Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Krasnal45 » śr lut 01, 2023 10:14 am

Już dawno trzeba było mówić. Ile tego chcesz? Wilkinson? Iridium?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Tommy Black » śr lut 01, 2023 10:06 am

No dobra chłopaki...nie chcę być tu jakimś, uciążliwym nawet Obrazekbarberstwa, ale powiedzcie mi uczciwie, kto z Was widział ostatnio i gdzie, w sprzedaży, jakąkolwiek paczkę żyletek i ile to kosztowało.
I wcale, mimo środy się nie wygłupiam, bo potrzebuję pilnie nawet kilka żyletek i zapytałem w swoim Saloniku Prasowym (dawny RUCH) o żyletki i musiałem wyjść...
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: vitz » śr lut 01, 2023 9:44 am

Trochę Ci się sprzętu uzbierało, kolego @
Awatar użytkownika
BloodCat
. Fajnie, fajnie, doceniam takie zaangażowanie.:) Skoro jesteśmy przy temacie, to mam wątek - żyletki. Wiem, że temat rzeka, trzeba sobie dobrać do zarostu i takie tam. Mimo wszystko: które polecasz do zamkniętej głowicy? Masz swojego zdecydowanego faworyta?:)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: BloodCat » śr lut 01, 2023 8:33 am

Shavetka to taka brzytwa na żyletki. W sensie, wygląda jak brzytwa, trzyma się jak brzytwa ale zamiast ostrza, ma mechanizm, w którym montuje się żyletkę, a tą możemy wymienić. Fryzjerzy z tego korzystają. Same golenie shavetką przypomina trochę golenie brzytwą, ale ze względu, że przeważnie są one robione z gorszych materiałów, oraz że nie mają ciężkiego i sztywnego ostrza "trochę" robi różnicę.
Chyba, że ma się np. DonJae, to wtedy mniejszą :bloodcat: .

Obrazek
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Tommy Black » śr lut 01, 2023 8:04 am

@ :bloodcat:

Dzięki za opis. Teraz do kompletu, nie rozumiem połowy opisów. Ale bardzo lubię komplety. W opisie pada zwrot "2 shavetki". Moja znajomość użytego języka podpowiada mi, że to coś w rodzaju brzytwy ale nie w znaczeniu razor. Ale może w znaczeniu razor blade, czyli jednorazowej brzytwy o ile takie istnieją? No i nie wiem czemu ta angielsko-polska nazwa "2 shavetki" kojarzy mi się z czymś owszem męskim ale intymnym...
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: BloodCat » śr lut 01, 2023 6:15 am

Panie Rambo, znaczy się zapuszczasz brodę i już trochę jej masz, tylko zarost Ci rośnie nierówno i niektóre włoski wybijają się przed szereg? No jak tak... to pozostaje Ci maszynka do włosów i trymowanie tej bródki raz na jakiś czas na równo. Jak jeszcze nie masz, to pomyśl o takiej i tak będzie Ci potrzebna przy brodzie na dłuższą metę, chyba że masz na barbera co 2 tygodnie, żeby schludnie wyglądać z tym zarostem.
Dwa, olejek do brody. W Rossmanie coś znajdziesz. Nawet jak jeszcze jest krótka, potrzebuje nawilżenia. Przy okazji, skóra dostanie bonus i będzie Ci z tymi początkami brody przyjemniej. :glaszcze:

eD
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Rambo 2 » wt sty 31, 2023 11:04 pm

Panie @
Awatar użytkownika
BloodCat
, może Pan coś podpowie.
Odstające włoski z brody/wąsów, czym ujarzmić?
Jestem w trakcie zapuszczania zarostu i bardzo mnie irytują odstające pojedyncze włosy.
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: BloodCat » wt sty 31, 2023 9:51 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
Ależ proszę.

Od góry, od lewej:
Wieszaczek: maszynki
1. Pearl OC - z ręcznie toczoną stalową rączką.
2. Niemieckie coś - czego nazwy nikt nie odgadł. Aluminium, lata 40 nadal goli pięknie.
3. Lux Nierdzewny - Polski klasyk z wczesnego PRL. Cały ze stali nierdzewnej, co nawet obecnie jest bardzo wysoko cenione. Goli tak.. jak go pamiętacie z wojska, albo półki Taty. Ostro.
4. Gillette Tech - Gillette Tech
5. Ręcznie robiona maszynka - prototyp na połowy żyletek. Prawdopodobnie jedyny taki na świecie - serio! Dobry ktoś, zrobił ją, przetestował i podarował mi ot tak. Cenię ją sobie mocno.
6. Gilette Rocket - Lata 50. Maszynka typu motylek, bo ma otwierane skrzydełka, które trzymają żyletkę. W tamtych czasach dla bogatych. Świetnie goli.
7. Wizamet Junior - To prędzej pamiętacie niż Luxa wyżej. Aluminium z losowo tłoczoną głowicą i jak miało się szczęście ze stalowym top capem. Golił albo dobrze albo źle. Jak los trafił...

Półka 1
1. Miseczka do kręcenia piany
za nią 2 shavetki, ale nie widać więc nie opisuję ;) .
2. 3 . 4. - Pojemniki na żyletki.
5. Maszynka Mulcuto Extra - źródła datują ją na ~1913, pierwowzór maszynek na żyletki. Tutaj wkładało się coś ala mini ostrze brzytwy. Jedno takie mam, zrobione na zamówienie.

Półka 3
1. Kostki - System liczenia ilości goleń daną żyletką. Każda odpowiada innej maszynce z rotacji (pod lustrem).
2. Wieża z mydłami do golenia- Wykonany ręcznie przez garncarza, mój projekt 5 (2 są pod umywalką) wzajemnie się zamykających pojemników na mydło, będących jednocześnie miseczkami do kręcenia piany. Nieśmiało, śmiem twierdzić, że drugiego takiego nie ma....
3. Pędzel Semogue 830 - Włosie świnki, wybielane.
4. Pędzel Stando - ręcznie toczona rączka (nie pamiętam drzewa), włosie borsuk mandżurski - bardziej mięciutki niż kaczuszka.
5. Pędzel Mühle Classic 35K256 Synthetic Silvertip Fibres - Syntetyk (włosie szczuczne), 26 mm średnicy robi na buźce robotę. Pianę toczy jak wesoły pies bokser.
6. Maszynka iKon Standard Bar - Jedna z pierwszych nierdzewnych maszynek 'nowej fali' . Idealna wręcz robota CNC na głowicy i rączce. Kiedyś kosztowały krocie bo nikt nie myślał o toczeniu głowic na CNC. Dzisiaj nadal są drogie, jednak już bardziej popularne, jak i precyzyjne maszyny CNC.
7. Maszynka Mühle R41 - ciągle produkowana. Królowa agresywnych maszynek, długo brana jako wyznacznik agresywności. Odpowiednio prowadzona krzywdy nie robi, a goli na gładkie prawie 2 dni...
8. Maszynka Windrose Slant - taka tam, niemiecka z krzywą głowicą, co by ciąć włoski jak gilotyna. Działa.
9... w klatce widać: Gillette Adjustable Razors TTO (twist to open) - głowica motylkowa podobno golił się nią James Bond; Gillete Tech - z inną rączką; Gillette Slim Twist Deluxe - złota a skromna...
10. Maszynka Mühle R89 - w kąciku, ale powinna być bardzo wyróżniona bo od zawsze i do dzisiaj najczęściej polecana maszynka 'na start' . Łagodna i skuteczna zarazem.

Półka 4
Perfumy - ale tu nie o nich...

Ha!
Dziękuję za pytanie, siedzę w tym już jakieś 10 lat, w tym czasie kolekcja rosła i malała. Tutaj już to czego raczej się nie pozbędę, z sentymentu albo wartości kolekcjonerskiej. Wszystko goli, było przynajmniej raz użyte i czasami wraca do rotacji. Dawno nie wracałem do tego tematu, a 99% nazw poszło z głowy... Heh. Że tak nie pamiętam, jak Żona prosi bym zrobił jej jakieś zakupy ;) .
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: Tommy Black » wt sty 31, 2023 8:49 pm

BloodCat pisze:Ło, co ja tu znalazłem.


Też bym mógł zakrzyknąć na widok tej fotografii... cholera ale cuda... bo przyznam się że:

- nazw tak z połowy sprzętów to nie odgaduję
- części z nich nie widzialem od lat, nawet na filmach

Tak więc drogi :bloodcat: może takim jak ja abnegatom, objaśnisz?
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Relacja z męskiej łazienki. Golenie tradycyjne

Postautor: BloodCat » wt sty 31, 2023 8:16 pm

Ło, co ja tu znalazłem. Odkopuję :tromba: . Nie wiem czy z poniższą kolekcją (oj wierzcie, że jest skromna), mogę uważać się za eksperta, jednak jakby ktoś chciał poprawić sobie poranek, lub ma niekończące się problemy w tym jakże wydaje się błahym temacie, zapraszam do dyskusji!

Obrazek
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości