Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
Baranek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: śr wrz 23, 2015 7:09 am
Lokalizacja:
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podzięk.: 75 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Baranek » wt lip 26, 2016 1:15 pm

Studiowałem filozofię i do tej pory metafizyczne zrozumienie Idei Platona mnie prześladuje na potęgę... :facepalm:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » wt lip 26, 2016 5:45 am

Olga pisze:Zawsze i niezmiennie Pilipiuka. <3


Nie wiem co Olga Przekora z Krakowa robi zawsze i niezmiennie Pilipiukowi, ale na wszelki wypadek dam tu dziś Obronę Sokratesa... ;)

Obrazek

Trzy mowy obronne wygłoszone przez Sokratesa podczas procesu wytoczonego mu przez ateńskich obywateli, przywołane przez ucznia wielkiego filozofa – Platona.

Choć Sokrates został skazany na karę śmierci przez współobywateli, pamięć o nim przetrwała do dziś. Więcej – jest uznawany za jednego z najwybitniejszych filozofów w dziejach całej ludzkości. Jak to możliwe? Głównie dzięki Platonowi, który uwiecznił rozważania swojego mistrza w znanych i mimo upływu stuleci cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem dialogach. „Apologia, czyli Obrona Sokratesa” zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce.
Trzy mowy Sokratesa oskarżonego o nieuznawanie bogów swego miasta-państwa i demoralizację młodzieży, wygłoszone podczas procesu, nie mają cech typowych dla innych traktatów Platona. Nie zostały w nich poruszone kwestie ontologiczne, ale to właśnie z „Apologii” pochodzą słynne słowa filozofa dyskutującego na ateńskich ulicach, które obecnie znane są pod postacią parafrazy: „Wiem, że nic nie wiem”. Z tego dialogu dowiadujemy się także o tym, że poszukiwanie prawdy i umiłowanie mądrości ważniejsze są niż sądy społeczeństwa, a nawet niż samo życie.

Książka w formacie epub 0,83 MB / mobi 0,7 MB jest do pobrania za darmo!
Każdy może przeczytać Platona!

http://www.publio.pl/apologia-czyli-obr ... 51351.html
Olga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 16, 2015 7:41 pm
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Kobieta

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Olga » pn lip 25, 2016 10:12 pm

Zawsze i niezmiennie Pilipiuka. <3
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » ndz lip 24, 2016 12:17 am

aiji pisze:Śmiało dołożę cykl Rafała Dębskiego "Rubieże Imperium".

O! Ciekawe! Na pewno sprawdzę, dzięki. :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
aiji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 5:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: aiji » ndz lip 24, 2016 12:04 am

Śmiało dołożę cykl Rafała Dębskiego "Rubieże Imperium".

Wysłane z mojego SM-N910C
Pecunia non olet,ale analogi tak. *czajniczek*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » sob lip 23, 2016 11:58 pm

Wprawdzie w wątku dominują trochę ambitniejsze tytuły, ale mimo wszystko spieszę donieść, że w końcu Polacy, po kilkudziesięciu latach przerwy, wzięli się za space-opery SF, i to z całkiem niezłym skutkiem:

Obrazek

oraz:

Obrazek

Naprawdę dają radę...
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: basika » pt lip 15, 2016 5:07 pm

"Poczwarka" Doroty Terakowskiej

Nie wiem czy jest ktoś, kto nie zna tej książki, ale na wszelki wypadek zamieszczę tę recenzję. Ja ją przeczytałam dwa razy. Bo jest wyjątkowa. To książka, która porusza do głębi, szarpie emocjami aż do bólu, aż do kompletnego wyczerpania. Wprowadza nas w świat ludzkiego cierpienia i jego samotności w konfrontacji z sytuacją, gdy oswojony i bezpieczny świat rozpada się i gdy trzeba się zmierzyć z czymś niewyobrażalnie trudnym. Pozwala dostrzec, że ludzie są ułomni i czasami ranią najbliższych w imię obrony siebie, bo nie są w stanie zaakceptować tego co ich spotyka. A jednocześnie uczy, że nie można nikogo krzywdzić, bo sami zapłacimy za to ogromnym cierpieniem. Dla mnie ta książka była jak swoisty czyściec, jak wstrząs i porażenie prądem. Ale warto przez to przejść, bo na zawsze pozostanie w nas.

A przy okazji mogę także zarekomendować inną książkę. "Moja mama czarownica" jest to biografia Doroty Terakowskiej napisana przez jej córkę Katarzynę Nowak. Jeśli ktoś ma ochotę poznać bliżej tę autorkę, to ma taką możliwość.

Ciekawą recenzję tej książki można przeczytać tutaj:

http://wyborcza.pl/1,75410,2949550.html ... rects=true

W dziale z filmami zaproponowałam film " 33 sceny z życia" To film w którym Małgorzata Szumowska, druga córka Doroty Terakowskiej, wykorzystała bardzo wiele wątków autobiograficznych, które znajdziecie w w/w książce, jak choćby to zdanie: "Ja myślałam, że jak będę jeść brokuły to nie dostanę raka"
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pn lip 11, 2016 5:45 am

robertanisz pisze:Kiedyś już czytałem Wajraka "Kuna....' reszty tytułu nie pamiętam.


A taki fajny tytuł. :) "Kuna za kaloryferem" Adam Wajrak, Nuria Selva Fernandez, czyli żona Adama.
Ja czytam wszystko Wajraka co mi wpadnie w łapy a kiedy mam okazję go spotkać, to przesuwam inne spotkania, nawet z najpiękniejszymi aktorkami. :-P
Jest już drugie wydanie "Kuny..." uzupełnione o jeden rozdział. Przeczytamy w nim m.in. o sprytnym żebraku, czyli srokoszu Pidonie, oraz często naburmuszonej kruczycy Kurze.Zamierzałem je wysłać ministrowi Szyszce ale zrezygnowałem. Naburmuszona kruczyca Kura to nic z porównaniu z ministrem Szyszką ale on na szczęście nie lata.W trochę innym sensie to dawno już odleciał... ;)

A tu sam współautor o swojej książce.

https://youtu.be/_cCgsvSx3XA
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » ndz lip 10, 2016 7:45 pm

Sezon Niewinnych przeczytany .Dobrze napisana ,trzymająca w napięciu książka.
Postanowiłem dać sobie kilka dni wolnego od tego typu książek,a kilka leży i czeka na swoją kolej.
No ale ja bez książki to jak ksiądz bez kropidła. :) Dlatego czytam coś lekkiego ,ale bardzo ciekawego.
Adam Wajrak "WILKI".Ni to książka ,ni reportaż,ale czyta się bardzo dobrze.Jest tez trochę zdjęć.Książka o wilkach ,ich życiu,zwyczajach.Jest tez o o ludziach i o tym co my zrobiliśmy wilkom.Chyba prawdą jest że człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie.
Kiedyś już czytałem Wajraka "Kuna....' reszty tytułu nie pamiętam.Wilki tez napisana jest prostym językiem,zrozumiale.
Polecam. :)
Olga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 16, 2015 7:41 pm
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Kobieta

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Olga » ndz lip 10, 2016 5:07 pm

A ja właśnie odświeżam "Nocarza". :)

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości