Zakupy aromatów w UK

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Skogyr » śr mar 13, 2024 10:18 am

Zamówiłem kilka rzeczy za 22 funty z Chefsa, dotarło, tylko oprócz opłaty celnej chyba mi VAT doliczyli, bo listonosz zawołał 22,50 zł i musiałem od sąsiada pożyczać. :D
stig
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 17, 2022 4:43 pm
Lokalizacja: Świecie
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Zakupy aromatów w UK

Postautor: stig » czw lis 23, 2023 11:40 am

Cześć Panowie! Coś się zmieniło w kwestii problemów z przesyłkami aromatów? Dotychczas przywoził mi znajomy (zamawiałem na jego adres w UK) gdy odwiedzał ojczyznę, ale teraz mnie przypiliło, a ten będzie w Polsce dopiero wiosną. Nie chciałbym wtopić, a nie bardzo ogarniam te kwestie z cłem…
Awatar użytkownika
Fortin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 10, 2017 7:53 pm
Lokalizacja: Czestochowa
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Fortin » pn sie 15, 2022 11:30 am

Powracam z tematem, za poprzednie zamówienie Chef zwrócił mi pieniądze, a że już była bieda zaopatrzyłem się na szybko w kraju. Aktualnie podejmuje kolejną próbę, mam większość MSDS, jednak brakuje mi tych Inawery, Chefs Choice oraz Wrecka, ktoś wie skąd można je dostać?
NightStork
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 16, 2021 5:03 pm
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: NightStork » czw gru 16, 2021 5:15 pm

Witam,
zamówiłem aromaty z Chefs Flavours 29 listopada. Bezpośrednio po złożeniu zamówienia napisałem maila z zapytaniem o oznakowanie produktów zawartych w przesyłce. Otrzymałem odpowiedź, że na paczce będzie naklejka z informacją o zawartości. Aromaty zostały opisane jako : "Extracts, Essences & Concentrates" wraz z ich ilością oraz ceną. Dzisiaj odebrałem paczkę na poczcie (opłata 8.50_zł). Wszystko przebiegło bez komplikacji. Dodam jeszcze, że wybrałem najtańszą przesyłkę bez śledzenia ( 4.75 USD).
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Wampir z Pniew » czw lis 25, 2021 8:44 pm

@
Awatar użytkownika
Fortin
Jak pójdą na taki układ, to wrzucaj info z przebiegu wysyłki. :)
Awatar użytkownika
Fortin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 10, 2017 7:53 pm
Lokalizacja: Czestochowa
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Fortin » czw lis 25, 2021 3:59 pm

No nic, ostatniej paczki już nie otrzymam, spróbuję za jakiś czas jeszcze raz, jak paczka wróci z żądaniem dołożenia dokumentów do paczki, albo zaraz napiszę do Chefa, czy nie wyślą mi tego jeszcze raz z dokumentami. Dam znać, czy uda się coś ugrać, czy trzeba liczyć na farta jak przy rzeczach, które typowo widać, że są do EIN.

eD
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Wampir z Pniew » śr lis 24, 2021 10:18 pm

Fortin Po prostu spieprzyłeś lekko sprawę. :) Jeśli masz dokumenty, to tak jak @
Awatar użytkownika
Tomba
wspomina, nie drążą tematu. Papier wszystko przyjmie. Jeśli jesteś w stanie sensownie uzasadnić, czemu tam zamawiałeś to raczej jest to do ogarnięcia. Na przykład, że są dystrybutorem tej marki na EU, jak np. ww. wspomniany Flavorah. Wtedy odsyłasz na stronę producenta i tam jak byk jest napisane, że przeznaczenie jest spożywcze i podlegają regulacją FDA w tym zakresie. Capella ma dokładnie taką samą sytuację, że dystrybutorem głównym jest firma związana z branżą EIN, przy czym dostępne są wszystkie opcje, od aromatów na tłuszczu itd. Tak więc jeśli ich zdaniem główny rodzaj prowadzenia działalności definiuje to co zdaniem UC jest w paczce, to celnik ma po prostu nie równo pod sufitem, a swoją wiedzę na temat prowadzenia jakiejkolwiek firmy posiada od Morawieckiego (tak, od tego, który nie rozróżnia przychodu od dochodu).
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Tomba » śr lis 24, 2021 10:07 pm

@
Awatar użytkownika
Fortin
z tego co mi mówił przez telefon @Wampir z Pniew, to karty powinny znaleźć się w paczce. Wtedy by nie szukali niczego na stronie sklepu.
Tylko trzeba by było zażądać ich już na etapie składanie zamówienia.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Fortin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 10, 2017 7:53 pm
Lokalizacja: Czestochowa
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zakupy aromatów w UK

Postautor: Fortin » śr lis 24, 2021 9:58 pm

Nie wiem czy zdołam jeszcze coś wskórać bo ostatni mail z WER brzmi tak:
,,Witam,
na stronie, na której dokonano zakupu, przy opisie przedmiotowych towarów widnieje informacja o możliwym wykorzystaniu, która odnosi się do strony "e-liquid recipes". Temat uznajemy za zakończony.
Ewentualne reklamacje proszę składać za pośrednictwem https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/"
SDS'ów nie wysyłałem bo ich zwyczajnie nie miałem, jedynie zrzut z zamówienia i potwierdzenie płatnością revoluta, mogłem dodatkowo trochę spaprać sprawę na samym starcie gdyż w innej karcie miałem otwarty kalkulator do mocy lq i mogli zacząć szukać, tyle że zorientowałem się w momencie wciśnięcia wyślij.
A tak na przyszłość, Chef jak ma karty to od ręki je wysyła czy też jest z tym zabawa?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Zakupy aromatów w UK

Postautor: Wampir z Pniew » śr lis 24, 2021 8:59 pm

Dobra moi Drodzy, na prośbę @
Awatar użytkownika
Tomba
, na wzgląd również na stare czasy, gadałem z Chefs'ami i oni, jak dobrze pamiętam, NIE dorzucają do zamówień kart charakterystyki. Jako, że UK jest aktualnie traktowany jako kraj trzeci, do UC trzeba posiadać owe SDSy. W przypadku Flavoraha nie mają dostępnych wszystkich kart na prośbę, tak więc jeśli są jakieś aromaty z tej firmy, a Chef's nie udostępnia kart, bo ich nie ma, dajcie mi znać, a ja skontaktuję się w tej sprawie z Brysonem, czyli właścicielem i twórcą Flavoraha. Tak więc teraz pytanie do Was - czy wśród dokumentów, które wysyłaliście do cła załączyliście SDSy? Bez tego możecie zapomnieć, że paczki do Was w ogóle dolecą. PS. Na szczęście karty do aromatów od Chefs'a są traktowane jako spożywcze i takie jest ich przeznaczenie zgodnie z dokumentami.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości