Retrofity w starym aucie?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Retrofity w starym aucie?

Postautor: edarek » ndz sie 14, 2022 12:59 pm

Żadne reflektory halogenowe nie są dostosowane do zamienników LED. Jedne mogą lepiej kierować wiązkę, inne gorzej.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Sirion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: wt mar 15, 2022 10:11 pm
Lokalizacja: Nibylandia
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 320 razy
Płeć: Mężczyzna

Retrofity w starym aucie?

Postautor: Sirion » ndz sie 14, 2022 12:57 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
zapomniałem właśnie to dopisać w głównym poście że reflektory muszą być dostosowane lub chociaż troszkę współpracować z ledami.
W niektórych autach nie da się zamienić ale ludzie wymieniają na upartego i potem jest tak że led wszędzie świeci dookoła tylko nie na drogę i jest problem.
Ja w moim Sirionie przy zastosowaniu ledów mam bardzo dobre odcięcie (tak mówił Pan diagnosta).
Mam ledy H4 dwuwlóknowe tzn. światła mijania i drogowe z jednej żarówki.
Ale same ustawienie świateł nie zawsze wystarcza, dużo też daje zakupienie dobrych, markowych retrofitów, dużo ludzi kupuje tanie g... a potem jest zonk.
Wcześniej miałem Scenica 2 i też nie było żadnego problemu, natomiast kolega ma Corsę C i za cholerę nie może ledów ustawić, świecą wszędzie tylko nie na drogę.

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Retrofity w starym aucie?

Postautor: edarek » ndz sie 14, 2022 12:27 pm

Ja w aucie założyłem LEDy, ale tylko do świateł drogowych zamiast H9. Mijania mam w oryginale LED. Niestety zamienniki LED halogenów świateł mijania, pomimo ustawienia ma stacji diagnostycznej oślepiają uczestników ruchu. Odbłyśniki po prostu nie są do tego przeznaczone. Próbowałem tego w dwóch poprzednich autach i mimo tego, że widoczność znacznie się poprawiała, wracałem do żarówek H4.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Retrofity w starym aucie?

Postautor: iron64 » ndz sie 14, 2022 12:13 pm

Też używam ledowych zamiast żarówek halogenowych. Też uważam, że są znacznie lepsze, jednak jak zauważyłeś, są niezgodne z prawem. W zasadzie nie zdarzyło mi się, żeby doczepiła się do nich drogówka, ale czytałem, że kłopoty mogą być w razie wypadku, takiego poważniejszego wypadku, gdy auto sprawdzane będzie pod względem stanu technicznego i wpływu tego stanu na wypadek. Wtedy wszelkie odstępstwa w kwestii oświetlenia działają mocno na twoją niekorzyść.
I tak, ja mam to z tyłu głowy. Cóż, należy mieć świadomość tego.
Edit. Zapomniałem dopisać, że jak trafisz upierdliwca, lub sam zaczniesz się rzucać przy ewentualnej kontroli, to możesz stracić dowód. Nie działa, że wymienisz jutro, bo po prostu auto nie spełnia wymagań i nie może uczestniczyć w ruchu.
Obrazek
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Retrofity w starym aucie?

Postautor: 666mAh » ndz sie 14, 2022 10:34 am

Ja bym zostawił to co masz i się nie przejmował. Jak Cię zatrzyma Policja i się doczepi to powiedz że wymienisz jutro i jeździj dalej, ale to jest praktycznie niemożliwe skoro auto jest zadbane i mimo tych świateł przechodzi przeglądy.
Awatar użytkownika
Sirion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: wt mar 15, 2022 10:11 pm
Lokalizacja: Nibylandia
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 320 razy
Płeć: Mężczyzna

Retrofity w starym aucie?

Postautor: Sirion » ndz sie 14, 2022 9:59 am

Posiadam autko 16 letnie.
Zacznę od początku, od dwóch lat mam założone retrofity (żarówki ledowe) w swoim prywatnym aucie i mam mieszane odczucia.
Jak wiadomo nasze polskie prawo nie nadąża za nowościami itd. i za nim wejdzie ustawa u nas legalizująca retrofity musi troszkę potrwać.
Co za tym idzie dużo ludzi powymieniało sobie zwykłe żarówki (halogeny) na te ledowe, ja też, tylko że ja zmieniłem je z paru powodów,
mianowicie: widzę dalej i szerzej w całkowitej ciemności (typu drogi ciemny las), nie muszę tak często zmieniać żarówek w aucie (u mnie wiąże się to z rozebraniem przedniego zderzaka i wyciagnięcia lamp), światło z żarówek led jest jaśniejsze (takie bardziej białe) niż żółte co daje dużo lepszą widoczność.
Mam mieszane uczucia z tego względu że jedni mówią że tak to jest przyszłość i ja to doskonale rozumiem, ale z drugiej strony na dzisiejsze czasy jest to nadal nielegalne (niby).
Dlaczego niby, dlatego że wczoraj byłem na przeglądzie z autem (z resztą jak co rok) i pan diagnosta stwierdził że tak zadbanego auta mechanicznie i wizualnie w tym wieku dawno nie widział ale doczepił się (bardziej ostrzegł mnie) do retrofitów, powiedział że prawnie on nic do tego nie ma, ale nasza Policja jeżeli będzie bardzo szczegółowa może się do tych retrofitów przyczepić i będzie problem.
I teraz cały czas mam z tyłu głowy czy zostawić te retrofity czy może kupić jakieś normalne halogenowe żarówki na wypasie typu Osram 200 %.
Ku wyjaśnieniu założone mam najnowsze retrofity firmy Osram H4, natomiast wcześniej miałem retrofity firmy Narva i 4 dni przed przeglądem wyzionęły ducha (Narvy miały 11 miesięcy, w wtorek polecą na gwarancję).

Acha i jeszcze jedno, po każdej zmianie żarówek, czy to też grzebania z lampami przednimi to jadę na stację diagnostyczną sprawdzić/ustawić światła czy dobrze świecą, mam takiego hopla na tym punkcie.

Bardzo bym was drodzy użytkownicy Salonu prosił o opinie na ten temat, co wy o tym wszystkim myślicie.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości