Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » wt paź 25, 2016 7:21 pm

No właśnie,przed śmiercią.Jeśli ktoś nie przeczytał żadnej,to czas aby już zaczął.Niektóre z tych tytułów są trochę ciężkie,więc jeden tytuł na 5 lat. :-P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » wt paź 25, 2016 7:12 pm

Robert, ale tytuł tej zabawy brzmi:

15 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią

Zapomnialeś nam o tym napisać i ja szybko tam pobiegłem...a przecież mam jeszcze w tym tygodniu trochę czasu... :-P
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » wt paź 25, 2016 7:10 pm

Na Onecie trafiłem na dosyć ciekawy temat.15 książek które trzeba przeczytać.Przejrzałem listę,prawie wszystkie tytuły znam i już je przeczytałem.Oczywiście mam na myśli książki ,a nie tytuły. :) Faktycznie dużo z tych książek warto przeczytać,a może nawet trzeba.Zobaczcie i Wy.Może stwierdzicie że wszystkie te książki są wybitne,a może wręcz odwrotnie.Ciekawi mnie wasza opinia.
Proszę cały artykuł http://www.onet.pl/?utm_source=http://k ... e_redirect
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » sob paź 22, 2016 11:33 am

Film Wołyń spowodował że znów dużo mówi się o tamtych wydarzeniach.To dobrze bo tamte zbrodnie nigdy nie mogą być zapomniane.Mam dla Was dwie propozycje książek.Jedna z nich dotyczy właśnie tamtych wydarzeń.
Witold Szabłowski "Sprawiedliwi Zdrajcy" Książka o tamtych wypadkach widziana oczami Ukraińców,o tym jak pomagali Polakom ,jak nie dali się ponieść fali nienawiści.
Dobrze się czyta.I dobrze że się coś takiego ukazało.Warto się nad tym wszystkim zastanowić .Sprawiedliwi Zdrajcy to głos rozsądku,może on nie pozwoli nam wszystkiego wrzucać do jednego worka.
Jeśli już jesteśmy przy tamtych wydarzeniach ,to polecę ciekawy artykuł.W tygodniku Polityka nr 42 jest wywiad z prof.Grzegorzem Motyką,specjalistą i znawcą historii polsko -ukraińskiej.Wcześniej czytałem jakieś jego książki.Tytuł wywiadu "Jak narastała groza".
Ziemowit Szczerek ' Tatuaż z tryzubem ' .Moja druga propozycja.Autor przeniesie nas na Ukrainę i spróbuje nam wytłumaczyć jak zrozumieć Ukraińców ,a także pewne wydarzenia.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » sob paź 15, 2016 7:03 pm

http://telewizja.lukow.pl/7834/muzeum-w ... umizmatow/

Obrazek


Rok 2016 to czas szczególnych sienkiewiczowskich rocznic. To także rok 50-lecia istnienia muzeum w miejscu urodzenia pisarza. W związku z tym, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zrealizowało projekt wybicia 600 numizmatów w Mennicy Polskiej w Warszawie. Numizmaty są wysokiej klasy, bite w srebrze i złocie, upamiętniają postać Noblisty.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pt paź 14, 2016 4:13 pm

robertanisz pisze:Dlatego trzymam się z dala od wszelkiego malowania,rysowania,zmalowywania itp.


No cóż, niezbadane są wyroki niebios.Wedle tychże wyroków, nazywanych transcendencją, absolutem, pierwszą przyczyną, pierwotną energią, siłą wyższą, uniwersalnym duchem, rozumem rządzącym wszechświatem, bytem przenikającym wszystko, zostaniesz najprawdopodobniej świętym. Będzie to pierwszy taki przypadek w dziejach Salonu.
I miejmy nadzieję że ostatni. ;)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pt paź 14, 2016 3:18 pm

...malowanie,rysowanie ,kiedyś miałem ku temu predyspozycje,rzekłbyś nawet "talent od Stwórcy".Zwłaszcza w podstawówce ,tak wtedy nastąpił wybuch mojego talentu do "zmalowywania".A to już blisko do malowania.Niestety,rodzice ,ani nauczyciele nie potrafili rozpoznać artyzmu w tym co udało mi się akurat zmalować.Do dziś jak sobie przypomnę bolą mnie uszy,gdy wleczony za nie do dyrektora przebierałem nogami niczym Kubuś Puchatek swoimi nóżkami.No tylko sobie wyobraźcie jesteście w jakimś muzeum, a tu przewodnik mówi "a to wczesny Robert,praca z okresu gdy uczęszczał do szóstej klasy".Chciałem też się zacząć parać się rzeźbą,wyrżnąłem nawet pół serca na ławce ,a scyzorykiem to uczyniłem.Wszystko na nic,nawet ojciec którego wezwali do szkoły nie rozpoznał w moim dziele sztuki.
Dlatego trzymam się z dala od wszelkiego malowania,rysowania,zmalowywania itp. :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pt paź 14, 2016 12:51 pm

robertanisz pisze:Zgadzam się w zupełności. :)
O kanapie napisałem celowo,zaraz się rozejdzie w Salonie "Robert ,ta seksistowska świnia znów żartuje z dziewczyn" i Salonowe Panie aby to przeczytać zajrzą do moli i może sięgną po książkę która dziś opisałem. Czasami trzeba się poświęcić,a ja za życia i tak nie będę pewnie doceniony,a nawet na pewno.Więc jeśli moja salonowa śmierć ma mieć sens to warto. :)




Robert, nas artystów, za życia rzadko się docenia. Popatrz, Vincent van Gog, Cyprian Kamil Norwid, dwa pierwsze przykłady. Na razie jednak zapomnij nawet o salonowej śmierci.
Dotąd przynajmniej, dokąd nie nauczysz się rysować, jak Norwid. Nauczył się rysować i tak zarabiał a na salony trafił dopiero kilkanaście lat po śmierci. Ty już w Salonie bywasz, tylko
jeszcze rysować nie umiesz... :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pt paź 14, 2016 12:32 pm

Zgadzam się w zupełności. :)
O kanapie napisałem celowo,zaraz się rozejdzie w Salonie "Robert ,ta seksistowska świnia znów żartuje z dziewczyn" i Salonowe Panie aby to przeczytać zajrzą do moli i może sięgną po książkę która dziś opisałem. Czasami trzeba się poświęcić,a ja za życia i tak nie będę pewnie doceniony,a nawet na pewno.Więc jeśli moja salonowa śmierć ma mieć sens to warto. :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pt paź 14, 2016 12:22 pm

robertanisz pisze:Masz rację,bez kobiet byłoby strasznie.Czy może być coś piękniejszego od widoku uśmiechniętej kobiety wchodzącej z tajemniczą miną do sypialni i mówiącej mam coś dla ciebie.Potem wręczającej Ci dobrą książkę. I na odchodne mówiącej,czytając możesz chmurzyć w łóżku ,ja prześpię się na kanapie.


Robert, już sama kobieta jest dla mężczyzny jak książka. Z reguły jest to książka o fizyce kwantowej ale jeśli ma ciekawą okładkę...na pewno zajrzysz do środka.
No i co ważne, nie jest książką w języku Brailla ale książkę zawsze warto dotykać. I nigdy nie sluchaj tych seksisowskich tekstów że miejsce kobiety jest w kuchni.
Tak mówią tylko ci, którzy nie wiedzą co robić z kobietą w sypialni.
Natomiast ci, którzy mówią że miejsce wszystkich jest w kuchni, wiedzą co mówią, bo w kuchni jest jedzenie.
;)
PS
Ale z tą kanapą to przegiąleś chyba... :-P

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość