Gimbaza,czyli całe zło?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gimbaza,czyli całe zło?

Postautor: Tommy Black » wt lip 28, 2015 7:28 pm

Master, pojęcie Ninja jest dość aspiracyjne.Każdy chce być jak ninja.Atrybutem obywatela niekoniecznie musi być broń,bowiem niekoniecznie musi on się bronić. Zwlaszcza przed państwem.Twojemu ninja ,skoro jest biedny,bez pracy i majątku to państwo powinno pomóc. Po to jest państwo.Po to są podatki.
Ja nie sądzę że obecny projekt ustawy,kładzie jakiś szczególny nacisk na podatki. Owszem, kładzie na pobór różnego rodzaju opłat,danin.
Gdyby państwo chcial
o pozyskać dodatkowe podatki z calej branży e-papierosowej,pozwoliłoby na nieskrępowany jej rozwój.Bo wtedy dopiero
mogłoby liczyć na solidny zastrzyk finansowy w postaci podatków właśnie.
Mastertext
Płeć: nieokreślona

Re: Gimbaza,czyli całe zło?

Postautor: Mastertext » wt lip 28, 2015 7:15 pm

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wyobraź sobie, że jesteś posłem. Z mojego punktu widzenia, Salon i Trawnik "wentylują nastroje" - przedtem było "nic nie zrobią bo to inne jest i zdrowsze", potem będzie "macie taką ustawę, bo się zbyt słabo udzielaliście", a prawda taka, że jak masz 50 policji to Ci wszystko wolno a reszta ma się słuchać. O tym pisałem wielokrotnie. Oficjalna wersja, o której się nie mówi - "Tommorow belongs to" [salon, cenzura]. Tyle, że nie jednemu się tak w przeszłości wydawało.

@TommkyBlack - jesteś NINJA - No Income, No Job and Assets, tak jak większość - kogo nazywasz Obywatelami i gdzie oni mają broń, żeby się bronić?
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gimbaza,czyli całe zło?

Postautor: robert » wt lip 28, 2015 7:03 pm

Wszystko kręci się w okół kasy,niestety.Prawie wszystko można kupić,dobrze że nie wszystko.Miłości ,szacunku ,zdrowia nie kupisz.Chyba tylko na tym wielcy tego świata nie położyli jeszcze łapy.Jestem urodzonym optymistą,lubię ludzi ,wierzę w ludzi i mam cichą nadzieję że może ktoś się opanuje i przerwie to błędne koło nierzetelnych i kłamliwych oszczerstw na temat e-p.Wydaje mi się że im bliżej wejścia w życie ustawy ,tym bardziej media gorzej piszą o chmurzeniu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gimbaza,czyli całe zło?

Postautor: Tommy Black » wt lip 28, 2015 6:35 pm

Master, ja jestem gotów się z Tobą zgodzić. Może nie tak do końca jednak.Nie do końca, bo jakoś nie mogę w to wszystko uwierzyć...
Przecież to o czym piszesz, to celowe i świadome działania na szkodę obywateli własnego państwa. Przecież to nie tylko Trybunał Stanu...
Finanse państwa można budować chyba łatwiej i bezpieczniej. I dla siebie i dla obywateli.
Podobnie myślę o tych działaniach wielkich koncernów.Tytoniowych i farmaceutycznych. Ja wiem że mają nieograniczone wprost zasoby finansowe. Wiem że lobbują. Nie tylko ja to wiem. Ale żeby kupić większość ,ba, w Polsce wszystkie,redakcje,gazet,radia,telewizji ,internetu?
To już nie może być kwestia pieniędzy.Tak jak e-papierosy nie mogą być totalnym złem.Przecież tego już zatrzymać się nie da!
Gdzie leży prawdziwy problem?
Mastertext
Płeć: nieokreślona

Re: Gimbaza,czyli całe zło?

Postautor: Mastertext » wt lip 28, 2015 6:14 pm

Ani myślę się obwiniać o to, że przez moje działania bądź zaniechania jakieś skorumpowane i nadgorliwe indywidua fundują nam ustawę o takiej a nie innej treści. Znasz mój pogląd - dla nich liczy się kasa, a nie logika, zdrowie, czy racjonalne argumenty. Nie trujesz się analogami - "uszczuplasz przychody państwa z tytułu akcyzy i podatku VAT", nie leczysz się na przewlekle choroby - to samo i jeszcze jak zbyt długo pożyjesz, będziesz bezczelnie pobierał nadterminową emeryturę. Dlatego "ślimak to ryba", "jezioro się przestawi", a e-papierosy to wyroby tytoniowe. Dlatego ban na zakupy e-papierosów przez internet. Za chwilę zreformują kodeks karny w taki sposób, że będą w nim tylko kary finansowe, bo jeszcze byś dał komuś w trąbę i sobie lepszą emeryturę w kiciu zafundował niż będzie dostępna na wolności.
Przypomnij sobie
https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I
i
https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Gimbaza,czyli całe zło?

Postautor: Tommy Black » wt lip 28, 2015 4:45 pm

Na pewno nie! Odpowiem sam sobie od razu.
Walczę na różnych frontach z unijną dyrektywą w polskim wydaniu. Często to walka na argumenty,ale częściej jednak na schematy.
Niestety najczęściej oparte na fałszywych przesłankach,kłamliwych faktach,wyolbrzymionych problemach.
Najczęstszym argumentem za wprowadzeniem zakazu handlu interenetowego jest ten,aby młodzież nie miała tak swobodnego dostępu do e-p jak obecnie.Żeby Ci którzy nie palili dotąd, zamiast dalej nie palić, nie sięgali po e-papierosy. Żeby jednego nałogu nie zastępowali drugim.
Tak,tylko ja nie wiem skąd się bierze takie przekonanie,że Ci którzy nie palili nigdy papierosów, tak często sięgają po e-papierosy?
My przecież na różnych forach,bardzo często odmawialiśmy takim pomocy w konfiguracji sprzętu, bardzo jasno i stanowczo odradzaliśmy im takie kroki.Nieraz dość obcesowo.Tłumaczyliśmy że e-p to nie zabawki,że my ich używamy właśnie po to aby przestać palić papierosy.
Nie każdemu z nas to się tak szybko udało,ale prawie każdy z nas stopniowo ogranicza nikotynę w bazach i liquidach.
Może zabrakło nam zdecydowanej akcji przeciwko szczeniackiemu szpanowi e-papierosem?
Ja sam zresztą, nie traktowalem tego zbyt poważnie. Ot chwilowa moda, krótkotrwaly szpan w szkole czy na podwórku.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości