w ich ślady.

ChefsFlavorus pisze:October 25, 2021
GOOD NEWS FOR ALL OUR EUROPEAN CUSTOMERS!! IT'S IOSS TIME!
Hola! Bonjour! Hallo! Ciao! Geia sas!

It's here - the news our European customers have been eagerly waiting for!

IOSS has been approved
SAVE 25% WITH DISCOUNT CODE
"WELOVEEUROPE"!
Since leaving the EU we know our European customers have had insecurities about their orders. What fees need to be paid? How much the the duties cost me?

We've looked high and low for a suitable solution and we think IOSS may just be the thing we've been looking for.

No hidden fees, no letters from customs demanding payments, no miserable surprises!

From now now you'll be able to place your order in peace and pay your VAT at checkout! It's almost as if Brexit never happened - Magic, Yes! Yes it is!

We've popped all the important information regarding limitations below so check it out to be fully informed!

The Important Stuff

With the Import-One-Stop-Shop (IOSS for short) our system will automatically apply the correct amount of VAT to your order at checkout based upon your countries own VAT rate (providing your order remains under €150).

If your order exceeds €150 (around £126 depending on the current exchange rate) your order will no longer fall under the IOSS bracket meaning our system will not charge VAT on your order at checkout and once your order arrives in its destination country you will be liable to pay both VAT and duties. This means it's really important to carefully review your order total before placing your order with us.

Sadly, Royal Mail have advised us that, until further notice both Romania and the Czech Republic's postal systems are having difficulty with the IOSS system however, these countries still fall under the IOSS bracket providing orders remain under €150.

We've done everything we can to prepare ourselves for this change and we're optimistic orders won't encounter any issues however, as usual please contact us if you have any problems.

You don't need to do anything for our system to add the correct VAT to your order and our shipping software has had all the necessary information added so that once your order has been placed you just need to sit back, relax and wait for the postman to arrive!

Love As Always,
Chefs ♥


Źródło: https://www.chefsflavours.co.uk/blogs/news/ioss-is-live
Obrazek

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości