Uwaga złodziej w Częstochowie!

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
gol0mp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 28, 2021 12:29 am
Lokalizacja: częstochowa
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: gol0mp » pn sty 17, 2022 12:33 pm

Część! Jestem pracownikiem owego tego sklepu, po pierwsze dziękuje Sławkowi za pomoc. Niestety alarmu nie było, pewnie włamanie i tak by miało miejsce, ale możliwe że "sebix" wyniósł by dużo mniej, możemy tylko gdybać. Policja dopiero rano została zawiadomiona, co też pokazuje jakie było zainteresowanie przechodniów i mieszkańców ale no stało się. Jedyne czego się obawiam to chęci w znalezieniu złodzieja przez Policję, bo po złożeniu zeznań z bardzo miłym Policjantem mam mieszane uczucia co do tego czy będzie im się chciało zerknąć na kamery oddalone kawałek dalej niż na te pobliskie, które okazały się atrapami.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: Alchemik » pt sty 14, 2022 10:25 pm

Ja miałem trzy lata temu taką wizytę w siedzibie firmy, a pech chciał, iż był to mój ostatni dzień urlopu we Włoszech i właśnie pakowałem się na powrót do Polski. Złodzieje mieli jednak jeszcze większego pecha, gdyż mam zainstalowany alarm oraz monitoring, więc już po pierwszych gmeraniach przy drzwiach dostałem info na telefon. Szybki rzut okiem na kamery, jeszcze szybszy telefon na lokalny posterunek policji i po trzech minutach próba włamania była zakończona, a ja mogłem spokojnie pakować się dalej. :angel:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: shpongled » pt sty 14, 2022 10:14 pm

Szkoda że nie było kamery na półkę ze 'sprzętami żeby w środku uchwycić. Dlatego teraz mamy typowego sebixa a nie osobę którą ktoś może rozpoznać. Mam nadzieje że i tak go złapią.
***** ***
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: Bezimienny » pt sty 14, 2022 1:16 pm

Marcin Gdynia pisze:Najlepiej podpisz umowę z firmą, która obsługuje pobliskie banki lub jednostki wojskowe. Powodzenia.


Kiedyś wchodzę na biuro przepustek w jednostce (czyli główne wejście do jednostki), normalnie, od zewnątrz, jak zwykły interesant. Oczywiście jednostka chroniona przez zewnętrzną firmę. W środku stolik, na stoliku leży sobie kałach. Jego użytkownik był w tym czasie w łazience... Przynajmniej był zabezpieczony. Innym razem kulturalnie paliłem sobie papierosa w łazience. Okna wychodziły na owe biuro przepustek. Pan ochroniarz chodzi sobie od jednego końca bramy do drugiego. Kałacha przewiesił sobie przez plecy. I tak patrzę na niego i coś mi w tym kałachu nie pasuje. ÓW Rambo włożył magazynek odwrotnie. To charakterystyczne wygięcie magazynka w kałachu było wygięte w dobrą stronę, ale nabój wystawał na dole, tam gdzie denko powinno być. A denkiem wcisnął do gniazda... :facepalm1: Potem cała kompania próbowała tak zrobić i nikomu się nie udało.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: Wampir z Pniew » pt sty 14, 2022 11:26 am

W czasach kryzysu to czasem lepiej mieć dobre ubezpieczenie i taka kradzież nawet będzie bardziej opłacalna. :D Gdyby jeszcze taki złodziej ukradł najgorsze paździerze, których nikt nie chce, to już w ogóle można byłoby sobie wille z basenem i palemkami postawić. :) No cóż, koleś to pewnie jakiś gówniarz, więc pewnie szybko by go dorwali, gdyby nie to, że już pewnie czekają, by sprawę umorzyć.

Kiedyś z kumplami pojechaliśmy na wczasy, wynajęliśmy domek letniskowy i balowaliśmy, dawne dzieje. Ale co się okazało, zostaliśmy okradzeni, gdyż jak nas nie było, to złodzieje wybili szybę w kiblu od boku (a był tam las) i ograbili nas. My już wcześniej widzieliśmy dwóch typów, takich karków, co się kręcili, ale się zbytnio nie przejmowaliśmy, bo kto tam na wiecznej bani będzie zwracał na to uwagę. Oczywiście przyjechała policja, dostała nagrania z kamery w ośrodku, numery tablic samochodu, ba, nawet dane, bo meldowali się w części motelowej dzień wcześniej. Policja spisała straty - jeden telefon (uszkodzony ale byle jak działał), 15 zł w drobnych i wypsikany perfum, bo w sumie wszystko już przehulaliśmy i za dużo rzeczy nie było, ale było włamanie, więc czyn jak najbardziej karygodny. No i po dwóch miesiącach przyszło umorzenie, gdyż sprawców nie wykryto. Biorąc pod uwagę, że były to wczesne lata 2000,a także specyficzny typ włamywaczy, to pewnie rąsia rąsie myła. To tyle z ciekawych opowieści, tak na rozluźnienie. :diabel:
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: Marcin Gdynia » pt sty 14, 2022 10:57 am

Robson pisze:Posłuchaj debilu - a na pewno to przeczytasz - zawija się stabilki z Dicodesami i DNA!


To chyba nie w Polsce... Poziom sprzedaży w polskich sklepach ustalają właśnie Smoki i Aegisy. Nie wiem jak w tym, konkretnym sklepie. Mogę tylko mieć nadzieję, że jest wyjątkiem. Jeśli tak to pełen szacun.

Właścicielowi mogę polecić dobrą firmę ochroniarską (sprawdź ile mają patroli w mieście i jaki oferują czas dojazdu) z dobrym systemem alarmowym obejmującym między innymi czujki w szybach. Najlepiej podpisz umowę z firmą, która obsługuje pobliskie banki lub jednostki wojskowe. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: Tommy Black » pt sty 14, 2022 10:31 am

Pany! Tytuł tematu jest: "Uwaga złodziej w Częstochowie!" Nie - "Polski rząd kradnie".

:BtT:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: Krasnal45 » pt sty 14, 2022 10:02 am

Jaro1958 pisze:Towarzysz premier wyraźnie powiedział, że apeluje do sprzedawców o obniżkę cen towarów o 5 zł, a że się ebnął, to już nie wnikam. Co mają zrobić właściciele sklepów "Wszystko po 5 zł"?
Dawać wszystko darmo.

Ja do towarzysza Premiera apeluję o obniżenie podatku ZUS, a on mi go ciągle podnosi, więc niech spierdala...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: jaro1959 » pt sty 14, 2022 9:05 am

Towarzysz premier wyraźnie powiedział, że apeluje do sprzedawców o obniżkę cen towarów o 5 zł, a że się ebnął, to już nie wnikam. Co mają zrobić właściciele sklepów "Wszystko po 5 zł"?
Dawać wszystko darmo.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Uwaga złodziej w Częstochowie!

Postautor: iron64 » pt sty 14, 2022 8:55 am

A czy 5% to jest 5 zł?
A zupełnie poważnie, to przecież obniżka nie dotyczy cen premixow, na premixy to oni by nałożyli dodatkowe 5% najchętniej.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 24 gości