Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » sob lis 19, 2022 3:54 am

Gdyby ktoś chciał przekazać jakieś ciuchy, proszę o kontakt PW. Ciuchy w rozmiarach jak @
Awatar użytkownika
Tommy Black
wyżej napisał.

W tej chwili są już mieszkańcami w sensie mają dach nad głową, ciepło i wyżywienie. Mają też zapewnioną pomoc psychologa, a to równie ważne. Jutro pojadę ich odwiedzić, zobaczę jak się zaaklimatyzowali, popytam co o tej sytuacji sądzą, no zobaczymy co dalej.
Otrzymałem też 1400 zł wsparcia ze zbiórek salonowych. Dam im jutro część, 500 zł, na najpilniejsze wydatki. Powiem oczywiście, że pieniądze pochodzą od najlepszej społeczności w całym Internecie, czyli Salonu Rozchmurzonych. :)
Dziękuję Wam serdecznie za tak wielki odzew i wsparcie. W innym trochę kierunku poszedł ten temat niż sądziłem zakładając go, ale poszedł w bardzo dobrym kierunku, co oczywiście jest również waszą zasługą.

Myślę, że teraz już sprawa potoczy się w dobrym kierunku, będę oczywiście pilotował i informował, ale odetchnąłem już teraz. Bardzo mi było szkoda tych ludzi, teraz jestem już spokojny przynajmniej jeśli chodzi o dach nad głową.
Dziękuję Wam wszystkim za tak wspaniałą postawę. :good: :doping:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Nikotynos » pt lis 18, 2022 8:53 pm

Tak sobie myślę @
Awatar użytkownika
iron64
, że może dobrym pomysłem było by też napisać do Szlachetnej Paczki. :hmmm: https://www.szlachetnapaczka.pl/
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Krasnal45 » pt lis 18, 2022 2:15 pm

Zainteresowanych tematem, proszę o zapoznanie się z postem viewtopic.php?p=1790017#p1790017. Został nieco przeedytowany.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tommy Black » pt lis 18, 2022 8:48 am

Nasza wspólna pomoc rozwija się i z wielką radością mogę poinformować, że dziś @
Awatar użytkownika
iron64
zawiózł tych dwoje czyli matkę i syna do Domu gdzie jest dach, jest ciepło i przytulnie.
Mają swój mały pokój i nie zamarzną. Dostaną też oczywiście wyżywienie. Dostaną również pieniądze na pierwsze pilne potrzeby które pochodzą z Waszych darowizn za co oczywiście tu, na razie bardzo skromnie, dziękujemy.
Oczywiście @
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
dalej będzie prowadził zbiórkę bo tu każda złotówka ma naprawdę wielkie znaczenie.
Mamy też prośbę. Żeby niepotrzebnie nie wydawać tych pieniędzy. Może ktoś z Was ma coś ciepłego, coś czego nie używa, jakąś odzież czy buty?
Potrzebne rozmiary są bardzo małe. Ona nosi rozmiar 32, lub XS. Potrzebne są po prostu ciepłe rzeczy, spodnie, kurtka swetry.
On ma rozmiar 30, a spodnie 27/30.
Gdyby ktoś miał takie rzeczy, zechciał wysłać, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Prosimy spokojnie przejrzeć swoje garderoby albo zapytać służbę.
Wieczorem @
Awatar użytkownika
iron64
powie w jaki sposób mu to dostarczyć. W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji do tego czasu ja, a jeśli ktoś chce to via PW podam też swój telefon.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tenmen » czw lis 17, 2022 8:23 pm

Może to zabrzmieć zbyt pompatycznie ale wg, prawdziwie : Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”. To zdanie z Talmudu opisuje „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tommy Black » czw lis 17, 2022 7:49 pm

To nie koniec akcji i misji w której @
Awatar użytkownika
iron64
działa w naszym imieniu. Na razie za wcześnie o wszystkim pisać ale o wszystkim się dowiecie.

iron64 pisze:Kurde, jak bardzo inaczej widzimy świat...


Właśnie. I jak rzadko w tym świecie zauważamy drugiego człowieka. Od wczoraj jest na Ziemi 8 miliardów ludzi. Ilu z nich samotnych, opuszczonych, biednych i chorych?
Niewiele tu zmienimy ale zmienimy tyle ile tylko będziemy mogli.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » czw lis 17, 2022 7:46 pm

Sprawa wygląda tak. Jutro jadę z nimi do domu samotnej matki. Dziś odebrałem oficjalne pismo z MOPSu, że ma w nim miejsce. :)
Odebrałem ja, bo byłem męczyć i marudzić i nawet nie musiałem tego robić, bo już było gotowe. Pojadę z nimi z rana, aby zakończyć choć ten etap.

Kurde, byłem już u nich przekazać im dobrą informację, zmarzłem jak jasna cholera, bo ze 2 godziny trwało to tłumaczenie im jak się to udało.
Z jednej strony bardzo się cieszę, że udało się chyba szybko, z drugiej tak strasznie zmarzłem siedząc z nimi raptem 2 godziny, że kurcze nie wiem jak oni dają sobie radę tyle czasu. :( Dałem im rękawice robocze z auta, bo tylko takie mam jako człowiek, który ma dach nad głową i samochód nie potrzebuję innych.

Kurde, jak bardzo inaczej widzimy świat...

Na dziś to koniec informacji z mojej strony, bo jestem taki zadowolony i zmarznięty, że muszę sobie coś na rozgrzewkę chlapnąć. Palce mam normalnie zgrabiałe.
EDIT: Kamila (żona) stwierdziła, że mnie jak już dopadnie jakiś cel, to jak taran pójdę i nawet przez komin wejdę, oczywiście była tez łyżka dziegciu w całości, bo nie odkurzałem od 2 tygodni i za to mi się oberwało.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: bulit73 » czw lis 17, 2022 12:06 am

@
Awatar użytkownika
iron64
podziękowania to należą się tobie. To ty pierwszy pomogłeś tym ludziom i szukałeś pomocy dalej. Ja tylko przyłączyłem się do pomocy.
Szacun dla ciebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: Tommy Black » śr lis 16, 2022 7:15 pm

iron64 pisze: ...laptop to odległa pieśń, ale mam nadzieję że staną na nogi tak, że będą mogli sobie na to pozwolić.


Oni nie mają sobie na to pozwolić, to odległa i nie najpotrzebniejsza pieśń, ale jeśli temu chłopcu laptop by się do edukacji przydał teraz, to dostanie go teraz. My musimy tylko wiedzieć czy jest taka potrzeba. Tylko tyle.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla ubogiej matki z dzieckiem

Postautor: iron64 » śr lis 16, 2022 6:05 pm

Ja to wiem Tommy, ale najważniejsi są ludzie, wszędzie. Zarówno tutaj ludzie, jak i w instytucjach. Moje zdanie na temat pracowników MOPSu jest takie, że ci ludzie powinni zarabiać znacznie więcej niż politycy, bo od nich zależy znacznie więcej niż od tych przekupnych polityków. Ale jest jak jest.
Jakiś dach nad głową będzie, laptop to odległa pieśń, ale mam nadzieję że staną na nogi tak, że będą mogli sobie na to pozwolić. Ale dziękuję za to. To budujące, dla mnie też. Nawet chyba bardziej dla mnie.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości