Kindle 1 vs 3 - czy warto odświeżyć sobie model?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kindle 1 vs 3 - czy warto odświeżyć sobie model?

Postautor: Tommy Black » wt lip 26, 2016 6:19 am

Haze pisze:...że lepsze jest wrogiem dobrego


I dlatego do testów użyłeś książki Podlewskiego...? ;) ( Głębia? )
Dobrze że to napisaleś, bowiem mam problem podobny do Twojej żony...zaraz...mój problem jest podobny do problemu jaki miała Twoja żona, ufff...polska język... :-P
Mój problem czyli nie łokieć a PW1 wymaga wymiany.Ot klasyczne zużycie materiału, wędrówki pod łóżko, próby skosztowania ( nielegalne) whisky, etc...
No to ja teraz muszę się dobrze przyglądnąć temu PW3...a już chcialem zamawiać...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Kindle 1 vs 3 - czy warto odświeżyć sobie model?

Postautor: Haze » wt lip 26, 2016 5:43 am

Żonie udało się ostatnio włożyć łokieć w ekran jej Kindla, więc stwierdziłem że nie mogę jej zostawić bez drugiego w kolejności (po mnie :mrgreen: ) źródła rozrywki i udałem się na zakupy. Pierwotnie obstawiałem Paperwhite 1 (PW1), którego używam od ponad roku i właściwie to złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. No ale oczywiście na Amazonie już tylko używki, na allegro też nic ciekawego, więc trudno, niech będzie nowy PW3. Wyborem byłem dość podekscytowany :smile: głównie za sprawą o wiele lepszej rozdzielczości PW3 - 300 ppi vs 212 ppi w PW1. Czyli żyleta... Do tego szybszy procesor, więcej pamięci. Cymes po prostu...

Ale ... nie do końca :( Mój zapał ostygł już w kilka sekund po odpaleniu PW3, a to ze względu na kolor tła:

Obrazek
Po lewej PW1, po prawej PW3.

Mam nadzieję, że widzicie na swoich monitorach, że "papier" PW3 idzie bardziej w kierunku żółtego, nieco ciemniejszego niż w PW1. Recenzenci to chwalą, często pisząc że ekran w PW1 wchodzi niby w nienaturalnie niebieski kolor, ale jak dla mnie to gadanie... Jak dla mnie bardziej neutralny jest kolor PW1.

Większa rozdzielczość? Hmm... porównuję od 2 dni i jakoś nie mogę się dopatrzeć:

Obrazek

I znowu - recenzenci piszą, że po dłuższym czytaniu oczy mniej się męczą na PW3. I znowu jak dla mnie to gadanie żeby gadać. Może dlatego, że na PW1 oczy mi się nigdy specjalnie nie męczyły.

Szybkość działania? Prędkość przerzucania stron nie irytowała mnie zbytnio w PW1, nie irytuje mnie też w PW3. Ale owszem, wywołanie np. słownika dla zaznaczonego wyrazu jest szybsze.

Tak że po zakupie pozostał pewien niesmak, po raz kolejny potwierdzając, że lepsze jest wrogiem dobrego :smile:
Aczkolwiek kiedy zapomni się o porównywaniu a zacznie po prostu czytać, to PW3 pozostaje cały czas DOSKONAŁYM czytnikiem.
Tyle tylko, że jeśli ktoś myśli o odświeżeniu sobie wersji PW1, kupując PW3, to według mnie jest to gra niewarta świeczki.
Obrazek

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości