Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Marcin Gdynia » sob lis 12, 2022 5:08 pm

Jest możliwość abyś podał mi adres tej kobiety? Chciałbym wysłać jej paczkę na Mikołajki. Nie chcę też pouczać ani dawać złotych rad, ale jako pracownik MOPS, wiem że ta instytucja pomaga takim rodzinom. Są asystenci rodzin, są takie świadczenia jak zasiłek rodzinny, opiekuńcze, świadczenie rodzicielskie. Nie jestem biegły w tych sprawach bo zajmuję się tam profilaktyką uzależnień, ale wiem, że to co wymieniłem nie jest fikcją. Trzeba się tam udać i dokładnie, szczerze porozmawiać z pracownikiem socjalnym obsługującym dany rejon.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tenmen » sob lis 12, 2022 4:58 pm

Niestety będzie za duża, jest na chłopaka ok.14 lat - 160-165 cm.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » sob lis 12, 2022 2:36 pm

12 lat. Jest szczupły, około 140 cm wzrostu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tenmen » sob lis 12, 2022 2:27 pm

W jakim wieku jest ten dzieciak ? Bo mam prawie nową zimową kurtkę. W razie czego mogę podać dokładne wymiary.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » sob lis 12, 2022 2:18 pm

Słuchajcie, jest tak.
Sąsiadka moja stała się osobą bezdomną, aktualnie mieszka wraz z synem w komórce, takiej wolnostojącej.
Nie piją, syn zbyt młody żeby pić, a ona po prostu straciła pracę. Skończyła szkołę podstawową jedynie, a sytuacja teraz jest jaka jest i zdarza się jej jakieś doraźne sprzątanie magazynów znaleźć jedynie. Ale, no to raczej okazjonalnie, zwłaszcza że widać już po niej, że jest bezdomna.
Pomagam im trochę, bo mam miękkie serce. Niestety sam też aktualnie nie pracuję i załatwiłem im jedynie gościa, który im trochę ocieplił ta komórkę. Oczywiście żywię ich również, ale sami zbierają złom i coś tam sobie radzą też.
Niestety dziś w nocy jakiś pijany troglodyta wyrwał drzwi z tej komórki, no akcja była gruba nie skończyło się tylko na pobiciu, tak w skrócie napiszę.
Szukam kogoś, kto byłby w stanie zatrudnić taką osobę. Gwarantuję, że jest to normalna osoba (jeszcze jest), która ma sytuację jaką ma. Nie ma wykształcenia, ale jest w stanie podjąć jakąkolwiek (no prawie, wiadomo o co chodzi) pracę. Nie kradnie, nie pije.
Jest ktoś, kto mógłby choć pomyśleć o zatrudnieniu jej? Chodzi o Łódź i okolice w które dojeżdża MPK. Ona ma co prawda prawo jazdy, ale auto sprzedała już kilka lat temu.
Proszę tutaj, bo to trudny temat i znajomych już pytałem. Szkoda mi ich po prostu, a dodatkowo zima się zbliża i nie wiem jak sobie dadzą radę.
Proszę traktować ten temat poważnie, bo nie jest to fake.

/MGdy
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości