Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: vitz » sob lut 05, 2022 4:38 pm

Maszynkę mam z zamkniętą głowicą, to Edwin Jagger DE89, czyli dość łagodnie. Naprawdę ostre żyletki, jak te, które wymieniłeś, wypróbuję kiedy dopracuję technikę. Trochę kuszą, ale muszą poczekać na swoją kolej ;). Aktualnie będę testował żyletki Perma - Sharp, zbierają całkiem niezłe opinie.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Marcin Gdynia » sob lut 05, 2022 3:27 pm

Też używam zielonej Astry @
Awatar użytkownika
vitz
. Jest optymalna przy agresywnej maszynce. Jeśli chcesz czegoś mega ostrego to wypróbuj Feather lub Muhle - to są brzytwy. Zakładam je tylko do łagodnej maszynki Muhle R89. Przy agresywnej to już przesada.
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: vitz » sob lut 05, 2022 2:32 pm

Od jakiegoś czasu i ja zacząłem golić się tradycyjnie. Początkowo zmieniłem tylko żel w puszce na pędzel i krem do golenia Nivea. Komfort usuwania zarostu zdecydowanie się zwiększył. Później zakupiłem maszynkę na żyletki i to był strzał w dziesiątkę! Obawiałem się zacięć i innych krwawych przygód, ale zupełnie niepotrzebnie. Golenie przebiega bez kontuzji, można nawet odnaleźć w tym pewną przyjemność. Aktualnie testuję rozmaite żyletki, a jest to temat rzeka. Przy moim twardym zaroście, a jednocześnie dość wrażliwej skórze, nieźle spisują się zielone Astry. Chociaż czuję, że może być lepiej, toteż szukam dalej. Moim ostatnim odkryciem jest krem do golenia - białe Proraso. Świetnie zmiękcza zarost, a maszynka sunie, jak po lodzie.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Marcin Gdynia » pt lut 04, 2022 6:44 pm

To ja Ci @
Awatar użytkownika
Zafiro
polecam z całego serca ten wspaniały, syntetyczny pędzel. Bije wszystko co do tej pory miałem.

Obrazek
Zafiro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 03, 2022 6:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Zafiro » czw lut 03, 2022 8:18 pm

Oj borsuka miałem świetnego, z Anglii sprowadzanego i dostał się w szczęki psa... czekam na nowego...
A tak swoją drogą, spoko linię kosmetyków odkryłem przypadkiem będąc na zakupach z Bielendy. Linia, jak piszą, jak kosmetyki z salonów barberskich, do pielęgnacji twarzy i zarostu Only For Men Barber Edition.
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Rambo 2 » pn sty 03, 2022 11:39 am

Używam kremu Nivea do golenia_(granatowego), od ponad 10 lat. Oprócz tego, że jego kolor zrobił się na przełomie dekady bardziej "perłowy", a konsystencja trochę rozrzedzona, to nic się nie zmieniło. Nadal zmiękcza świetnie zarost, co bardzo ułatwia golenie, a ponadto nawilża skórę. Ja na przykład nie muszę stosować po nim płynu po goleniu.
Dodam, że czasami najdzie mnie zakup jakiegoś żelu, albo pianki do golenia, ale nic się nie równa z kremem...
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Marcin Gdynia » sob sty 01, 2022 8:44 pm

Świetny krem, Nivea to w mojej ocenie jedne z lepszych kosmetyków do golenia w tej półce cenowej. Pędzel to borsuk (?) . Tak jak piszesz @Miodu, golenie i pośpiech nie idą ze sobą w parze, a dorzucając do tego brzytwę, można niezłego orła odstawić. Gdyby nie ta maszynka to zawiałoby klasyką, ale może jeszcze wrócisz do brzytwy? :)

Edit:
Rzeczywiście, napisałeś, że borsuk. Przepraszam.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Krasnal45 » sob sty 01, 2022 4:10 pm

Temat rzeczywiście poszedł w zapomnienie, a już podczas jego utworzenia chciałem się też pochwalić, ale w końcu mi to uciekło. No to pochwale się dziś.
U mnie to trochę pomieszanie z poplątaniem, bo jestem jednak przywiązany do starej klasyki w postaci pędzel i golarka, ale jeszcze całkiem niedawno, 12-15 lat temu goliłem się przy pomocy... brzytwy. :D Brzytwę mam jeszcze po moim dziadku. Ostra jak cholera i bez najmniejszego śladu jakiejkolwiek korozji! Odstawiłem ją jednak w pewnym momencie, gdy podczas któregoś golenia, coś kojarzę, że mi się wtedy spieszyło, dość mocno się zaciąłem. Niestety, golenie to swego rodzaju obrzęd i na pośpiech, czy bylejakość nie ma tu miejsca.
Teraz jednak wygrała ta bylejakość, a golenie stało się dla mnie niestety tylko obowiązkiem. Cóż, trochę wstyd, ale trochę i wygodnictwo. Pozostał jednak klasyczny krem do golenia, najprostsza, ale moim zdaniem najlepsza z jednorazówek, najzwyklejsza, dwuostrzowa Gillette II i coś z czego jestem jeszcze najbardziej dumny, pędzel do golenia z sierści borsuczej, profesjonalny Edwin Jagger, który kosztował niemało, ale mam go już kilka lat bez zauważalnego zużycia i jakości nanoszenia kremu.

Obrazek
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mihcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 3:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Mihcio » sob sty 01, 2022 4:10 pm

Już od dłuższego czasu korzystam z klona Merkur Futur, kupionego na Aliexpressie za śmieszne pieniądze. Naprawdę super sprawa. :ok:
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Marcin Gdynia » sob sty 01, 2022 2:25 pm

Temat martwy, ale cóż zrobić. Administracja mi chyba wybaczy post pod postem z uwagi na to, że obchodzę dziś 38 urodziny. Chciałbym się pochwalić pięknym prezentem od żony i dzieciaków. Jest to barberski pędzel Omega Hi-Brush z zaawansowanego technologicznie włosia syntetycznego. Włosie jest świetne, o strukturze i właściwościach imitujących naturalne włosie borsucze klasy SilverTip. Sprężyste, elastyczne i miękkie, dobrze absorbujące wodę i umożliwiające wyrobienie gęstej piany. Dodatkowo otrzymałem mydło do golenia w sztyfcie Arko, to doskonały produkt, znany w wielu krajach na całym świecie. W Turcji jest odpowiednikiem naszego Warsa. Szczęśliwego Nowego Roku 2022! ;)

Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości