Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tommy Black » śr lis 16, 2022 5:35 pm

Bardzo ważne, że są wśród nas ludzie jak Ty i wielu podobnych. Pomoc dla tej kobiety i jej syna dopiero ruszyła u nas i my wszyscy zrobimy na pewno wszystko co możemy. A może uda się więcej. Jak zawsze jednak w takich sytuacjach, ważniejsza jest wędka niż ryba. Tu najważniejsze jest jakieś, nawet tymczasowe locum, bo z prognoz wynika, że nadchodzą wielkie mrozy.
Ważna jest też edukacja dziecka i jeśli potrzebny będzie dla niego komputer, laptop, to jeśli uznasz że tak, na drugi dzień go wyślemy.
Ważne są instytucje które muszą się takimi ludźmi zajmować, powinny, ważny jest szkolny pedagog, ważne jakieś niewielkie ale stałe zasiłki finansowe i żywieniowe. Nie wszystko i nie w każdym zakresie jest do zrobienia przez większe nawet niż my, fora czy portale. My na pewno zrobimy co tylko będziemy mogli.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » śr lis 16, 2022 5:10 pm

Kurcze, dziękuję wam wszystkim i każdemu z osobna. Serio.
Nie było mnie kilka dniu tutaj, bo dostałem kopa od Marcina i sam kopałem temat znalezienia jej zastępczego lokum.
Sprawa wygląda tak. Mam zapewnienie, że dostanie się do domu samotnej matki, to plus I szczerze to chyba najważniejsze w tej chwili.
Niestety minusem jest papierologia stosowana, aby ktoś się tam dostał, to musi mieć opinie pracownika MOPSu. To oczywiście da się zrobić, ale musi chwilę potrwać. No niestety.
Udało mi się załatwić jej pogadankę z psychologiem i to niemal od ręki, bo już w poniedziałek. To chyba im sporo pomogło w sferze mentalnej, bo wyszła z jakiegoś otępienia. Przynajmniej ja to tak odebrałem, ktoś zasugerował początki depresji i to całkiem możliwe, możliwe że wpadła w depresję. Ale już jest lepiej. To na plus również.
Kiedy dostanie miejsce w domu, niestety nie mogę powiedzieć, wiem że będzie to szybko, ale czy szybko oznacza kilka dni, czy kilka tygodni to nie potrafię powiedzieć.
W tym domu pomagają ludziom zarówno psychologicznie jak i w znalezieniu pracy. Mam nadzieję, że jej się uda i wyjdzie na prostą jeszcze.
Ze spraw bardziej przyziemnych. W tej chwili to najbardziej brakuje im ciepłych ciuchów. Od kilku anonimowych (bo nie wiem, czy mogę napisać konkretnie od kogo), dostała na moje konto 200 zl, ja ze swej strony dorzuciłem 50 zł i kupiła sobie dziś kurtkę zimową, synowi też buty i kurtkę. Wysyłałem ja na rynek na zakupy, ale poszła do używanych ciuchów i tam kupiła. Zostało jej jeszcze 110 zł z tych 250 zł i mam nadzieję, że spożytkuje je dobrze.
Kurcze, jestem po wrażeniem Waszej chęci pomocy, serio. Chciałem tylko zapytać, czy ktoś może ewentualnie dać jej jakąś pracę, bo nie może sama dać sobie rady. Zresztą gdybym jej nie znał, też nie zatrudniłbym jej teraz zwłaszcza po tym pobiciu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Marcin Gdynia » wt lis 15, 2022 9:25 am

Jeśli mam wolną rękę od Tomasza to przestawiam następujące propozycje:

1. @
Awatar użytkownika
iron64
delikatnie wybada czego potrzeba tej rodzinie.
3. Zostawię Wam numer konta z instrukcją do wpłaty.
3. Wpłaty dokonujemy maksymalnie do 2 grudnia 2022 roku.
5. Po tym czasie pojadę do sklepu typu Biedronka, Kaufland i zrobię zakupy.
5. Nadam paczkę na odpowiedni adres.
6. Rozliczenie kosztów i wpływów załączę w tym temacie, aby wszystko było jasne i klarowne.
7. Sugeruję by zorganizowana paczka była paczką żywnościową (słodycze, konserwy i inne produkty o długim terminie ważności) - typowy prezent na Mikołajki.

Metody płatności:

Przelew tradycyjny:

Serdecznie przepraszamy za małe zamieszanie, ale w związku z niespodziewanym "lądowaniem" Marcina w szpitalu, musimy zmienić nieco formułę wpłat dla naszej pokrzywdzonej rodziny.
Działamy oczywiście dalej i już z góry dziękujemy za kolejne darowizny (pamiętajmy, że zbliżają się święta), jednak chętnych do wpłat proszę serdecznie o kontakt via PW z moderatorem @
Awatar użytkownika
Krasnal45
. Na PW udzielimy dalszych informacji.


Podkreślam, że liczy się nawet najmniejsza wpłata. Jest nas dużo, więc jest szansa uzbierać całkiem pokaźną kwotę.

Dodatkowo przypominam o aukcji charytatywnej, która znajduje się pod pod tym linkiem. Licytacja została już zakończona i wygrał ją @
Awatar użytkownika
Andy01
- gratulujemy!

LISTA DAROWIZN:

- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
jsakic19
(20 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
(50 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
yacoop
(50 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
Don bar 39
(25 zł)
- 15.11.22 wpłata anonimowa (50 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
kamyk87
(50 zł)
- 15.11.22 wpłata anonimowa (60 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
edarek
(30 zl)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
Devlin
(50 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
fikus
(30 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
Mcj
(50 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
PanZemsta
(35 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
bulit73
(50 zł)
- 15.11.22 moja córka Amelia (10 zł)
- 15.11.20 @
Awatar użytkownika
Polon
(10 zł)
- 15.11.22 @
Awatar użytkownika
Rambo 2
(20 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
Nikotynos
(20 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
gonsior666
(40 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
mattoid1973
(50 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
Haze
(100 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
Borgi
(20 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
Andy01
(200 zł) - charytatywna licytacja
- 16.11.22 @greg77 (150 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
vitz
(50 zł)
- 16.11.22 @
Awatar użytkownika
jeffrey
(50 zł)
- 18.11.22. @
Awatar użytkownika
Tomba
(50 zł)
- 23.11.22 @
Awatar użytkownika
edi_groch
(30 zł)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tommy Black » wt lis 15, 2022 6:49 am

@
Awatar użytkownika
iron64

O mało nie przegapiłem tematu ale w tym czasie usiłowałem bezpiecznie wylądować mimo że warunki atmosferyczne, geograficzne i techniczne motoglidera z piekieł nie sprzyjały niczemu i nikomu...
Nie o tym. Bardzo dobrze że zareagowałeś. Salon to też dobre miejsce, staramy się tam gdzie to możliwe zawsze pomagać. Z naszej strony sprawą już zajął się @
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
, osoba najbardziej tu kompetentna. Oczywiście każdy z Was, kto chce może się do tej pomocy przyłączyć, podobnie jak @
Awatar użytkownika
Don bar 39
czy @
Awatar użytkownika
Tenmen
albo w innej formie.
Zaglądajcie tu...a temat podczepimy w innym miejscu.
Awatar użytkownika
Don bar 39
Patronauta
Patronauta
Posty: 98
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 10:59 pm
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podzięk.: 116 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Don bar 39 » ndz lis 13, 2022 4:37 pm

Cóż nie mam możliwości pomocy w zatrudnieniu czy udostępnieniu jakiejś kwatery. Ale mogę dorzucić z 2 Mieszków I, jak będziecie robić jakąś zrzutę na paczkę pomocową.

Będę obserwował temat.

:bye2:
Historyczne głosowanie 190 za, 266 przeciw. :wino:
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tenmen » ndz lis 13, 2022 9:55 am

Tylko dwie osoby zareagowały... trochę słabo. :hmmm:

eD
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » sob lis 12, 2022 7:39 pm

Eeee, no ale czy jak napiszę, że wręczyłem paczki to będzie wystarczające? No, po prostu nie chce żebyście pomyśleli, że sam zabrałem te paczki.

@
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
. Kużwa, masz całkowitą rację! Czemu nie pomyślałem wcześniej o domu samotnej matki? Chyba sytuacja mnie przytłoczyła, a dziś mi się przelało po prostu i dlatego napisałem tutaj. Wiecie, może to głupie, ale jak się widzi znajomą osobę w takiej sytuacji, kogoś kogo znasz od dziecka w zasadzie, bo gdy ja się tutaj wprowadziłem z żoną to ona miała 6 lat, to jakby coś pęka w człowieku. Przynajmniej ja tak mam. Na co dzień człowiek nie przyjmuje takich widoków i nie dociera do mnie to w taki sposób. Zresztą nie oszukujmy się, większość bezdomnych staje się nimi na własne życzenie. Tu jednak życie napisało inny scenariusz, wystarczyło zwolnienie z pracy. Efekt motyla niemal. Jest mocno pobita i idę o zakład, że nie pójdzie tam zanim nie wydobrzeje, ale to da mi czas na zorganizowanie czegoś. Jutro jadę do domu, gdzie kiedyś organizowałem ciuchy i inną pomoc. Może uda mi się ją tam wcisnąć. Kurde, dzięki Marcin za kopa.
EDIT:Znów zaczynam wierzyć, że się uda. Miałem strasznego doła od rana. Dzięki stary. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tenmen » sob lis 12, 2022 7:16 pm

A po co komplikować podasz swój adres paczkomatu i ty wręczysz paczki, ja też się dołożę.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Marcin Gdynia » sob lis 12, 2022 6:48 pm

Dobra @
Awatar użytkownika
iron64
, jesteśmy umówieni. Jak będziesz coś wiedział to do mnie napisz.

PS. To, że instytucje chętnie zabierają dzieci do domów dziecka to mit. Jest to całkowita ostateczność. Jeśli w rodzinie nie ma nałogów to wiele ułatwia. Są domy dla samotnych matek z dziećmi, asystenci rodzin, programy aktywizacji dla osób bezdomnych. Trzeba podjąć działanie. Ty masz Internet i kontakt z tą kobietą. Nie chcę Cię absolutnie pouczać, ale może warto w wolnej chwili zebrać trochę informacji, numerów telefonów i podzwonić. Zapewniam, że to nie jest sytuacja bez wyjścia. Bez działania nie ma efektów. Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » sob lis 12, 2022 6:32 pm

Nie wiem jak działa MOPS, ale już to jej sugerowałem. Nie wiem dlaczego nie chce iść, wstydzi się, no nie wiem sam. Wydaje mi się, że boi się, że straci syna. Instytucje chętnie umieszczają dzieci w domach dziecka, chyba o to chodzi najbardziej.
Tak sądzę, ale nie chciała nigdy wprost powiedzieć czemu tam nie pójdzie.
Słuchaj adresu jako takiego ci nie podam, bo komórka nie ma adresu. Mogę jedynie pogadać z listonoszem, żeby jej dostarczył paczkę jeśli zaadresujesz na nią. To wrócimy do tematu jak pogadam z listonoszem.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości