Salon a ustawa.

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: dorota » pt wrz 16, 2016 8:39 am

Basiu po czesci sie z Toba zgadzam, ale nie do konca. Mysle , ze tych historii nie powinno byc zaduzo i jak zauwazyl Gemino nie moga one byc zadlugie bo nikomu nie bedzie sie chcialo tego czytac. Ludzie najbardziej sa zainteresowani czy EIN naprawde jest mniej szkodliwy i czy "dziala" i chca to potwierdzenie glownie od lekarzy . Nie bardzo zrozumialam w jakiej formie mialyby byc przedstawione te historie? jako temat w Salonie na FB?
Kiedys pisalam na blogu SCH o broszurce na temat rzucania palenia i EIn jaka opracowalismy we Wloszech w celu uswiadamiania spoleczenstwa. Ta broszurka byla finansowna przez sklepy i rozprowadzana praktycznie wszedzie gdzie sie dalo. Zostawiana nawet u lekarzy rodzinnych w poczekalniach za zgoda oczywiscie , bibliotekach , knajpach, itd.
Teraz tak na pierwszej stronie : napis - Na co czekasz? zgas go! ; zdjecie popielniczki z petami i pod spodem napis - najwyzszy czas z tym skonczyc!
2 strona to krotka lista tego co dzieje sie w organizmie po rzuceniu palenia opracowana przez Dr Umberto Tirelli + krotka statystyka nowotworow wywolanych przez nalog palenia i na 3 str. zaczyna sie o EIN w porownaniu z analogami i krotko o nikotynie itd jak was to zainteresuje to jak bede miala czas moge to przetlumaczyc. Na 4 str jest - co powiedzieli niektorzy z najbardziej aktywnych ekspertow w walce z nalogiem palenia (o EIN oczywiscie)- i tutaj cytaty dr Polosy, Houezeca, Farsalinos..... A NA KONIEC - ze na skutek zmniejszonych dochodow panstwa wplywajacych z przemyslu tytoniowego, panstwo wloskie , ignorujac pozytywne opinie miedzynarodowych ekspertow na temat EIN, zdecydowalo poswiecic zdrowie wlasnego narodu dla zysku. :twisted:
Jak sie to dobrze opracuje to nikt nie bedzie mogl sie tez przyczepic, ze to reklama.
jesli chodzi o zamieszczanie opisow na FB i w Salonie to jak najbardziej ale mysle ze to powinno miec wlasnie wstep - podobny jak w tej broszurce, porownanie do analoga , kilka krotkich historii vaperow - dobrze by bylo zeby te historie bardzo sie roznily od siebie - moze przedzialem wiekowym, motywacja itp. i zamiescilabym linki do wszystkich tematow w Salonie na temat najwazniejszych badan.
To oczywiscie tylko taka propozycja moze glupia nie wiem...
*czajniczek*
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salon ,a ustawa.

Postautor: gemino » pt wrz 16, 2016 5:44 am

Moją historię można wykorzystać (przynajmniej na coś się przyda[emoji1] ). Myślę, że to nie mogą być długie historie, gdyż nikomu tego czytać nie będzie się chciało

wysłane z fona :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: basika » czw wrz 15, 2016 8:20 pm

robertanisz pisze:Może więcej konkretów ,pomysłów.To nie jest atak z mojej strony,pomysł mi się podoba.


Robert nad szczegółami wspólnie popracujemy. To musi być szeroka akcja i ważne, żeby wzięło w niej udział jak najwięcej salonowców. Tylko wtedy to ma sens. Na razie chcę poznać Wasze zdanie, żeby się zorientować, czy poprzecie i weźmiecie w niej udział.
Ale już widzę, że można na Ciebie liczyć. Dzięki. Wiedziałam :)

Na razie czekam na opinie innych ...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salon ,a ustawa.

Postautor: robert » czw wrz 15, 2016 7:40 pm

Może więcej konkretów ,pomysłów.To nie jest atak z mojej strony,pomysł mi się podoba.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: basika » czw wrz 15, 2016 6:48 pm

Teraz my musimy informować. Przynajmniej ja tak myślę. Nie możemy obojętnie patrzeć na to, co zafundowano ludziom. Musimy im pomóc. Walczyć o nich, i dla nich. Nie możemy myśleć tylko o sobie. :smile:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon ,a ustawa.

Postautor: Tommy Black » czw wrz 15, 2016 6:41 pm

basika pisze:Prawdziwe historie ludzi mogą pozytywnie zmienić postrzeganie EIN i tym samym zachęcić ludzi do walki z nałogiem, tak jak my, swego czasu, to zrobiliśmy.


A dlaczego my to zrobiliśmy?
Bo mieliśmy informacje. Bo mogliśmy spokojnie, nawet w sklepach, obojętne czy internetowych czy stacjonarnych, zapytać o wszystko. Teraz, z powodu zakazu informacji, nawet lekarze i służby medyczne, nie tylko poczatkujący waperzy, zostali odcięci od informacji.
Zaiste kolejne sprytne posunięcie lobby tytoniowego. Tyle że to im się nie uda. Będziemy informować na wszystkie możliwe sposoby, oczywiście w granicach prawa.
I tylko ustawa o cenzurze nam może w tym przeszkodzić.
A więc PMI i BAT do dzieła! :-P
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: Salon ,a ustawa.

Postautor: Selene » czw wrz 15, 2016 6:34 pm

Jestem za.. A już nawet jest taki temat w Salonie.. Sama tam nawet opisałam o sobie i kilka innych osób też ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Salon ,a ustawa.

Postautor: basika » czw wrz 15, 2016 6:30 pm

Ustawa już obowiązuje. Rzeczywistość jest przygnębiająca. Tysiące sklepów internetowych zakończyło działalność, a my mamy ograniczony dostęp do zakupów. Wielu ludzi może wrócić do palenia analogów, a jeszcze większa ich część nie sięgnie po EIN, zniechęcona kłamliwymi artykułami, lub nierzetelnymi wypowiedziami polityków.
Ale nie o tym chciałam dzisiaj napisać. Wczoraj, przeglądając przepastne archiwa Salonu, trafiłam na ten temat
viewtopic.php?f=42&t=198
i uzmysłowiłam sobie, że właśnie dzisiaj mija rok od dnia, kiedy pełni nadziei walczyliśmy z Matim na Konferencji uzgodnieniowej, aby złagodzić projekt ustawy tytoniowej. Wtedy wydawało się wszystko możliwe. Samo spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia także dawało nadzieję. Jak wiecie, potem, mimo uzgodnień, z wszystkiego się wycofano.

Dzisiaj, niejako w rocznicę, tamtych wydarzeń, chciałabym zainicjować temat, który od kilku miesięcy chodzi mi po głowie. Razem z Tomkiem planowaliśmy go wprowadzić w życie jeszcze w maju, ale moje prywatne sprawy uniemożliwiły to.
Na początek chciałabym Was zapytać, czy nie uważacie, że nadal powinniśmy walczyć o prawo do swobodnego chmurzenia ?
Jeśli się ze mną zgodzicie, to razem możemy przeprowadzić akcję uświadamiającą społeczeństwo o korzyściach, jakie dało nam przejście z analogów na EIN. Wiem, że mamy zakaz reklamowania EIN, ale nikt nam nie może zabronić opowiedzieć jak udało się nam rzucić potworny nałóg, jakim było palenie papierosów. Prawdziwe historie ludzi mogą pozytywnie zmienić postrzeganie EIN i tym samym zachęcić ludzi do walki z nałogiem, tak jak my, swego czasu, to zrobiliśmy. Te historie na początek zamieszczalibyśmy na Salonie, a potem puszczali w świat, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.
Proszę, powiedzcie co o tym myślicie ? Zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: Salon ,a ustawa.

Postautor: Selene » śr lip 27, 2016 12:35 am

Salon dalej będzie Salonem ... ale takim bardziej ukrytym Salonem i dalej będziemy chmurzyć w Salonie... Robuś nie martw się :hug:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salon a ustawa.

Postautor: robert » wt lip 26, 2016 8:38 pm

Tak sobie myślę i nie wiem .Jak myślicie ,a może wiecie jak ustawa wpłynie na Salon? :x
Czy coś się zmieni,jeśli tak ,to w jakim stopniu? :?
Jeśli temat jest kłopotliwy to proszę go usunąć.

Added in 3 minutes 3 seconds:
Dużo jest mowy o niekorzystnych dla nas zmianach .No, a Salon? O to nikt nie pyta.

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości