Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 04 maja 2023, 11:41:45

JanuszHD pisze:Jeszcze z 2 lata temu lazło się do losowego lokalnego vape shopu, brało się pierwszy lepszy arbuz, truskawkę czy miętę, a odkąd wróciłem na stałe w grudniu 2022, to większość liquidów które próbowałem było niewypałami.


Tak, ten fragment trzeba zacytować. Tak było. Nie zmyślasz. Tak jak z cukierkami, kiedyś...

Obrazek

Nic już nie ma z tego co było kiedyś. No, oprócz nas, Salonu. My będziemy do końca. Do końca koncernów tytoniowych oczywiście.

Pytania które stawiasz nie są niczym nowym, na pewno uzyskasz sporo odpowiedzi tylko nie w tym miejscu...

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek
JanuszHD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2022, 18:32:39
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: JanuszHD » 04 maja 2023, 11:13:32

Doberek :bry:

Mam na imię Marcin, w tym roku kończę 21 lat. Chmurzę z większymi bądź mniejszymi przerwami od czasów gimnazjum, złośliwi koledzy kiedyś namówili i tak już zostało. :D

Aktualnie korzystam z Draga. Wcześniej był Smok Novo 4, Aspire K1 Stealth, czy inne gimnazjalne "ajdżasty''. Liquidy/premixy preferuję 6 mg, ale zauważyłem, że chyba przez ostatnie lata coś się wydarzyło z jakością płynów, a raczej ich smaku, albo to po prostu moje kubki smakowe szlag trafił... Jeszcze z 2 lata temu lazło się do losowego lokalnego vape shopu, brało się pierwszy lepszy arbuz, truskawkę czy miętę, a odkąd wróciłem na stałe w grudniu 2022, to większość liquidów które próbowałem było niewypałami. :fool:
Nie ukrywam, że prosiłbym więc o polecenie jakichś łatwo dostępnych, niedrogich smaków, które w Waszej opinii są smaczne. Preferuję premixy 60 ml, coby na 20-30 dni starczyło, a że jestem wygodnym człowiekiem, to często korzystam ze stron gdzie sobie mogę zamówić i odebrać w paczkomacie lub lokalnym vape shopie pokroju VTP. :)

Cieszy mnie też fakt, że ostało się takie żywe forum w starym, klasycznym stylu, który pamiętam z czasów mojego raczkowania w internecie x-naście lat temu. Wolę coś takiego niż jakieś facebookowe grupy, gdzie nic się nie dzieje.

Poza puszczaniem chmurki interesuję się również sportem i muzyką, bez tej drugiej nie wyobrażam sobie życia, słuchawki zawsze mam przy sobie. :rockers:


Także jeszcze raz witam wszystkich i o liquidy pytam. :bry3:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 02 maja 2023, 08:37:28

No tak, 48 lat...a życie jak powiedział pewien żółw do słonia, zaczyna się po pięćdziesiątce. No i obaj do dziś piją i chmurzą. Oczywiście wszystko zaczęło się tu, w Salonie i...a nie. Nie opowiemy, sam do tego dojdziesz. Na początek nasze dziewczyny powitalne, specjalnie dla Ciebie:

Obrazek

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek
Jarqu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2023, 20:23:02
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Elbląg
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Jarqu » 01 maja 2023, 20:50:55

Witam Serdecznie. :bry2:
Jarek, 48 lat, wapuję, a raczej próbuję to robić dopiero od 3 miesięcy. Z góry proszę o wybaczenie za głupie pytania, mam nadzieję, że ich uniknę, ale dla laika wszystko jest nowe, nieznane jak biała plama na mapie...
Miłego dzionka życzę wszystkim. :papatki:

k87
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 15 kwie 2023, 00:42:20
Punkty reputacji: 563
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podzięk.: 334 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: pablovsky » 30 kwie 2023, 10:24:14

levy52 pisze:Cześć, witam wszystkich na forum... :bry:
...Długi opis, ale chciałem napisać parę słów o sobie, a wyszło to takie długie jakbym chciał książkę napisać. :szok1:


Hej Radku. Opis im dłuższy, tym lepszy. Zawsze można lepiej poznać daną osobę oraz jego... dylematy.
Nikotynizm to temat rzeka. Każdy z nas mógłby napisać taką książkę o sobie.
Sam kopcę od 17 roku życia, a mam obecnie 55, więc łatwo policzyć. Żona całe życie niepaląca, dzieci niepalące, tylko stary ojciec mało rozgarnięty. Też próbowałem kiedyś różnych tabletek, plastrów i może z miesiąc udawało się nie palić, po czym wszystko wracało ze zdwojoną siłą. Ale mniejsza o to. Przejdźmy do meritum.
Jeśli chodzi o PODa/moda, ostatnio kupiłem dwa egzemplarze Ursy Nano Pro - mały sprzęcik, ale w moim odczuciu doskonale spełnia oczekiwania starego palacza. Wapuję od zawsze na MTL, więc taki PODzik jest super. A kupiłem dwa, gdyż jegomościa nie odstawiam, ciągle go ciumkam, więc drugi w tym czasie jest pod ładowarką. Idealne rozwiązanie. Kartridże i grzałki do Ursy to niewielki wydatek. W E-dymie kupuję każdy egzemplarz z osobna po 9 zł. Inna sprawa, że kupiłem już dziesięć kartridży i tyle samo grzałek, gdyż w każdej jest inny liquid. 80% to tytoniówki, reszta to kawa, truskawka, menthol. Fajna rzecz, wymieniam kartridż w kilka sekund i już wapuję inny smak. W mojej ocenie nie ma szans aby któryś aromat się znudził. Opisuję to, gdyż chcę Ci pokazać, że taki POD ma wiele zalet. Nie trzeba wydać dużej kasy, nie ma odkręcania parownika, tylko klik na magnes i po sprawie.
Z pewnością pozostali koledzy polecą Ci również inne rozwiązania, wybory są Twoje. Witaj w Salonie. Sam tu jestem od niedawna i uwierz, to świetne forum i jeszcze "świetniejsi" ludzie, zawsze można liczyć na radę czy pomoc.
Pozdrawiam. :bry:

Post Scalony: Wpis dodano po 8 minutach 33 sekundach

A, skleroza, jeszcze dodam, że sam kupiłem Vuse POD2, nie jest zły, wlewałem pod blaszkę swój własny liquid, ale to męczące, no i mała bateria, 350mAh, nie spełniła moich oczekiwań. I też paliłem przez trzy miesiące Glo oraz Pulze, mam jeszcze z dwadzieścia paczek Neo w szufladzie. Ale zrezygnowałem ze względu na "kiepski" zapach w mieszkaniu, żonka się męczyła, wdychając go. A że jesteśmy szczęśliwym małżeństwem od przeszło 30 lat i szanujemy się nawzajem, postanowiłem wrócić do wapowania i nie żałuję. Teraz ja się rozpisałem, zrobiłem mały spam, za co przepraszam. Chodziło mi głównie o to, aby Ci pokazać, że każdy próbuje znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.
levy52
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2023, 08:43:42
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: levy52 » 30 kwie 2023, 09:17:09

Cześć, witam wszystkich na forum. :bry:

Kilka słów o mnie, mam na imię Radek, w tym roku kończę 30 lat. Konto na forum założyłem, bo chciałem ponownie wejść do świata EIN.
Papieroski zaczęły się w gimnazjum i od tamtej pory ilości przepalanych śmierdzieli szły tylko w górę.
Jakoś w wieku 21/22 lat przesiadłem się na EIN. Na początku był jakiś Mild, potem coś innego, ale już nie pamiętam nazwy.
Zabawa z kręceniem grzałek nie wychodziła mi za bardzo i strasznie mnie to irytowało.
Finalnie stwierdziłem, że zacznę schodzić z dawki nikotyny i co jakiś czas schodziłem o parę mg. W końcu doszedłem do 0 i stwierdziłem, że jeśli wapuję 0 i czuję się dobrze, to może warto to odstawić całkowicie i tak zrobiłem.

Miałem spokój kilka lat, nie paliłem papierosów ani nie wapowałem. Stałem się całkowicie wolny od nikotyny.
Niestety w pracy, której byłem poprzednio nastrój często był na poziomie ujemnym i znów się zaczęło (papieroski).
Zacząłem popalać (jakoś po 6 latach niepalenia), na początku 2-4 na dzień i tylko w pracy, w domu już nic.
Potem już niestety nie mogłem się powstrzymać i zacząłem palić też po pracy. Moja żona nie lubi papierosów i bardzo jest im przeciwna (wcale się nie dziwię, bo ten smród nie jest przyjemny).

Przesiadłem się na jakiś rok na GLO, ale po czasie ciężko było mi się tym napalić. Czasem w połowie wkładu miałem już dość, a czasem brakowało jeszcze, denerwował mnie brak możliwości jakiejkolwiek regulacji przyjmowaniej nikotyny.
W międzyczasie lubiłem też tabakę, ale powodowała u mnie problemy z nosem, po kilku dniach nie mogłem przez nos oddychać albo krew zaczynała lecieć z podrażnienia..
Będąc kiedyś w sklepie, zobaczyłem coś takiego jak saszetki nikotynowe. I poszedłem w tym kierunku.

Zakupiłem saszetki 6mg i na początku wystarczała mi jedna, tak raz na 4 godziny. Zużywałem może 4 na cały dzień, bardzo mi się to podobało.
Niestety ja nigdy nie mam umiaru i zaczęło się częstsze używanie.
Teraz najczęściej korzystam z saszetek 10mg. Problem jest taki, że sam widzę, że z tym przesadzam. Praktycznie co chwilę sięgam po saszetkę i zużywam coraz większe ilości.

Od jakiegoś czasu pracuję w domu przy komputerze, gdy pracowałem fizycznie, aż tak nie ciągnęło mnie do nikotyny.
Kiedyś w promocji kupiłem sobie jakąś jednorazówkę, potem Volish Echo w promocji (ale nie mieli grzałek w sklepie) i w końcu to wyrzuciłem.
Kupiłem też Vuse Epod i napełniałem ten gotowy kartridż. Miałem wrażenie, że nie mogę się tym nasycić.

Ogólnie chcąc wrócić do EIN przeraziły mnie ceny liquidów, grzałek itp.
Chciałbym kupić jakiegoś PODa, w którym grzałki nie będą kosztowały fortuny, albo można je jakoś naprawić/odświeżyć/zregenerować lub coś samemu może ukręcić.
Wiem, że do tego najbardziej nadają się MODy, ale może uda mi się znaleźć odpowiedniego PODa.

Długi opis, ale chciałem napisać parę słów o sobie, a wyszło to takie długie, jakbym chciał książkę napisać. :szok1:
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 15 kwie 2023, 00:42:20
Punkty reputacji: 563
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podzięk.: 334 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: pablovsky » 17 kwie 2023, 16:13:37

Tommy Black pisze:Doświadczony, naprawdę pełnoletni, z dziećmi i na dodatek z żoną. To dobrze rokuje, bowiem skoro w dalszym ciągu masz dzieci a nawet żonę, świadczy o Twojej stabilności emocjonalnej...


:lol: :lol: :lol:
Jak mawiają nasi sąsiedzi - Ich habe gelacht!
Tak, drogi Tommy, rozbawiłeś mnie. I o to chodzi, uwielbiam ludzi z poczuciem humoru, a jeszcze bardziej z... dużym poczuciem humoru. :bry2:
Jaki tam "doświadczony", człek się uczy całe życie. Ja tu się pojawiłem, żeby tych kompetencji nabyć, oczywiście czysto waperskich, nie małżeńskich. Co do stabilności emocjonalnej, można by dyskutować.
Nie widziałeś jej (stabilności rzecz jasna), gdy upada mi efajka na posadzkę, zbijając szkiełko od parownika. Więc, różnie to bywa...
W każdym razie cieszę się, iż dołączyłem po latach do zacnego grona wszelakiej maści waperów. Jestem już po lekturze wielu wątków i przyznaję, nawet nie sądziłem, że jest tutaj tak wiele interesujących tematów, opinii czy opisów, innymi słowy - skarbnica wiedzy. Świetna sprawa, bez dwóch zdań. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 17 kwie 2023, 12:24:44

pablovsky pisze:Dziękuję, czuję się jak w... Salonie!


No wlaśnie o to chodziło, żebyś będąc w Salonie czuł sie jak w Salonie. Co, powiem Ci, wcale takie oczywiste czy łatwe nie jest. Niektóre ludzie czuli się tu jak w saunie na przykład.
Najprawdopodobniej chodziło im o biczowanie, po... :bicz:
Nam bardzo zależy na takich ludziach jak Ty. Doświadczony, naprawdę pełnoletni, z dziećmi i na dodatek z żoną. To dobrze rokuje, bowiem skoro w dalszym ciągu masz dzieci a nawet żonę, świadczy o Twojej stabilności emocjonalnej, o pełnej realizacji życiowych celów oraz dążeniu do czegoś o czym na razie jeszcze nie umiesz opowiedzieć.
Niektórzy z nas, już wcześniej próbowali, nie znajac Cię jeszcze, iść Twoim śladem, ale jakoś wiesz...no nie każdy tak może. Czasem okazywało się, że trudno mieć same dzieci bez żony.
Innym razem trzeba było poprzestać na żonie w celu zachowania równowagi. Zachowanie gatunku nawet nie wchodziło w grę. Byli też tacy którzy myśleli o kilku żonach. Tych już dawno tu nie ma. No cóż, życie. Tak więc, jeszcze raz, bardzo się cieszymy że mamy kolejnego usera na którym będzie można polegać.
A skoro już, zapewne, jesteś po konsumpcji salonowego kosza, to podarujemy Ci tym razem kawę.

Obrazek

Jak zwykle trzeba chwilę poczekać ale to już przecież wiesz....
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 15 kwie 2023, 00:42:20
Punkty reputacji: 563
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podzięk.: 334 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: pablovsky » 17 kwie 2023, 10:44:30

Tommy Black pisze:To na pewno przyda Ci się prezent od nas..


Wow! Tak to mnie jeszcze nikt nie witał! Nawet Obama. ;-)
Dziękuję, zabieram się za konsumpcję. O, dziwo! Na dnie koszyka znalazłem nawet butelkę liquidu z ulubionym aromatem tytoniowym. :co:
Dziękuję, czuję się jak w... Salonie! :D

K45
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 16 kwie 2023, 20:02:43

pablovsky pisze:Mam 55 lat, żonę i dzieci.


To na pewno przyda Ci się prezent od nas...

Obrazek

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości