Przykazania wapera

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 756
Rejestracja: 18 cze 2020, 19:02:50
Punkty reputacji: 812
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: Goomowiec » 23 mar 2023, 16:01:07

Po piąte - może to i nie papieros, ale nigdy, przenigdy, nie puszczaj chmury w nos drugiej osoby. To chamskie.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 657
Rejestracja: 14 gru 2016, 11:10:18
Punkty reputacji: 1467
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: lesstro » 23 mar 2023, 14:21:26

A po czwarte, regularnie zmieniaj setup i dbaj o czystość sprzętu.
Obrazek
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 316
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: realg » 23 mar 2023, 13:43:31

Mogą się przydać początkującym waperom, ale jedno z nich może służyć nawet tym zaawansowanym.
Dlaczego? Zauważyłem, że nawet niektórzy doświadczeni użytkownicy potrafią korzystać/posiadać tylko jeden atomizer. I w zasadzie nic w tym złego, ale do czasu.

Ale skąd ten pomysł na przykazania?

Otóż wczoraj wychodząc z domu miałem nieszczęście przypadkiem zrzucić e-papierosa z komody w ganku. Prosto na gres. Oczywiście szkiełko się zdezintegrowało.

Obrazek

Obrazek

Pod względem tłuczenia szkiełek, to nie jestem jakimś pechowcem - szkiełka w atomizerach są w użyciu od kilkunastu lat, a ja stłukłem może raptem 3.
Ale jak się stłucze, to zgodnie z prawem Murphiego - w najmniej odpowiednim momencie.
Jak wychodzę z domu, to najczęściej w pośpiechu/na ostatnią chwilę. Samo życie.
W tej sytuacji dla wapera wyjście bez PV jest niekomfortowe/trudne/niemożliwe/nieakceptowalne. Podkreślić właściwe. A wyjść trzeba już, teraz.

Dlatego proponuję przykazanie wapera nr 3:

3. Zawsze miej pod ręką gotowy drugi atomizer (tak by w kilka sekund z niego skorzystać).

Dla mnie to ogromna oszczędność stresu i nerwów. Na szczęście miałem dwa gotowe do użycia atomizery pod ręką.

Pierwsze dwa przykazania myślę, że są oczywiste:

1. Zawsze posiadaj odpowiedni zapas liquidu. (osobiście staram się mieć zapas na 1-3 tygodnie).

2. Zawsze posiadaj niezbędny zapas prądu. (sam staram się mieć 1-3 naładowanych akumulatorów poza tym w zasilaniu).

Jestem pewien, że spokojnie można dobić z liczbą przykazań do klasycznych dziesięciu, aby móc ładnie nazwać je dekalogiem wapera, ale tu chciałem zwrócić uwagę na najważniejsze (a są przecież jeszcze grzałki i inne materiały eksploatacyjne).
Ponieważ są tu osoby o większej kreatywności niż moja, więc pozostałe przykazania pozostawiam otwarte.
Obrazek

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości